www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 3


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

Guest Corraxe

Azi am primit Axe nou ...pentru cine nu stie Axe este cel mai importante revista pentru chitaristi din Italia http://www.axemagazine.it/ )......atasez aici ceva coperta....si un articol despre gama romanain minor scriss de mine daca nu intelegeti ceva, puteti sa intrebati chiari aici o sa respund la toti, sau daca aveti orice intrebare despre romanian minor sunt aici.....cum vedeti coperta este dedicata al ziua chitarelor 2 ( poza este by prietenu nostru kiko ) si pe revista sunt 28 pagine de special despre ziua chitarelor 2 ( plin de poze tot by Kiko)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pentru cine doreste o copia al revista , poate sa me contacteaza am cateva, dar nu multe, orcum se poat face si prenotare si o sa ajunga pe 18 septembrie.....pret este de 5,90 euro ( se poate platii si in lei)

 

 

Rock and Roll Corrado

post-3267-1279624996_thumb.jpg

 

post-3267-1279625004_thumb.jpg

 

post-3267-1279625009_thumb.jpg

 

post-3267-1279625015_thumb.jpg

 

post-3267-1279625028_thumb.jpg

 

post-3267-1279625039_thumb.jpg

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Azi am primit Axe nou ...pentru cine nu stie Axe este cel mai importante revista pentru chitaristi din Italia http://www.axemagazine.it/ )......atasez aici ceva coperta....si un articol despre gama romanain minor scriss de mine daca nu intelegeti ceva, puteti sa intrebati chiari aici o sa respund la toti, sau daca aveti orice intrebare despre romanian minor sunt aici.....cum vedeti coperta este dedicata al ziua chitarelor 2 ( poza este by prietenu nostru kiko ) si pe revista sunt 28 pagine de special despre ziua chitarelor 2 ( plin de poze tot by Kiko)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pentru cine doreste o copia al revista , poate sa me contacteaza am cateva, dar nu multe, orcum se poat face si prenotare si o sa ajunga pe 18 septembrie.....pret este de 5,90 euro ( se poate platii si in lei)

 

 

Rock and Roll Corrado

post-3267-1279624996_thumb.jpg

 

post-3267-1279625004_thumb.jpg

 

post-3267-1279625009_thumb.jpg

 

post-3267-1279625015_thumb.jpg

 

post-3267-1279625028_thumb.jpg

 

post-3267-1279625039_thumb.jpg

Bravissimo Maestro! Fain articolul, scris in cuvinte simple, pe intelesul tuturor!

Mi-au placut excursurile in arpegii si acorduri. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Bravissimo Maestro! Fain articolul, scris in cuvinte simple, pe intelesul tuturor!

Mi-au placut excursurile in arpegii si acorduri. :)

 

 

Danke Herr Costen :lol:

 

pe numeru urmatoare voi vb de Romanian major folosita in stilu lui Greg howe.....Scott henderson ....... John scofield .... Robben Ford ...Paul Gilbet

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Dave Martone

 

 

 

Corect!!!!!!!!!!!!!!!!! Ai Castigat ultimu nume de ghicit era Dave Martone

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

 

mama mia ce edita va fii asta, eu sunt extrem de excitat ....... o deditia plian de noutati :

nr 1 o sa fie o super trupa pentru concerte , deci no more backing tracks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BAsist cum sa stiti o sa fie Stu hamm....

o sa fie si pentru prima data si un basist care tine master class........

Range stylistic o sa fie mai mare....ca nicio data!!!!Si Voi fii presenti diferite genratie al chitaristi......

O sa avem 2 intre cel mai buni tineri de pe planet si din punct de veder muzica si ca guitar -coatch dave martone pentru Shred si Andreas Oberg pentru Jazz

Jennifer batten si Tj Helmerich o sa de spuen toate secreti despre tapping, vazuti si din punct de vedere Rock ( Jennifer ) si Fusion ( TJ).

Jennifer ne va vorbi si de cum se lureaza in situatie mai pop , nu uitam ca ea este chitaristita istorica al Michal Jackson, Tj va vb si de sunet, pentru cien nu stie 90% din mari productie al chitaristilor ( vai - satriani- scott hendersdon- gambale- verheyen - si multe multe alte) trec prin mana lui Tj find considerat intre cei mai mare expert de sunet de chitara din lumea!!!!

O sa ne bucaram cu michael Lee Firkins cu tehnice de slide , finger picking , si micro bending ed extra bending!!!

si va fii Present si Damjan Pejcinoski begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting castigatorul al cuncurs de editia trecuta.....

si nu uitam ca 18 septembrie pentru chitarti este o data extrem de important, cien ghice dece castiga un loc in 1 rand :)

astept respuns...si nu uitati sa facet rezervare asa sa luati un loc cat mai aproape de scen aposibil.

rock and Roll Corrado

Link to comment
Share on other sites

Corect!!!!!!!!!!!!!!!!! Ai Castigat ultimu nume de ghicit era Dave Martone

 

 

 

 

mama mia ce edita va fii asta, eu sunt extrem de excitat ....... o deditia plian de noutati :

nr 1 o sa fie o super trupa pentru concerte , deci no more backing tracks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BAsist cum sa stiti o sa fie Stu hamm....

o sa fie si pentru prima data si un basist care tine master class........

Range stylistic o sa fie mai mare....ca nicio data!!!!Si Voi fii presenti diferite genratie al chitaristi......

O sa avem 2 intre cel mai buni tineri de pe planet si din punct de veder muzica si ca guitar -coatch dave martone pentru Shred si Andreas Oberg pentru Jazz

Jennifer batten si Tj Helmerich o sa de spuen toate secreti despre tapping, vazuti si din punct de vedere Rock ( Jennifer ) si Fusion ( TJ).

Jennifer ne va vorbi si de cum se lureaza in situatie mai pop , nu uitam ca ea este chitaristita istorica al Michal Jackson, Tj va vb si de sunet, pentru cien nu stie 90% din mari productie al chitaristilor ( vai - satriani- scott hendersdon- gambale- verheyen - si multe multe alte) trec prin mana lui Tj find considerat intre cei mai mare expert de sunet de chitara din lumea!!!!

O sa ne bucaram cu michael Lee Firkins cu tehnice de slide , finger picking , si micro bending ed extra bending!!!

si va fii Present si Damjan Pejcinoski begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting castigatorul al cuncurs de editia trecuta.....

si nu uitam ca 18 septembrie pentru chitarti este o data extrem de important, cien ghice dece castiga un loc in 1 rand :)

astept respuns...si nu uitati sa facet rezervare asa sa luati un loc cat mai aproape de scen aposibil.

rock and Roll Corrado

40 de ani de la moartea lui jimi hendrix si 53 de ani de la nasterea lui emily remler

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
40 de ani de la moartea lui jimi hendrix si 53 de ani de la nasterea lui emily remler

 

 

 

da esact bravo......ai castigat

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Jeff Loomis....lol

 

ciao cuncurs unde trebuia ghicit nume sa terminat

 

orcum am vazut jeff loomis este dorit mult, cine stie poate o zc4 .... nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Corraxe , te uiti unpic pe pagina 5 , am zis TJ Helmerich inaintea lui bono :)

 

 

Ciao daca te uiti bine inainte de tine Granata a spus Michael Lee Firkins

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
daca tot am aflat lista finala a maestrilor,cum stam cu inscrierile pentru concursul de chitara?just curious :)

 

 

cu cuncurs, multe inscrieri din strainatatea , si din afara europa , nivel de pregadire destul de bun , din pacate trebuei sa spun ca din romania am primit 1 singur video ca cum am zis deja pe cien me la trimis, prea jos sa urca pe scena.....

 

si, se stie cam unde ne vom delecta in septembrie? va fi loc pentru toti cei care au solicitat invitatii?

 

 

foarte probabil va fii tot la bulandra unde a fost si editia 2, dar inca nu e sigur, loc va fii stai linistit si inca mai sunt locuri!!!

Link to comment
Share on other sites

foarte probabil va fii tot la bulandra unde a fost si editia 2, dar inca nu e sigur, loc va fii stai linistit si inca mai sunt locuri!!!

Ghigim? ghicim? :lol::)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Ghigim? ghicim? :lol::)

 

ce?

 

pentru cine inca nu o stie dave Martone!!!!!!

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

 

va placut?

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Stire de la ultima ora, prietenu nostru Marius Pop.... ca de pop are doar nume de familia....va presenta nou lui album in cadru zc3.....inca sunt locuri deci pentru rezervare un loc corrado@ziuachitarelor.com ciao si rock and roll!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Stire de la ultima ora, prietenu nostru Marius Pop.... va presenta nou lui album in cadru zc3.....

 

considerati-l ca pe un "preludiu" la turneul din toamna :lol:

pana acum sunt programate concerte in Bucuresti, Oradea, Arad, Resita, Timisoara, Sibiu si Brasov si mai sunt cateva locuri de unde astept raspuns. Sper ca in vreo 2 saptamani sa stabilesc datele exacte.

Pana la turneu see u la Ziua Chitarelor!!!

Thanx Corrado!

:)

Link to comment
Share on other sites

Merci tare fain Corrado pentru oportunitatea pe care mi-o oferi,deja m-am pus pe studiu :)

Stire de la ultima ora, prietenu nostru Marius Pop.... ca de pop are doar nume de familia....va presenta nou lui album in cadru zc3.....inca sunt locuri deci pentru rezervare un loc corrado@ziuachitarelor.com ciao si rock and roll!!!!!!
Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
A primit cineva invitatia oficiala sau doar o confirmare a ei? Intreb ca sa fiu sigur, n-as vrea sa raman in plop e un eveniment pe care il ratez doar daca da un autobuz peste mine :).

 

 

tu ai facut rezervarea si ai primit un email din partea mea unde spuen ca e tot ok sau nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
dap am primit-o , intrebam doar ca data trecuta primisem chestia aia colorata cu rand,loc etc ,dar acum miam dat seama ca treaba cu locatia nu e foarte clara si nu probabil nu se poate inca.

 

 

chestia colorata cu rand si loc si nume se numeste bilet ...esact find ca locatia inca nu este definita nu pot sa trimit bilete .... in clipa cand am locatia ( sper cat mai repede) am si bilete si o sa le trimit in ordine de cum sau facut rezervari, deci rog pe cien a primit email de confirmarea din partea mea sa nu continua sa trimita zilnic email cu intreband dece inca nu are invitatia , si sa NU REFACA DE 5 ORE PE SEPTMANA ACELAS INVITATIA. Mersi Corrado

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.