www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitargiu, Caut Trupa


Gorel
 Share

Recommended Posts

Chitargiu, pentru ca mi-e rusine sa-mi zic chitarist :)

Caut trupa fara experienta cu care sa cant si eu cateva coveruri, sau vreun chitarist de dormitor pe care il omoara singuratatea :lol:

Genul de muzica pe care as prefera sa-l cant este:

Grunge: Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam, Mad Season, Temple of the Dog

Perioada anilor '60: Jimi Hendrix, The Doors, Creedence Clearwater Revival, The Who, Moody Blues, Free, Beatles

Blues-rock, hard rock: Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Eric Clapton (Blind Faith, Derek & the Dominos, Cream), The Police, Black Sabbath, Dire Straits, Jethro Tull

"Putin" mai siropoase: Guns 'N Roses, Whitesnake, Scorpions, Skid Row

Formatii romanesti: Luna Amara, Coma, Vita de Vie, Vama Veche, Celelalte Cuvinte, Phoenix

Blues si folk: B.B. King, Leonard Cohen, Fleetwood Mac

Nu va speriati, e copiat de pe profilul meu :lol:

Nu stiu ce sa zic de media de varsta, eu am 17 ani. Pe cine intereseaza anuntul imi poate da un semn indiferent cati ani are.

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest !Flo!

salut eu am 16 ani cant la chitara de un an si ceva si ascult cateva formatii care le asculti si tu printre care preferata fiind nirvana ..AC/DC,Alice In Chains,Anthrax,Beatles,Black Sabbath,Dio,Foo Fighters,Iron Maiden,Jimi Hendrix,Kreator,Led Zeppelin,Megadeth,Metallica,Motorhead,Mudhoney,Nirvana,Ozzy Osbourne,Pantera,Pearl Jam,Sex Pistols,Slayer,Soundgarden,The Exploited,Venom ,daca vrei sa mai vorbim si poate sa ne intalnim odata sa cantam ca io sunt in cautare de band members ca un prieten cat de curand trebuie sa isi cumpere chitara bass sa se apuce si el de cantat si mi-ar mai trebui un chitarist(apoi un tobosar) daca esti interesat da-mi add la : florin_crunteanu :)

Edited by !Flo!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.