www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Facebook, Facebook...


caius
 Share

Recommended Posts

De ce atata facebook dintr-o data? Si colegii mei au izbucnit dintr-o data si primeam invitatii pe facebook.

De ce aproape orice site isi face cont pe facebook? Ce e asa special? De ce nu hi5 sau altele?

Sa nu ma intelegeti gresit, ca n-am nimic cu facebookul doar ca e ciudat... cel putin pentru mine:)

Edited by caius
Link to comment
Share on other sites

De ce atata facebook dintr-o data? Si colegii mei au izbucnit dintr-o data si primeam invitatii pe facebook.

De ce aproape orice site isi face cont pe facebook? Ce e asa special? De ce nu hi5 sau altele?

Sa nu ma intelegeti gresit, ca n-am nimic cu facebookul doar ca e ciudat... cel putin pentru mine:)

 

Iti amintesti cum era si hi5 mai demult?

"Erai la moda" daca iti faceai cont,si fiind o retea foarte vizitata,poate ajungeai sa auda mai multa lume de tine,lucru care probabil se intampla si in cazul Facebook.

 

De ce atata facebook dintr-o data? Si colegii mei au izbucnit dintr-o data si primeam invitatii pe facebook.

De ce aproape orice site isi face cont pe facebook? Ce e asa special? De ce nu hi5 sau altele?

Sa nu ma intelegeti gresit, ca n-am nimic cu facebookul doar ca e ciudat... cel putin pentru mine:)

 

Iti amintesti cum era si hi5 mai demult?

"Erai la moda" daca iti faceai cont,si fiind o retea foarte vizitata,poate ajungeai sa auda mai multa lume de tine,lucru care probabil se intampla si in cazul Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Facebook e la moda aici (in Anglia) de mult timp, de-abia acum a inceput sa patrunda in Romania. Parerea mea este ca e cam jucarie, dar nu am avut ce face ca aici nu foloseste nimeni Yahoo Messenger, toata lumea comunica pe Facebook unde trebuie sa stau sa le citesc statusurile.

 

Insa, eu sterg regulat oameni din lista cu care nu comunic deloc sau pe care nu-i stiu, si a inceput sa-mi placa sa fiu conectat cu cei mai apropiati prieteni. Dar ma cam enerveaza cand ii vad pe unii cu 500-600 de "friends".

 

Also, nu se compara cu hi5, hi5 e o tampenie menita sa-ti trimita spam si atat.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

 

Cam asa este, intr-adevar, dar asta este secolul 21. Trafic de informatie. Nu e ceva ilegal, decat poate un pic sinistru, dar lumea traieste ca in Matrix, e multumita sa-si puna viata pe Facebook si Facebook isi scoate banul fara sa afecteze vizibil utilizatorii. E o situatie relativ win-win. :lol: Eu sunt multumit sa am pe Facebook aceeasi prieteni cu care vorbesc zilnic si nu mai mult, si nu m-am bagat niciodata la tampenii gen Farmvillle. Majoritatea invitatiilor pe care le-am primit de la oameni necunoscuti le ignor, pentru ca in general sunt niste idioti care nici nu stiu sa scrie corect o propozitie simpla. :)

 

In rest mai mult comunic pe Yahoo pentru ca este un sistem uitat de lumea moderna si lipsit de reclame si scheme.

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Facebook ii fain pentru jocurile alea. xD Si ma rog, daca te plictisesti rau nu vad ce e rau. Am avut si myspace si hi5 si myyearbook si toate cacaturile. Acuma or aparut atatia oameni "anti" siteuri de genul ca o devenit o moda sa-tyi stergi profilul decat sa-ti faci uul. :) E just for fun.

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
Daca tu faci lucruri dupa cum e ultima moda la liceu, sa stii ca nu functionam cu totii asa. Unii dintre noi isi pot argumenta alegerile, nu se iau dupa procentajul de oameni pro sau contra ceva.

 

 

Am zis ca multi zic ca sunt "Anti" facebook pentru ca toata lumea zice ca facebook sux. Desi ei au sau or avut profil acuma se dau mari "anti" . N-am zis ca fac lucrurile dupa cum e moda in liceu dar na nu poti sa ai pretentia sa gandeasca toti ca si tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Nu vad de ce ar trebui sa fie o problema. Cine vrea profil isi face [chiar daca e decizia lui, vede la altii ca e cool sau whatever] cine nu vrea nu-si face. Nu inteleg de ce ar trebui dezbatauta nevoia unora de a-si face. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.