www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor - Procesor Chitara


Guest Dam
 Share

Recommended Posts

Salut

 

M-am hotarat sa iau un procesor de chitara , am cautat detalii , preturi , review-uri deoarece nu pot proba nimic in orasul meu , Galati.

 

Cer ajutorul persoanelor care au mai folosit asa ceva , as vrea o impresie.

 

Am restrans aria optiunilor la 3 procesoare : 

 

Zoom GFX 707

 

korg Ax100-G

 

Digitech Rp 200

 

 

 

 

Care dintre ele credeti ca este mai bun ?Ma refer la sunet cat mai realist , la durabilitate si la multitudinea de efecte

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

daca vrei musai sa-ti iei procesor, cauta ceva (eventual second hand) de la line6, sau, daca nu, un Behringer V-Amp 2 sau chiar 3. pentru Behringer V-Amp 2 nu am decat cuvinte de lauda, fiind o scula foarte ok si destul de ieftina...scoate niste tonuri destul de autentice pentru banii pe care-i scoti :)

acum, vine intrebarea daca chiar vei avea nevoie de atatea efecte si minunatii, pentru zdranganeala de zi cu zi...daca nu cumva ti-ar fi mai ok sa-ti iei ceva pedale care sa-ti satisfaca nevoile. crede-ma, e o diferenta uriasa intre sunetul procesat analogic si cel care iese dintr-un circuit digital...te mai gandesti tu la asta :lol:

Link to comment
Share on other sites

 De cateva saptamani fac serate si ma mai apuca uneori o chestie gen Garry Moore Fever sau mai cant de la Guns N Roses.Pentru asta am nevoie de procesor bun ca pedalele is scumpe iar amp pt ce vreau eu sa cant nu am bani  :)

Oricum procesoarele alea le iau la mana a 2-a , dau pana in 3 milioane.

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

 De cateva saptamani fac serate si ma mai apuca uneori o chestie gen Garry Moore Fever sau mai cant de la Guns N Roses.Pentru asta am nevoie de procesor bun ca pedalele is scumpe iar amp pt ce vreau eu sa cant nu am bani  :)

Oricum procesoarele alea le iau la mana a 2-a , dau pana in 3 milioane.

Mai bine iti iei 2 sau 3 pedale second de pe rgc...... poti lua 2 pedale la 3 milioane second sa stii

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

 Inca nu m-am hotarat asupra procesorului :) 

 

Am gasit un Digitech RP250 si un Rocktron Utopia G100.Unul dintre astea doua il iau sigur dar nu stiu pe care.Este Rocktron mai prost sau mai bun decat Digitech ?Eu am cautat review-uri si am aflat ca ar fi bun Rocktron-ul  dar nu stiu cat de bun este in comparatie cu Digitech-ul.

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

Digitech rp 255 daca ai putea, cam aceeasi bani cu ro 250 dar mai nou si mai bun...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.