www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cowboys From Hell (solo)


Recommended Posts

Guest Baumwolle

Încearcã sã nu mai iei tabulaturile drept Dumnezeu, multe sunt greșite și, oricum, e mult mai bine sã te chinui sã scoți singur notele alea. Eu zic cã meriți mãcar o jumãtate de navetã. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Noxified

Nu-mi lua postul in nume de rau.In esenta seamana.Doar ca sunt chestii care nu sunt ok.De exemplu la partea cu 11-12-15 sau ceva de genu[nu mai stiu exact cum era tabu] din cate imi dau eu seama[poate ii gresit],nu ai panat fiecare nota ci ai pus hammer on.Dime paneaza fiecare nota,in parte,acolo.Dar in esenta e bine.Chiar e foarte apreciabil efortul,nu multi se incumeta la ceva de la Pantera.Deci,ar trebui sa-ti dea lada de bere[si jumate o dai aici pe forum,sa nu`i zicem nimica.:)(glumesc desigur) ].Felicitari oricum,pentru incercare.Esti acordat standard asa-i?:lol:

 

P.S.Criticile am vrut sa fie constructive,deci nu mi le lua in nume de rau.

Link to comment
Share on other sites

Merci mult Baumwolle si Noxified :lol: La partea cu 11-12-15 panez fiecare nota :lol: Acuma pun o versiune cu chitara ritm mai incet, ca sa se auda :)

 

Da, sunt in Standard. In 2 min postez versiunea.

 

Asta e versiunea cu chitara ritm mai incet :)

 

PS: Culmea e ca am incercat sa fac cu hammer-on da mai mult ma incurca :)

cowboys_from_hell__solo___chitara_ritm_mai_incet_.mp3

Edited by Nightlight
Link to comment
Share on other sites

Ai urmat tabul... crezi ca niste cifre te ajuta sa executi notele corect? Lasa taburile, exerseaza pentatonici, solfegii, flageoletele si ele, cu metronomul in fata. Sau ia-ti un profesor.

Da? Am urmat tab-ul destul de corect zic eu. Bine, nu am vrut sa sune exact ca solo-ul lui Dime, unele note sunt de la mine. Dar sunt asa multe note "gresite"? Si in ce sens?

 

La unele parti nu am fost de acord cu tab-ul si am pus cum am considerat eu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.