www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Case Pentru Pedalboard


Faust
 Share

Recommended Posts

Salut, Avem aceiasi problema. Eu mai caut si case-uri pentru puteri.

Case-uri pe comanda face sena aceiasi menadi, dar te avertizez sa iei un distonocalm inainte. Are niste super aberante preturi.

Noi am vrut sa comandam unul pt TONE LAB si a cerut atentie 6.000.000 lei.

O cutie de lemn armata cu profile de aluminiu. Daca te duci sa o vezi este albastra de la intrare. O aberatie facuta pe genunchi de un tamplar, coordonat de bisnitarii locali.

Am hotarat sa facem singuri case-urile. Am gasit si ce ne trebuie, avem si unde daca vrei sa te alaturi da-ne un PM sau un tel: 0722. 414 .972

Link to comment
Share on other sites

Salut, Avem aceiasi problema. Eu mai caut si case-uri pentru puteri.

Case-uri pe comanda face sena aceiasi menadi, dar te avertizez sa iei un distonocalm inainte. Are niste super aberante preturi.

Noi am vrut sa comandam unul pt TONE LAB si a cerut atentie 6.000.000 lei.

O cutie de lemn armata cu profile de aluminiu. Daca te duci sa o vezi este albastra de la intrare. O aberatie facuta pe genunchi de un tamplar, coordonat de bisnitarii locali.

Am hotarat sa facem singuri case-urile. Am gasit si ce ne trebuie, avem si unde daca vrei sa te alaturi da-ne un PM sau un tel: 0722. 414 .972

e valabil si pentru mine?

Link to comment
Share on other sites

Poate nu am fost bine intelesi. Noi incercam sa facem primele case-uri. Nu suntem profesionisti in treaba asta inca. Am procurat cam tot ce ne trebuie.

Daca ne va iesi ceva respectabil/comparabil va vom da de veste cu siguranta. Cine vrea sa ni se alature avem si unde si cu ce acum, de oaspeti suntem tot timpul bucurosi.

Avem si o curte asa ca, ce mai hai la treaba!

Daca va fi bine vom pune si niste fotografii.

Daca nu, le tinem pentru noi, dar la alde menadi, calin,muzica,zapada,hora,sena,behringer,mosu, baba drobu de sare & co noi nu mai calcam!

ARC

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

se gasesc cutii de toate dimensiunile.. trebuie doar sa sti sa cauti acolo unde trebuie :)

eu as incerca sa calc pragu de la praktiker... au tot felu de cutii de toate dimensiunile.. chiar tin minte ca l-am vazut pe chitaristu de la Aven cu o astfel de cutie .. am si eu vreo 2 pe acasa dar sunt mici.. eu le folosesc pe scule .. ciocan surubelnita etc... totusi intra un procesor sa zicem de marimea unui g2 u ...... adica are cam 30 pe 40...

 

si sunt destul de ok la pret..

Link to comment
Share on other sites

Ca sa se termine cu aberatiile si ca sa nu ajungem la .... cutiute pescaresti de la nu stiu ce mall de suruburi..

Case-urile pe care vom incerca sa le facem si raspund public tuturor acelora care m-au intrebat daca este valabil si pentru ei, Da este valabil, sunati si hai sa ne apucam de treaba.

Revin, case-urile sunt acestea din fotografiile atachate. Sunt cutii care rezista in regim de turneu se pot atasa una de alta cu sisteme de prindere, ofera siguranta si nu in ultimul rand practicabilitate. sunt confectionate din materiale speciale, armate cu profile de duraluminiu care nu se fabrica in tara.

Restul de cutiute sau saculeti, pungi, rucsaci si alte"idei" nu intra in discutie sau in calculele noastre.

post-1480-1144700509_thumb.jpg

post-1480-1144700553_thumb.jpg

post-1480-1144700586_thumb.jpg

post-1480-1144700610_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai si cat ar costa un astfel de case ???

 

eu vb de ceva foarte ieftin.. ceva injur de 50 ron maxim 100 ron i

Link to comment
Share on other sites

Noi cand vom termina aceste case-uri, daca veti fi mai multi doritori sa aflati amanunte si in masura in care ar putea fi intra-devar ceva serios, le vom arata in foto si va vom comunica si un pret.

Asta daca ne hotaram sa vindem.

Deocamdata le facem numai pentru noi. Primul in lucru se afla rack-ul (case) pentru puteri, crossovere si eq, un rack de 19' pe 4 roti, armat in duraluminiu, din lemn.

Asa ceva in Romania, sena aduce la 450 de euro am vorbit chiar cu proprietara magazinului care mi-a facut zice ea un pret preferential...

Va urma case-ul mare pentru lumini si accesorii de care avem mare nevoie, tot pe roti, apoi abia, urmeaza

case-urile de procesoare, pentru ca am husa pe ToneLab si inca nu plange.

Deci cand vom termina va vom da de veste, pana atunci ne apucam singuri.

Imi pare rau ca nici unul nu ati vrut sa va alaturati noua si v-ati oprit la faza "ca vreau, de unde si cat costa"...

Dar poate ca va este greu. Asta e..

 

Va dam un semn, de vom invinge!

Edited by Atelierul
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.