www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Akg Wireless Guitar Set


Recommended Posts

Vand AKG Wireless Guitar Set WMS 40 PRO Single ISM3, nou, de cateva zile, cu factura si garantie. Cumparat de aici: http://www.soundstudio.ro/produs/895/

 

Wirelessul functioneaza perfect si este in cutie originala. Este recomandat mai ales acelora care nu au amp de chitara si canta line. Functioneaza perfect si cu amp, dar merita o incercare, bagat chitara direct in mixer cu cablu si dupa aceea cu wireless. Este o diferenta enorma ca calitate de sunet. In cuvinte nu se poate descrie diferenta, trebuie probat. Ca curiozitate la cerere o sa pun si un sample.

Il dau doar din nevoie urgenta de bani, si ca este un accessoriu de care pot sa ma lipsesc un timp, dar dupa ce ies din "criza" o sa-mi iau neaparat un astfel de wireless.

 

Pret: 400 RON

Tel: 0745-508 608 sau 0766-458 311

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut !

 

folosesc acest model de peste 3 ani ! est foarte bun la muzicuta !!!! nu stiu cat ataca din sunetul chitarei !!!

 

i se poate ajusta gain-ul emitatorului ! bateria tine foarte mult ! eu o schimb abia dupa vreo 40 de ore de cantat !

 

PRETUL ESTE FOARTE BUN ! dar probati la chitara inainte !

 

cine o sa-l cumpere sa ma contacteze daca are probleme cu cablul.... stiu sa fac cabluri cu mini XLR !

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

Se poate inchide topicul. Wirelessul s-a vandut.

Cu microfon nu am incercat. dar merge perfect pt. bas, chitara si clape.

 

Am o poveste interesanta cu acest wireless. Chiar in ziua cand am cumparat wirelessul am avut repetitie. La o distanta cam de 100 m de sala de repetitie, este un restaurant unde chiar in ziua aceea a fost o nunta. Unul din solisti vocali a avut un wireless AKG exact ca al meu, care folosea pt, microfon. Cam dupa 2 ore de repetitie a batut cineva la usa si chiciti cine era. Solisul de care vorbeam inainte. Cu greu ne-a gasit, spunand, ca in difuzoarele lor se auzea perfect chitara mea. A trebuit sa treaca un timp pana si-au dat seama, ca vine de la wirelessul lor si asa au inceput sa ne caute. Norocul lui ca am avut un geam deschis si au auzit de unde vine "zgomotul". Bineinteles am inchis imediat wirelessul si mi-am pus cablul vechi, cel de tote zilele :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.