www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Inregistrez ?


Guest robert.
 Share

Recommended Posts

Guest robert.

Salut !

Am si eu o problema.Nu stiu cum sa inregistrez(deloc) , poate cineva sa-mi explice si mie , va rog frumos ? Luati-ma ca la prosti , de la 0:D. multumesc anticipat pentru ajutor.

Edited by robert.
Link to comment
Share on other sites

Salut !

Am si eu o problema.Nu stiu cum sa inregistrez(deloc) , poate cineva sa-mi explice si mie , va rog frumos ? Luati-ma ca la prosti , de la 0:D. multumesc anticipat pentru ajutor.

 

cauta te rog in aceste topic-uri

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showforum=34

 

Mai toate sunt despre inregistrare , intrari iesiri, placi de sunet de mai multe tipuri .

 

Home recording , cum inregistrez , placa sunet ...cuvinte cheie ca sa cauti si cu "search" , recording soft, daw, soft ptr inregistrari .............

 

Gasesti multe descrieri.Dupa ce citesti atent mai multe topic-uri nu o sa gasesti doar intr-un singur loc totul .Tema este vasta dupa ce ai studiat ,tras concluzii si mai ai nelemuriri mai intrebi .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

1. Apeºi pe butonul Record, simbolizat printr-un disc roºu ºi deseori abreviat "Rec".

2. Faci o facultate în domeniul producției muzicale. La Berklee de exemplu. Cu toate cã se pretind oarece cunoºtințe la admitere, nu-i chiar ca la proºti.

 

Ambele pot fi rãspunsuri la întrebarea ta. ªi-am sã-ți mai dau unul, bonus: În oraºul tãu sunt studiouri de înregistrare? Du-te la ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest robert.

@karpi : multumesc mult pentru ajutor

 

@FiveseveN : bine ca te-ai nascut tu destept.n-am nevoie de pareri de la de-astia cu batu-n ... ca tine , multumesc.

Edited by robert.
Link to comment
Share on other sites

 Justificata reactia lui @FiveseveN... din formularea ta nu se intelege ce vrei sa inregistrezi!  Chitara? Toba? Bass? tot band-ul?  ori poate esti solist vocal? in fine: 1. TOATA LUMEA stie ca in Start>All programs>Accesories>Entertainment gasim Sound Recorder care e foarte simplu de folosit.  

 

2. Celebrul Cool Edit Pro la care poti gasi o gramada de tutoriale pe youtube (desi il poti invata singur) si altele Adobe Audition , Reaper etc

 

3. Cubase care este si el un soft foarte cunoscut insa e mai complex  decat cool edit de exemplu. La fel, e plin youtube-ul de tutoriale despre Cubase si poti cauta si pe torrent dvd-uri cu tutoriale.

 

Bafta!

 

 

Edited by travolta
Link to comment
Share on other sites

 Justificata reactia lui @FiveseveN... din formularea ta nu se intelege ce vrei sa inregistrezi!  Chitara? Toba? Bass? tot band-ul?  ori poate esti solist vocal? in fine: 1. TOATA LUMEA stie ca in Start>All programs>Accesories>Entertainment gasim Sound Recorder care e foarte simplu de folosit.  

 

2. Celebrul Cool Edit Pro la care poti gasi o gramada de tutoriale pe youtube (desi il poti invata singur) si altele Adobe Audition , Reaper etc

 

3. Cubase care este si el un soft foarte cunoscut insa e mai complex  decat cool edit de exemplu. La fel, e plin youtube-ul de tutoriale despre Cubase si poti cauta si pe torrent dvd-uri cu tutoriale.

 

Bafta!

 

 

 

Ca noi veniti nu citesc numai intreaba este una.Toti se cred la INFORMATII ...hehe.

 

Am mai rugat "adminii" sa mute /grupeze topicurile noi aparute pe temele deja existente .

 

Nici nu stiu cate topicuri din acestea ..".Cum Inregistrez " sunt deschise ...multe, asa este greu sa gasesti esenta .

 

 

Problemele sunt discutate descrise aici pe rgc.ro cu linkuri la site-uri /articole etc...

 

Citind invata mai multe cu toate OFF-urile din topic-uri care dezvolta tema .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.