www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Diferenta Inttre Procesoare


Radu Burcea
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Saptamana care vine o sa imi cumpar un procesor (prin intermediul cuiva) si inca nu sunt dumirit ce sa cumpar.Am un buget relativ limitat,si ma gandeam sa imi cumpar un zoom G1 pentru ca am auzit lucruri destul de bune despre el.

Acum...am intrat pe site la Mc Music si am vazut ca la categoria zoom g1,mai exista si alte doua modele "signature" si anume :Zoom G1K Kiko Loureiro Signature Pedal si Zoom G1J John 5 Signature Pedal.Deci intrebarea mea ar fi daca,pe langa efectele signature ale fiecarui chitarist,exista si efectele "stock" de pe G1?Sau pe el sunt doar cele 40 signature ale fiecaruia si 40 pe care sa mi le fac eu.

 

LE:In vizor as mai avea si un Korg Ax3g.deci si despre el as vrea sa aflu cate ceva. :)

 

Multumesc anticipat!

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Are colegul meu de trupa un Korg Ax5g (stiu ca e cu 100 ron mai scump) , iar eu un digitech rp90 . El are un sunet mai bun pentru grunge, punk etc..eu scot sunete faine de metal si hard rock desi wahul lui se aude parca mai bine. Stiu ca ambele procesoare sunt mai scumpe dar am considerat ca ax5g nu e departe ca facilitati de ax3g (desi are in plus expression pedal si probabil mici adaosuri). daca ar fi sa dispui de 350 de ron as zice sa alegi Digitechul(ps stiu ce greu e sa strangi bani pe vreme de criza si eu abia l-am cumparat dar sunt multumit de el)

Link to comment
Share on other sites

Are colegul meu de trupa un Korg Ax5g (stiu ca e cu 100 ron mai scump) , iar eu un digitech rp90 . El are un sunet mai bun pentru grunge, punk etc..eu scot sunete faine de metal si hard rock desi wahul lui se aude parca mai bine. Stiu ca ambele procesoare sunt mai scumpe dar am considerat ca ax5g nu e departe ca facilitati de ax3g (desi are in plus expression pedal si probabil mici adaosuri). daca ar fi sa dispui de 350 de ron as zice sa alegi Digitechul(ps stiu ce greu e sa strangi bani pe vreme de criza si eu abia l-am cumparat dar sunt multumit de el)

 

ok!mersi mult pentru parere!sa vedem ce mai zic si ceilalti colegi :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.