www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rg370 Vs. Cort X-11


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

http://www.thomann.de/thoiw2_ibanez_rg370d...d8e806c380a9772

 

si

 

http://www.thomann.de/thoiw2_cort_x11_elec...d8e806c380a9772

 

Pretul e cam la fel, de calitate ce ziceti ? Ma intereseaza foarte mult cat de bun si stabil e Floydul. Cum e gatul la Cort (ca la Ibanez stiu) ?

 

Eugen_D, Mr. Jacksonman ? Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

pe edge III am cantat. floydul lo pro trs este conoscut ca fiind bun. varianta originala bineintzeles. asta nu am putut vedea. este original ala? sau licenced?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Rg370 am eu. E destul de stabil daca e reglat bine... am stat cu el vreo luna fara sa imi acordez chitara, tragand de el ca animalu.

 

Ce mi se pare oarecum nasol e ca bara de la floyd se baga direct, fara o piulita cum e la floyd-urile originale. In schimb are un magnet si un manson metalic care se strange cu un inbus mic (care btw, nu vine cu chitara). Dupa cum ziceam, daca vrei ca bara sa stea unde o pui, tre sa strangi mansonu ala, dar in momentu ala nu mai poti sa mai scoti, ceea ce e naspa daca ai case sau husa in care iti tii chitara...

Link to comment
Share on other sites

eu am cort x6 , si ce pot sa spun..pt un floyd licentziat...se tzine super bine . in sensul .. k potzi sa dai in el ..sa

tragi de el ..fara nici o problema..zic din experientza . acum depinde si de arcuri cat de bune si tari sunt . eu am pe cort arcuri tari kre au k dezavantaj k maresc tensiunea in corzi deci le face mai tari...dar nu dezacordeaza absolut deloc chitara si si potzi sa tragi de floyd fara sa-ti fie frica . la un ibanez.am avut problema..k atunci cand trageam in sus de floyd..sarea un arc din spate. .am rog..un defect kre probabil o avea chitara aia,

 

 

griful imi place k e lat . eu asta caut la o chitara grif kt mai lat. si doze puternice.. ibanezul are doze ceva mai calde mai moi.... pe cortul meu am doze Mightymite..si sunt ff puternice.acum depinde de ce anume cautzi... eu

ti;as sugera cort x-11 .

 

 

a si floydu de la cort are piulitza :) .deci potzi sa pui bara in ce pozitzie vrei

 

plus k , cort x-11 arata mai bine decat ibanez :)

Edited by Eugen D
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.