www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Ac/dc 2010


ramurel
 Share

Recommended Posts

ai vazut ca stii sa zambesti? sarbatori fericite si nu te mai enerva aiurea. sunt sigur ca o gasesti o gashca cu care sa vii la concert.

 

 

Omule, da' nesuferit mai esti... Iti zice omu' sa-ti vezi de treaba ta si te bagi ca riia pe capre, sa chibitezi tu ca sa enervezi doar.. Ce placere idioata ai, daca iti zice unu' sa-l lasi in pace si stai si zumzai ca musca . Du-te , impodobeste-ti bradul, canta colinzi cui te-asculta, nu mai enerva lumea...

Link to comment
Share on other sites

Ramurel, de ce nu incerci tu sa organizezi drumul? Sunt probabil si alti fani AC/DC din Timisoara care isi pun aceeasi intrebare ca si tine.

 

1) Faci un topic pe RGC in care ii rogi pe cei interesati sa posteze.

2) Cu o luna doua inainte de concert, faceti un meeting undeva, unde sa poata veni toti. Ca sa stiti exact. Calculati costurile.

3) Contactezi o firma ceva, unde sa poti inchiria un autocar care sa poata sta dupa voi.

4) Pe drum inapoi beti si va simtiti bine, ca dupa concert!

 

Rock on!

 

PS: Se poate numi "Excursie Rock!" sau "Trip to the ROCK Side!" :)

Edited by Nightlight
Link to comment
Share on other sites

...Pentru ca n-am mai fost la un concert din 1988 (Celelalte Cuvinte la Sala Olimpia- cand ne-a scos Securitatea afara) si n-am de gand sa inventez eu apa calda si gaura-n cascaval daca sunt baieti care cu asta se ocupa si/sau din asta traiesc, sau sunt in fan-cluburi sau au auzit ceva despre... Pe acestia ii apelez eu .Daca intra pe fir sa-mi dea de stire. Ma las pe mana lor. Biletele le am. Pina-n Mai se iveste ceva.

P.S. Apreciez oricum ideea ta. Felul cum ai pus problema ma face sa fiu convins ca ai putea, cu succes, sa fii unul dintre ei. Te rog chiar.

Link to comment
Share on other sites

1) Am sub 18 ani

2) Sunt din Caracal :)

 

Dar succes!

 

Punctul 2 a fost tare de tot. Oricum si nevasta-mea e din Caracal , asa ca poate suntem neamuri... :)

Oricum, topicul l-am facut, nu? Asa ca astept oaspetii. Poate se organizeaza ad-hoc ceva ...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest Adrian MV
Punctul 2 a fost tare de tot. Oricum si nevasta-mea e din Caracal , asa ca poate suntem neamuri... :)

 

Da' de ce zici? La Caracal toti sunt neamuri intre ei?

Link to comment
Share on other sites

Totusi concertul este in mai 2010. Ai deschis 2-3 topice pe tema asta, dar acum nu este nevoie sa dai UP! in fiecare zi. Ai rabdare pana in martie-aprilie. Se mai pot intampla atatea pana atunci. :) Important este ca ai bilet. Restul se rezolva.

:) eu credeam ca ai bagat un comunicat de presa, o stire ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Totusi concertul este in mai 2010. Ai deschis 2-3 topice pe tema asta, dar acum nu este nevoie sa dai UP! in fiecare zi. Ai rabdare pana in martie-aprilie. Se mai pot intampla atatea pana atunci. :) Important este ca ai bilet. Restul se rezolva.

 

UP ? NU stiu ce inseamna UP, nici nu conteaza... Pariu ca se vand toate biletele pina-n Ianuarie ? Tu ai incercat vreodata sa aduni 30-40 de oameni la un loc pentru o actiune? Iti spun eu ca e FOARTE greu . Si in plus evit sa las totul pe ultima clipa. Stiu perfect ce spun. In plus poate gasesc si un Fan-club in zona.

 

Nu inteleg de ce toata lumea vrea sa ma incetineasca... Uite, in 3 zile n-am gasit o persoana , si tu zici ca mai e timp...Poate reusesc sa apar si pe cautarile google cu postul, de aia am facut 2 (de unde ai scos-o cu 3?).

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
UP ? NU stiu ce inseamna UP, nici nu conteaza... Pariu ca se vand toate biletele pina-n Ianuarie ? Tu ai incercat vreodata sa aduni 30-40 de oameni la un loc pentru o actiune? Iti spun eu ca e FOARTE greu . Si in plus evit sa las totul pe ultima clipa. Stiu perfect ce spun. In plus poate gasesc si un Fan-club in zona.

 

Nu inteleg de ce toata lumea vrea sa ma incetineasca... Uite, in 3 zile n-am gasit o persoana , si tu zici ca mai e timp...Poate reusesc sa apar si pe cautarile google cu postul, de aia am facut 2 (de unde ai scos-o cu 3?).

30 de oameni?! Da' ce faceti nene, intalnire MISA?!

Tu-ti imaginezi ca ai nevoie doar de un baiat-de-baiat din TM care sa te duca cu masina? Tii ineaparat sa organizezi excursie de 30 de oameni TM-BUC?

Link to comment
Share on other sites

30 de oameni?! Da' ce faceti nene, intalnire MISA?!

Tu-ti imaginezi ca ai nevoie doar de un baiat-de-baiat din TM care sa te duca cu masina? Tii ineaparat sa organizezi excursie de 30 de oameni TM-BUC?

 

30 de oameni ti se pare mult? La concert vor fi intre 60 si 70.000. Acum incep sa ma supar... Am sa ma ocup ! Luni-Marti ma interesez la o firma de transport serioasa cat costa un autocar pentru toata ziua de 16 Mai. In mod sigur, plecarea va fi Sambata seara pe la 23.00-24.00. Cred ca in Bucuresti se va ajunge pe la 9.00-10.00 dimineata . Daca e organizata o intilnire cu trupa la hotelul lor pentru autografe vom fi acolo, daca nu-direct in Piata... Dupa show la autocar si acasa... Nimic dificil, chiar convenabil, chiar si financiar e mai bine, ca sa nu mai vorbim de confort (nu mai umblam in gari, nu conducem masina ). Un ceai cald in autocar (sau o bere rece), precis vor fi si una-doua chitari in autocar... Simt ca va fi ceva deosebit. O incarcare de baterii mai buna ca asta nu este

 

Deci care va luati bilet,sau care v-ati luat deja, adunarea !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Chiar ma luat curiozitatea daca o sa se emite direct in tv...

 

N-o face nimeni, niciodata... Sunt bani f . multi in joc. Doar nu-i Liga lui Mitica ? Cel mai devreme, daca va fi un DVD al concertului, ca si cel al concertului din '92 a lui Michael Jackson. Pe youtube o sa apara filmari cu celularele chiar a doua zi, sunt sigur.

 

Sau ai glumit, si nu n-am prins eu ?

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

N-o face nimeni, niciodata... Sunt bani f . multi in joc. Doar nu-i Liga lui Mitica ? Cel mai devreme, daca va fi un DVD al concertului, ca si cel al concertului din '92 a lui Michael Jackson. Pe youtube o sa apara filmari cu celularele chiar a doua zi, sunt sigur.

 

Sau ai glumit, si nu n-am prins eu ?

 

Nu chiar am vorbit serios. Imi amintesc odata cand nu am putut dormi am prins la ora 2 noapte concert in direct metallica pe mtv nu mai tin minte cand. Si chiar m-a luat curiozitatea :)

Link to comment
Share on other sites

Chiar ma luat curiozitatea daca o sa se emite direct in tv...

"live" nu o sa se emita, asta e sigur, de fapt nici nu mai stiu vreun eveniment rock romanesc transmis live la TV in afara de stuffstock... probabil o sa il vedem si pe tvr1/tvr2 dupa un timp cum a fost cu maiden, metallica, jon lord, therion, nightwish etc.

Link to comment
Share on other sites

"live" nu o sa se emita, asta e sigur, de fapt nici nu mai stiu vreun eveniment rock romanesc transmis live la TV in afara de stuffstock... probabil o sa il vedem si pe tvr1/tvr2 dupa un timp cum a fost cu maiden, metallica, jon lord, therion, nightwish etc.

 

A fost IRIS live pe TVR 2 la emisiunea "Vremea chitarelor" acum cateva saptamani... Ce a fost pe MTV cu Metalica a fost "live" in sensul ca au cantat nu faceau playback, dar spectacolul a fost inregistrat... In afara de "Cerbul de aur","Eurovizion" s.a., nu vedem live... Despre "stuffstock" nu stiu mare lucru...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.