www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 27 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel nr 27  

36 members have voted

  1. 1. Duel nr 27

    • TB_TM
      1
    • Twister
      3
    • Ciuci
      1
    • Ady_w3t
      1
    • Marius_T
      1
    • Ilun
      1
    • Stradivarius
      4
    • Elethan
      2
    • Eugen D
      2
    • DanJBS
      1
    • DragonFlame
      0
    • Gix
      8
    • Sebi
      1
    • Dalv
      2
    • adi24
      1
    • Dmc
      3
    • Art Vandalay
      1
    • Felixanu
      3


Recommended Posts

tare buna treaba o fost negativu ala scurt. cred ca se poate repeta figura. cat despre participanti, mi-o placut in mod special (in ordine aleatoare):

* stradivarius - foarte tare

* art vandalay - parca ii mixata prea incet chitara pe unele pasaje, da oricum: super cantat

* evilpath - foarte bune pasajele rapide, jos palaria ca ai renuntat la shred haotic. pacat de inceputul oleaca neinspirat

* elethan - place mult la mine improvizatia ta :) - heavy, melodioasa, note bine alese, nici un pasaj fara sens.

* chiar si piesa mea imi place destul de mult :)

 

bafta tuturor (la comentarii favorabile) :)

Link to comment
Share on other sites

O gramada de improvizatii foarte bune...hard to make a choice, indeed...

Votez Gix pentru acuratetea cu care "atinge" fiecare nota, pentru frazare corecta si... pentru dozarea foarte buna a tehnicilor, fara sa se "arunce" repede in a arata: "iote bre, ce meserias sunt eu, bag 16-mi la 140kbs de numa-numa..." Howgh!

Link to comment
Share on other sites

Mersi de aprecieri Dmc, si tu ai facut o improvizatie foarte misto.Chiar imi face placere s-o ascult, ai avut un ton placut, nu ai aberat mai deloc :(

 

Subscriu la ce-ai zis in legatura cu duelul.E foarte important sa se pastreze genul de dueluri.Adica scurte (desi 1:36 e un pic cam scurt.As fi sugerat cel putin 2 min), de calitate buna (un backing bun ridica foarte mult toata instrumentatia) si normal melodioase.

 

Dupa cum am zis mai sus, mi-au placut multe din dueluri din care mai mult (din nou nu intr-o ordine aleasa):

 

Stradivarius - "tare frate" :) foarte mult mi-a placut ce-ai facut pe acolo.Poate nitel cam multa viteza pe unele pasaje, dar executat perfect.

 

Dmc - ti-am zis deja B)

 

Evilpath - Vad ca mai renunti la shredul fara noima (sa fie mana lui alberto? :):) ) si faci ceva mult mai bine asa.Keep it up.Sunt pasaje care mi-au placut foarte mult.

 

Art Vandalay si Gix Improvizatiile voastre au fost misto ambele (inclin spre primul), dar mixajul chitarii a fost destul de neinspirat.Idei bune oricum

Link to comment
Share on other sites

Multzumesc lui Dmc si Elethan, mi-au placut multe piese de aici..dar nu am timp acum sa le comentez..promit k mai tarziu am sa revin cu comentarii .

 

@Elethan nu pot sa zic k e mana lu alberto .. eu o numesc sa zic maturizare :) oricum si alberto mi-a deschis ochii cat de cat.. m'a facut sa privesc lucrurile altfel .

 

 

mult succes tuturor in continuare ,

 

 

a si era sa uit...am o rugaminte . daca observatzi k mi-am schimbat si nick-ul "Eugen D".. daca putetzi sa nu-mi mai spunetzi Evilpath .as fi ff recunoscator .. :) gata atat

Edited by Eugen D
Link to comment
Share on other sites

Cea mai fructuoasa participare de pina acum! Recunosc ca backingul m-a incitat indeajuns sa incerc si eu ceva, chiar daca asa in ultima ora de inscriere (de-aia si sunetul mai nelalocul lui, pina si "stupul de albine" al lui ciuci e mai bun!) :(. De evidentiat sunt foarte multi participanti, aproape toti seriosi, exceptiile fiind de iertat ca s-au jucat, zic eu. Unii au muncit mai mult (vezi adi24, art vandalay - care au suprapus mai multe trackuri), unii au dat dovada de virtuozitate si inspiratie melodica (astia sunt multi: twister, dalv, Gix - ce fain vine si clapa la locul ei, de chitara nu mai zic B), stradivarius - poate ne spui si noua care e piesa lui Gambale!, DanJBS, Eugen D - o mentiune in plus pentru el, foarte asezat de data asta!, Elethan - heavy sound, dar bun, Sebi - un debut foarte bun, piesa ingrijita!). Cat despre ceilalti, care nu sunt nici ei uitati, bafta multa pe viitor!

De votat e foarte greu de ales dintre atatia meseriasi... :) Sa fiu sincer, piesa mea m-a "rupt" :) , dar trebe sa votez pe unul mai bun decat mine, asta e viata... L-am ales pe Gix :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest adi24

foarte fain toti! felicitari! cel mai mult mi-a placut improvizatia lui ilun si a lui dalv! (votat dalv :) )

(ma bucur k am primit si eu un vot... :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Stradivarius si Elethan mi-au placut foarte mult.Si restul au sunat bine(ilun,Gix,dalv,dmc,DanJBS...).Dintre cei doi l-am ales pe Elethan...

 

Felicitari tuturor participantilor!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Mi-a placut art Vandalay [prea mult reverb!]... mi-a placut Stradivarius... si nu numai... dar l-am votat pe twister pentru acuratete si pentru "deschiderea" din partea a doua a cintecului. [secunda 50...]

Imi place cind oamenii inventeaza cintece si nu dau importanta faptului ca pe alocuri chitara e dezacordata :)

Link to comment
Share on other sites

Gix ... cu toate ca mi-a placut mai mult atmosfera de la Art Vandalay .... apoi Stradivarius .. foarte sigur pe el .. cu toate ca o scapa pe alocuri ... in fine .. se inchide topicul si iar nu apuc sa postez ... Foarte dragutel duelul acesta ... ma bucur pentru voi ... am auzit multe lucruri interesante la marea majoritate.

 

twister bun si el .. dmc .. felixanu .. hai ca-i iau pe toti la rand .. hehe .. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.