www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Negru Latent


Dragos - NL
 Share

Recommended Posts

medicamente.. medicamente, am zis! sa vina cuza :))

 

ontopic, mie unu nu imi place. ca sa fie si cateva motive:

- nu ma surprinde cu nimic melodia, e previzibila si monotona

- mi se pare ca tonul de chitara nu e tocmai inspirat, iar volumul si mai putin inspirat

- vocile nu imi dau vreun fior de orice fel, cu atat mai putin dark

- vocea masculina mi se pare foarte fortata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

in fine...

 

- nu se pricepe: te referi la melodie in general, la partea instrumentala sau cum?

- eu nu le am cu chitara. insa intentia efectului si a interpretarii sunt exact alea pe care ni le-am propus. si consider ca sunt cat se poate de adecvate pentru piesa respectiva. poate pe alte scule ar fi sunat ceva mai bine. vino cu o idee concreta si putem discuta. ce vrei sa zici cu volumul? oricum, e in concert si nu eu sunt cel care stabileste sunetul final.

- nu stiu ce muzica sau voce iti da tie fiori. nici beethoven din a IX -a nu avea garantia ca va da fiori tuturor. sa fim seriosi...

- aici pot fi de acord. nici eu nu sunt multumit total de ce a iesit.

Edited by Dragos - NL
Link to comment
Share on other sites

in fine...

 

- nu se pricepe: te referi la melodie in general, la partea instrumentala sau cum?

- eu nu le am cu chitara. insa intentia efectului si a interpretarii sunt exact alea pe care ni le-am propus. si consider ca sunt cat se poate de adecvate pentru piesa respectiva. poate pe alte scule ar fi sunat ceva mai bine. vino cu o idee concreta si putem discuta. ce vrei sa zici cu volumul? oricum, e in concert si nu eu sunt cel care stabileste sunetul final.

- nu stiu ce muzica sau voce iti da tie fiori. nici beethoven din a IX -a nu avea garantia ca va da fiori tuturor. sa fim seriosi...

- aici pot fi de acord. nici eu nu sunt multumit total de ce a iesit.

 

- ma refer la melodie.. la liniile melodice. linia melodica de clape e repetitiva, la fel sunt si cele de voce. linia melodica de chitara, care banuiesc ca ar fi 'colorat', nu se aude. per total imi da senzatia de monotonie.

- efectul de chitara mie imi suna a procesor bagat direct in pa si cu simulatorul de amp dezactivat :).. un sunet foarte sharp si liniar.. dar volumul este foarte incet si cu greu se poate auzi chitara.

- in general fiorii mei vin de la timbru si/sau inflexiuni. nu discut 'corectitudinea' vocii ci doar sunetul

 

oricum, nu o lua ca pe un vot negativ total. i look up to you, ca n-am gasit expresia sinonima in romana :) pentru faptul ca incercati sa faceti ceva. observatiile sunt doar menite sa va arate perceptia unuia din public.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- da, dar este monoton din intentie. (cel putin deocmdata.)

- chitara nu trebuie sa se auda cu mult mai tare. chitara NL este instrument de culoare nu de prim plan. asta e o certitudine. o spun acum ca sa nu mai existe nedumeriri in viitor.

- realitatea e ca sunt foarte rare vocile cu adevarat bune. eu acolo am incercat sa joc rolul de drac - poate d-aia pare fortat.

 

oricum, nu ma deranjeaza voturile negative. sunt firesti. dar de ce sa pierdem vremea cu un lucru, piesa, trupa, om care nu ne place daca nici macar nu suntem curiosi sa aflam mai multe despre el/ea?

Link to comment
Share on other sites

Dragos (btw ne cunoastem ai fost la sala in timp ce faceam repetitii daca iti mai aduci aminte mentionez asta ca sa nu zici ca ma ascund dupa identitati fictive). Nu vreau sa ofer critica pentru piesa in cauza, desi sunt cat de cat calificat as zice...ca am diploma de critic de arta.

 

Trecand peste asta, as vrea sa-ti spun forumul asta este creat pentru a oferi unui public avizat creatiile membrilor sai. Oamenii de pe acest forum sunt mult mai bine pregatiti decat cei de pe metalhead sa zicem. Si chiar daca unii dintre noi suntem un pic cu nasul pe sus chiar avem ceva de zis. De fapt de asta si postam aceste melodii pentru a primi critica fie ea pozitiva sau negativa. Bine acum trebuie sa recunosc ca in acest thread nu am vazut prea multa critica constructiva si de aici cred ca a venit reactia ta, totusi exagerata as zice.

 

In viata, daca cineva nu te place si iti zice asta in fata, ce faci il injuri, insulti, agresezi? Eu cred ca decizia corecta ar fi sa il ignori si orice ai face nu ataca gusturile omului.

 

Asta e una din zicerile latinesti cu care chiar sunt deacord.

 

"De Gustibus non dicutandum", exista si varianta romaneasca, care ca de obicei e frivola...asa ca prefer sa folosesc originalul.

 

Salut

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am zis sub nu stiu cate forme ca nu faptul de a nu-i place cuiva piesa mea ma deranjeaza. exact inaintea postului tau, marduk, (btw, nu stiu care din cei de la redox esti - sigur nu nestor :) ) zisesem ca "nu ma deranjeaza voturile negative". abia scrisesem asta! nu ai vazut? atunci, de ce pui problema invers?

 

ma deranjeaza ca in loc de critica sunt pur si simplu injuraturi sau alte interventii aiurite.

 

tocmai pentru ca "forumul asta este creat pentru a oferi unui public avizat creatiile membrilor sai", am fost surprins ca prima interventie d-asta "avizata" sa fie "wtf".

 

am fost si mai surprins cand am cerut moderare, sa inceteze atacurile (adica acea critica pe care si tu o numesti neconstructiva), iar treaba a continuat.

 

nu apuc sa discut niste chestii concrete despre o piesa ca vine repede un moralist. zau, mai bine spuneai ceva in calitate de critic de arta.

 

problema nu e ca daca cineva nu ma place si imi zice asta in fata eu il injur; problema e ca daca eu sunt atacat voi imi cereti sa nu raspund. pe bune, daca vine unul la tine pe topic si iti scrie titlul unei piese de-a voastre si dup-aia un simplu "wtf", tu ce faci? (o fi vreo uzanta si n-o stiu eu.)

 

Hai noroc

Link to comment
Share on other sites

Hai frete les-o odata cu wtf-ul. Bine, am zis wtf in primul post, apoi in urmatoarele ti-am explicat ce mi se pare in neregula cu versul respectiv, dupa care n-ai fost in stare sa dai vreun raspuns concludent asa ca ai inceput sa injuri. Nu te mai victimiza atat. Wtf nu se considera injuratura decat poate in gospodaria unei familii Amish.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mi se pare, sau vrei sa ne intelegem omeneste? eu sunt deschis.

 

cand ai zis wtf eu nu am zis decat... tot wtf. daca te opreai aici ne ziceam wtf unul altuia si gata. cel mult ar fi remarcat careva cat de "inteligenti" suntem amandoi si ce nivel profund de analiza avem. :)

 

insa dup-asta te-a gasit volubilitatea si ai facut o chestie nasoala: ai inceput sa rastalmacesti cuvintele din textul cantecului. in text se zice una, tu ziceai alta. nu se vorbeste nicaieri in text de muschiul croitor sau sternocleidomastoidian. e, tu neaparat cu astia aveai treaba. asa ca ce am putut sa inteleg din chestia asta daca nu faptul ca imi cauti nod in papura?

Link to comment
Share on other sites

are dreptate marduk. la cum incepe topicul, eventualii ascultatori se pot lasa pagubasi foarte usor sa mai si scrie ceva. poate totusi moderatorii pot arunca la gunoi off-topicul sau interventiile fara noima.

 

gata. acu te stiu.

Edited by Dragos - NL
Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

WTF = "Whiskey Tango Foxtrot"

 

WTF = "Wrestling Takedown Federation"

 

WTF = "World Taekwondo Federation"

 

WTF = "Wisconsin Tourism Federation "

 

WTF = "Western Task Force"

 

WTF = "Work Time Fun" - un joculetz stupid pt PSP

 

WTF = "Worse Than Failure" - probabil topicul de fatza...

 

WTF = "What The F-(word)?!?!?!?!?" - expresie care e orice numai injutatura nu. Exprima de cele mai multe ori surprindere (nu neaparat in sensul bun, sper ca intelegi ironia). Ceva de genul: :)

 

 

Acum serios... No offence, Dragos, ia pune matalutza mana si citeste topicul de la inceput. Incearca sa iei doar posturile tale fiindca altfel te vei simti indreptatit pt cele scrise. Sincer, cand am ascultat piesa reactia mea a fost tot :).

Bun, trecand peste asta... limitarea cunoasterii limbii engleze probabil ti-a pus probleme in ceea ce priveste acel element... (the F word). Ai vazut tricouri cu F-You (d'alea cu degetele si kestii), bannere cu F-You, probabil si filme americane in care o maniaco-depresiva (un soi de goth girl) care a aflat ca Alfonso (de la discoteca) se F-word cu alta, cuprinsa de depresie si in cautare disperata de lama/cutit/etc ii spune goth-boy-ului in cauza: F-YOU!

Totusi, aici lucrurile stau altfel. Expresia (sau prescurtarea ei) folosita de colegul nostru, nu a avut nici ceea mai mica urma de injuriu. A fost o reactie, copilareasca ce-i drept, de surprindere. Parca il si vad cum radea ca tontu in timp ce-ti scria pe forum.

 

Nu o lua in nume de rau... m-am abtinut mult sa-ti scriu aici pt ca te stiu (din vedere) de cand ti-am facut acu vr'o 2 ani (parca, sau mai mult) sunetul la big mamou si stiu ca nu esti un pusti. Insa pe acest topic te-ai comportat exact ca unul, motiv pt care acest thread arata acum ca o mare groapa de gunoi forumist.

Daca la vladimir-dezgropatul (aka LeChuck the mighty pirate) nu ma pot astepta la prea multe data fiind probabil varsta lui, in care a scos deja n-spe albume, nici de la tine nu ma asteptam sa consumi 2 pagini de forum pentru un amarat de WTF!?, pe care tu l-ai considerat injuratura pt a-ti justifica frustrarile fata de faptul ca nu ai primit un feedback asa cum te asteptai visavis de piesa pe care ai postat-o.

 

Nu am sa comentez constructiv cu nimic fiindca tot ce a fost de zis in legatura cu sound-ul si compozitia in sine s-a spus.

 

Multa bafta, si sper sa nu iei postul meu ca pe un afront, deoarece chiar nu este vorba de asa ceva.

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

uite... tocmai mi-ai demonstrat ca probabil esti pe la 17-19 ani :) iar dupa poza de pe myspace, nu pot sa-ti dau mai mult de 16 :)

 

Daca ai sa citesti mai bine ai sa vezi ca am spus probabil. Daca nu erai frustrat de micimea ta, probabil n-ai fi comentat. Dar nu asta e ideea ci faptul ca tie chiar iti place sa ce certi. Esti un mic hater, nu?

 

Ok... si eu cred ca ar trebui mutat topicul asta cu totul la desert... deja e mai mult decat penibil :)

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

@johnbone: 2 pagini de atacuri care tin mortis sa devina reguli de conduita (numai pentru altii nu si pt ala care le emana) si care nu reusesc sa ma dumireasca ce regula aplici daca vine cineva pe topicul tau de trupa, iti scrie ceva din piesa si dup-aia un simplu "wtf". probabil nu stiu nici atacatorii. tu sti johnbone?

 

si de ce sa fie mutat topicul "cu totul"? aaa, ca sa dispara si piesa. ce sa spun, subtila cenzura venita din partea unui membru!

 

daca ai fi citit tot, ai fi descoperit ca terminasem oarecum disputa cu vladut dezgropatul. dar daca ai fi citit tot ar fi trebuit sa ti cont ca, nemaifiind cearta, nu mai aveai nimic de scris (doar "tot ce a fost de zis s-a spus", nu-i asa?). insa tu aveai chef sa dai un pic lectii altora. asa ca vezi cum se fac cele 2 pagini, johnbone? nu eu le fac. eu doar rapsund increzutilor.

 

toti oamenii care au trecut p-aici (cu mici exceptii) nu au facut altceva decat sa dea lectii altora. cineva a bagat in ciorba si cuvantul "hater". noi premize de cearta! se discuta despre frustrari pe criterii de varsta. de data asta vladut a fost cel atacat.

 

joc stupid al orgoliilor in care toata lumea are de pierdut.

 

@art vandalay: poate o fi negativa interventia sau pozitiva; nu stiu ca nu se intelege clar. dar esti cam la acelasi nivel la care era pe prima pagina vladut dezgropatul: bagi ceva din piesa si dup-aia o cheste care suna a concluzie. ce fel de critica "avizata" e asta? unde sunt argumentele care te duc la concluzia repsectiva? in cap. pai scrie-le. pai nu le scri de lene, pentru ca nu esti capabil sa iti proiectezi propriile ganduri in mod ordonat. sau pur si simplu din orgoliu. esti prea orgolios ca sa mai si explici de ce asa si nu altfel.

 

si daca ii spun astuia ca ceea ce face face inconstient, fara sa isi dea seama ce zice, ("I have no idea") se supara tot forumu pe mine, cu toate ca am dreptate prin... argumente. ia zi, de ce "umor"? (poate o fi bine, mai sti...)

 

voua insa nu va place metoda argumentelor. voi (ma rog, majoritatea care s-au dat pe topicu asta) vreti sa considere lumea din afara ca pe RGC sunt critici "avizate" simplele voastre sentimente, ce va vine. pai orice baba poate asta. asta e atitudine de public ordinar, de ascultator, de amator, amator de tip "michael! michael!". marduk, pe tine te cred in stare sa faci o observatie serioasa asupra unui obiect de arta, dar majoritatea, sorry, sunt undeva departe, sau nu au demonstrat ca ar fi capabili, deci tot... undeva.

______________

 

deci........! poate mai au chef si altii sa dea lectii despre cum trebuie primita critica pe forumul de "avizati": cand vine unu d-asta care nu are nici un argument, in schimb e plin de concluzii, ii zic ca nu stie ce spune (dar e adevarat, pentru variatiune, folosesc mai multe expresii, cum e aia cu rahatul romanesc, inconstient, lene, orgoliu, ma rog... stiti voi mai bine ca mine).

Edited by Dragos - NL
Link to comment
Share on other sites

ce m-a determinat sa scriu si primul post e incapatanarea ta in a refuza sa crezi ca produsul vostru muzical poate fi criticabil.

 

zi unde am scris eu ca nu poate fi crticabila muzica NL. altfel spui doar o minciuna. oare de ce? din orgoliu?

 

aveti niste texte cel putin stupide, piesa pe care am auzit-o este absolut banala, monotona, fara cap si coada, vocile sunt de nivel karaoke de sambata seara, de partea instrumentala nici nu mai vorbim.

 

chestiile astea le poate zice oricine despre orice trupa, recunosti? uite, le iau de aici si le pun pe topicul altei formatii. de exemplu la tine, daca ai trupa. ce zici? merge? si zic si eu ca tine, "in opinia mea". ce reactie ai?

Edited by Dragos - NL
Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone
@johnbone: 2 pagini de atacuri care tin mortis sa devina reguli de conduita (numai pentru altii nu si pt ala care le emana) si care nu reusesc sa ma dumireasca ce regula aplici daca vine cineva pe topicul tau de trupa, iti scrie ceva din piesa si dup-aia un simplu "wtf". probabil nu stiu nici atacatorii. tu sti johnbone?

 

si de ce sa fie mutat topicul "cu totul"? aaa, ca sa dispara si piesa. ce sa spun, subtila cenzura venita din partea unui membru!

 

daca ai fi citit tot, ai fi descoperit ca terminasem oarecum disputa cu vladut dezgropatul. dar daca ai fi citit tot ar fi trebuit sa ti cont ca, nemaifiind cearta, nu mai aveai nimic de scris (doar "tot ce a fost de zis s-a spus", nu-i asa?). insa tu aveai chef sa dai un pic lectii altora. asa ca vezi cum se fac cele 2 pagini, johnbone? nu eu le fac. eu doar rapsund increzutilor.

 

toti oamenii care au trecut p-aici (cu mici exceptii) nu au facut altceva decat sa dea lectii altora. cineva a bagat in ciorba si cuvantul "hater". noi premize de cearta! se discuta despre frustrari pe criterii de varsta. de data asta vladut a fost cel atacat.

 

joc stupid al orgoliilor in care toata lumea are de pierdut.

 

@art vandalay: poate o fi negativa interventia sau pozitiva; nu stiu ca nu se intelege clar. dar esti cam la acelasi nivel la care era pe prima pagina vladut dezgropatul: bagi ceva din piesa si dup-aia o cheste care suna a concluzie. ce fel de critica "avizata" e asta? unde sunt argumentele care te duc la concluzia repsectiva? in cap. pai scrie-le. pai nu le scri de lene, pentru ca nu esti capabil sa iti proiectezi propriile ganduri in mod ordonat. sau pur si simplu din orgoliu. esti prea orgolios ca sa mai si explici de ce asa si nu altfel.

 

si daca ii spun astuia ca ceea ce face face inconstient, fara sa isi dea seama ce zice, ("I have no idea") se supara tot forumu pe mine, cu toate ca am dreptate prin... argumente. ia zi, de ce "umor"? (poate o fi bine, mai sti...)

 

voua insa nu va place metoda argumentelor. voi (ma rog, majoritatea care s-au dat pe topicu asta) vreti sa considere lumea din afara ca pe RGC sunt critici "avizate" simplele voastre sentimente, ce va vine. pai orice baba poate asta. asta e atitudine de public ordinar, de ascultator, de amator, amator de tip "michael! michael!". marduk, pe tine te cred in stare sa faci o observatie serioasa asupra unui obiect de arta, dar majoritatea, sorry, sunt undeva departe, sau nu au demonstrat ca ar fi capabili, deci tot... undeva.

______________

 

deci........! poate mai au chef si altii sa dea lectii despre cum trebuie primita critica pe forumul de "avizati": cand vine unu d-asta care nu are nici un argument, in schimb e plin de concluzii, ii zic ca nu stie ce spune (dar e adevarat, pentru variatiune, folosesc mai multe expresii, cum e aia cu rahatul romanesc, inconstient, lene, orgoliu, ma rog... stiti voi mai bine ca mine).

 

"Ma silesti sa fiu dur... eu care nu pot sa tai un pui".

 

Dude sti cum se cheama boala de care suferi matale? Iti spun eu. E vb de mania persecutiei. Si am sa-ti demonstrez:

 

PERSECÚÞI//E ~i f. v. A PERSECUTA. ? Mania ~ei anomalie psihicã a unor persoane obsedate de ideea fixã cã sunt mereu persecutate. [G.-D. persecuției] /<fr. persécution, lat. persecutio, ~onis

 

sursa: http://dictionare.edu.ro/search.php?cuv=persecu%C5%A3ie

 

Cat despre citit intregul topic, am avut grija sa nu neglijez acest aspect. Iar vladut demoralizatul nu e jignit in niciintr-un fel. El e un copil care raspune pe sitemul "ba p'a ma-tii!" si se bucura ca o face.

 

Cuvantul "hater" desemneaza o persoana care uraste fara prea multe motive, iar folosirea cuvantului de catre mine (stai linistit, nu a fost o injuratura) era menita sa dea o tenta de umor frazei in cauza.

 

Cand am spus sa fie mutat topicul cu totul, nu m-am referit la piesa, era vb pur si simplu de acest sir de discutii stupide.

 

Despre WTF citeste in postul meu anterior. Iar daca cineva ar avea reactia asta probabil as trece cu vederea, sau as incerca sa inteleg ce anume nu i-a placut. Daca insa mai multe persoane au aceiasi reactie, ma consolez cu ideea ca ceva nu e ok si incerc pe viitor sa fac sa fie mai bine. Poate ca nici Vladut nu a fost destul de precis in ceea ce priveste acel vers. Defapt sunt convins ca el dupa ce a citit versul a pufnit in ras imaginanu-si poze cu scaraotzi musculos si cu paru emo pe hi5 (IGNORA ASTA, E O GLUMA SI STIU CA NU O INTELEGI). Iar cand a fost pus sa explice nu a stiut exact cum sa se exprime fiindca nu intelegea ce nu vezi tu amuzant in poveste. (IGNORA SI ASTA). Vezi ca am si eu p'aici o piesa... nu mai stiu acum unde e ca-ti dadeam link, dar caut-o. Si te rog, daca nu-ti place, poti sa versi la wtf, sos, roger, hater, etc pan' te plictisesti :) Promit ca nu am sa ma supar, fiidca probabil, daca vei avea ceva de comentat, va fi cat se poate de obiectiv, lucru care nu ma poate decat ajuta. :)

 

Ce mai avem, ah da... tu raspundeai increzutilor pt ca eu aveam kef de dat lectii. Pai nu am kef sa dau lectii, si nu pt ca nu as putea ci pt simplul fapt ca oricum nu le-ai intelege. (IGNORA SI ASTA)

 

Dar desigur ca toate aceste lucruri, le stiai deja, insa pt ca trebuie sa te simti persecutat (altfel nu esti tru), mai dai putin cu mucii-n ciorba.

 

Cat despre concluzia ta finala... eu tocmai ca ti-am argumentat. Si inca ce argumente! Ti-am dat si link-uri :). Insa probabil mi-am tocit tastele de pomana. Nah, unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

 

Si draga, Dragos, acum pune-te tu in locul nostru. Dupa ce vedem cum te aprinzi precum fierul la batut... Tu cum i-ai spune lui Pinochio ca nu va putea fi baietel vr'odata?

 

 

Defapt daca ma gandesc mai bine: "Acest topi... aaaa, pardon... Acest post este un pamflet si trebuie tratat ca atare"

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

@Dragos

Hai sa simplific putin toata spoiala de pe topic pentru cei care nu inteleg expresia " un sut in fund, un pas inainte ". Data viitoare deschizi un topic in care specifici ca nu doresti nici un fel de critica, fie ea constructiva sau nu. Punct. No feedback at all, eventual numai adulatori. Si atunci nu mai ai decat sa verifici contorul pus la dispozitie de forum, de cate ori a fost accesat topicul tau (eventual link-ul atasat) si poti sa crezi ce vrei despre asta. Nimeni nu te mai supara/critica/balacareste si toata lumea e fericita. ....sau poate nu...

 

PS. As fi vrut sa inlocuiesc cuvantul spoiala din prima mea propozitie cu tziganeala, dar asta s-ar chema discriminare rasiala. De retinut totusi ca al doilea termen s-ar fi potrivit mai bine...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX

Eu nu-nteleg de ce nu vezi aceste critici sau injurii(dupa parerea ta) aduse piesei cu pricina ca publicitate. Ca sa moara bibi de-as fi ascultat piesa aia daca n-as fi vazut versul citat de Vlad. :)

Link to comment
Share on other sites

Publicitatea negativa tot o forma de publicitate este; sincer, initial nu am avut rabdare sa ascult piesa pana la capat dar vazand tot circul asta am reascultat-o de cateva ori si nu pot sa zic ca imi displace, cel putin ideea piesei mi s-a parut interesanta, dar din punctul meu de vedere este de lucru, nu detaliez decat daca doresti si desigur pe private. De ce nu imi exprim parerea in legatura de trupa 'Negru Latent' aici? fiindca ai lasat senzatia ca si cum tu crezi ca o parere pertinenta trebuie sa fie neaparat o parere buna; eu inteleg ca te deranjeaza ca cineva sa-si bage picioarele in ce ai muncit si ai pus suflet dar nu pui problema cum trebuie. Ar trebui sa canti pentru segmentul de ascultatori propus, sa te bucuri ca exista persoane care aprecieaza ceea ce faci si sa inveti sa filtrezi informatiile.

Si mai am o intrebare pentru tine dragos ca ma gandesc ca tu esti liderul sau mastermindul din spatele trupei: ceilalti din trupa iti impartasesc ideile? fiindca se face ca o cunosc personal pe vocalista si pot sa zic ca este o fata super; tocmai de aceea nu prea mi-as imagina sa o intereseze ce parere au ceilalti atata timp cat nu sunt critici constructive si canta din placere.

Link to comment
Share on other sites

@olgutza34: nu critica ma deraiaza.

 

(la critici am raspuns uneori fiind de acord alteori explicand cum trebuie privita chestia respectiva.)

 

restu'!

 

silly me, eu credeam ca, ma ierti, criticile se insusesc.

 

expicatiile cum ca o chestie trebuie privita intrun fel sau altul, imi aduc aminte de pictura contemporana, in care nu tabloul, ci statement-ul conteaza.

 

eu atasat am gasit doar melodia, nu si ghidul de interpretare a melodiei... daca il pui si pe ala mai ascult o data si ma conformez, simt ce trebuie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.