www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Tehnica


ichim
 Share

Recommended Posts

am o chitara rablagita si are urmatoarea problema : haraie destul de tare . Cand ating cu mana doza sau coarda sau alta parte metalica de pe ea nu mai haraie deloc . M-am gandit ca are nevoie de inpamantare insa haraitul nu dispare , se aude un pic mai incet totusi. A mai avut cineva problema asta ? Aveti vreo solutie ?

Link to comment
Share on other sites

am o chitara rablagita si are urmatoarea problema : haraie destul de tare . Cand ating cu mana doza sau coarda sau alta parte metalica de pe ea nu mai haraie deloc . M-am gandit ca are nevoie de inpamantare insa haraitul nu dispare , se aude un pic mai incet totusi. A mai avut cineva problema asta ? Aveti vreo solutie ?

Calculatorul trebuie sa fie inpamintat !!!!! dupa acea eventual si restul !!!

 

Daca ai impamantat numai efectele si chitara in momentul cand esti "scos " din calculator si acesta nu este impamantat , risti sa fi electrocutat !!!! cand pui mana pe chitara si pe partile neizolate ale PC-ului !!!

 

Orice chitara are ceva zgomot , si acesta se reduce sau dispare cand ei chitara in mana si corpul tau face ecranarea in spatele chitari .Stai la distanta de surse de camnp magnetic , transformatoare , monitor .

Cu humbucker se rezolva cu zgomotul dar nu mai ai ton , numai ton inchis fara inalte .

Inteleg cs se reduce zgomotul cand pui mana , deci unde e problema , zgomotul te intereseaza cand canti nu cand chitara este pe stativ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.