www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cele Mai Proaste Corzi .


Recommended Posts

Am cumparat niste corzi alice de 20 lei , si cat am dat atat au tinut , nu am putut sa acordez , s'a rupt cand am vrut sa o acordez , ma caac pe ea . am folosit http://www.howtotuneaguitar.org/ si la mi cand sa acordez , tac pac mi'a facut si mana varza .... :)

Edited by Andrei Stefan Octavian
Link to comment
Share on other sites

Tin sa te contrazic, eu folosesc corzi Alice, si sunt foarte bune pentru pretul lor, si nu se rup.

Ieri seara am ajuns acasa ca am fost plecat la lucru o saptamana din oras, si azi cand am luat chitara era si acordata si nici nu au ruginit corzile, si le am de o luna si ceva puse si nu a fost cantata timp de 1 saptamana chitara, si nu au nimic corzile.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Si eu folosesc tot corzi alice si nu am avut probleme niciodata. Acordez chitara la o saptamana, chiar 2 uneori si nu e mare dezacordarea. asa ca probabil e vina ta

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Eu am roto pinks=)) .... si se duc cam in 2 saptamani....o frec de o ia mama dracu de chitara in fiecare zi cel putin 2 ore .... plus ca mai uit sa sterg corzile deci e clar....

Alice rullzzz....

Defapt ce-i scump nu`i bun pentru mine .... imi pare rau sa dau 35 lei-50 lei pe corzi

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei corzi de calitate ia legatura cu colegul nostru de forul gyzmo, el comercializeaza corzi de calitate la preturi foarte bune, eu am cumparat de la el si sunt foarte multumit, deshi in cazul tau problema este ca ai intins prea tare coarda :) , de aia s-a rupt. Eu personal nu am incercat corzile astea si nu pot sa zic daca sunt bune sau nu, dar cu siguranta la gyzmo gasesti ce corzi vrei si vezi ce-ti recomanda si el.

Link to comment
Share on other sites

sa stii :) .da recunoaste ca si tu ai fost asa la inceput :D si la fel si io da io crek am tras ca retardatu scuzati-mi expresia si numai dintr-o data vad tang! si aveam chitara doar de 1 saptamana nici nu stiam ce ii aptuner sau ce ii tuneru si am crezut k dak aia o acordeaza la magazin is boier si numai trebe si dupaia cand am schimbato(am avut noroc ca avea e) si am platit doar 2 lei pe ea. :) si odata (akm 2 luni) cu cateva zile inainte sa-mi schimb corzile am vrut sa vad cat rezista coarda Emaj si nici aia prea mult da atunci chiar vroiam s-o rup :)

Link to comment
Share on other sites

caac - aici te-ai referit la defecatie? daca da, iti sugerezi sa ti pentru tine actiunea asta groteasca de a umple niste corzi cu ... fecale. Multumesc :)

Am cumparat niste corzi alice de 20 lei , si cat am dat atat au tinut , nu am putut sa acordez , s'a rupt cand am vrut sa o acordez , ma caac pe ea . am folosit http://www.howtotuneaguitar.org/ si la mi cand sa acordez , tac pac mi'a facut si mana varza .... :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.