www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarile Field


Guest VAI
 Share

Recommended Posts

Cu inima in dinti imi permit si eu sa deschid un topic..am si eu o maree problema..si anume chitarile FIELD..A auzit cineva de asa ceva ?? eu unu am auzit si am si cantat pe un astfel de model..mi-a placut instant..ok..bine pana aici..cateva despre chitara..din cate am auzit eu (pt ca nu am putut sa verific...nu am gasit nimic pe net) este o serie limitata de la Fender comandata de formatia KISS.Este o chitara cu 27 de taste, doua doze H-S.arata f cool, headstockul este in sus (gen Jackson) si despre lemn cred k e basswood ...fingerboardul este din rosewood..tremolo floyd rose..volum, tone, 5way switch..cam atat ce stiu despre ea...suna f bine, modelul p care am cantat avea evo si tonezone..super..Daca cineva a auzit de asa ceva sau daca are asa ceva, orice informatie este bine venita...multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pe chitara field canta , fostul chitarist de la Luna Amara

uah .... mia fost luat inainte...........e vorba de petru gavrila care sa jucat ceva vreme in luna amara, si acum canta in formatia virtuasa "slut".....din cluj........

 

-de mult observasem ca chitara lui petru pe care lam vazut in multe multe concerte(din pacate cu slut nu inca) e mai ciudata si ca pe headstok scrie "field" cu fontul de la "fender".....initial credeam ca e ceva copie noname modificata de el si facuta o chitara de top, asta din cauza ca nu gasisem nimic despre field pe net... dar din fericire ca se pare ca mam inselat......ma bucur nespus ca in fine am aflat adevarul....chiar era o curiozitate f veche a mea....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi-a dat Petru putin chitara o data la o betie sa ma joc. Are 28 de taste si nu 27, si a lui Petru avea dupa cum am mai zis intr-un topic o doza Dimarzio si una Duncan. Stiu ca era tapana , dar din pacate era acordata in droped D asa ca nu m-am prea putut bucura. Zicea parca ca griful e din lemn de trandafir. Stiu ca era foarte multumit de ea si il si inteleg de ce.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

dupa ce a folosit vlad ferariu aceasta chitara dupa 2 zile mi spunea ca s au rupt rupt gaurile de la suruburile care ghideaza floydul.oricum eu nu l foloseam prea mult .mie mi a placut sunetul lor .aceste chitari la primul acordaj au ramas fara floyd deoarece s au rupt bucati din el si au fost reconditionate cu bucati din bronzfacute intr o uzina din tgviste. pe doze scria made in china

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.