www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Black Stain Din Bucuresti Cauta Bassist Si Chitarust


Guest pascaru raluca
 Share

Recommended Posts

Guest pascaru raluca

Buna , eu ma numesc Raluca am 18 ani , sunt baterista trupei Black Stain .. din Bucuresti in trupa avem vocal , chitarist , si violonist , prin urmare CAUTAM BASSIST... pentru a ne continua proiectul muzical .

ca band cantam de vreo 2 anishori...suntem persoane serioase cand vine vorba de punctualitate dar si la capitolul studiu cu toata trupa..deci nu avem faze de copilasi incepatori mai pe scurt.

Asa la capitolul genuri noi pana in momentul de fata am cantat coveruri :) ca gen abordat rockul anilor 80' un fel de blues rock, avem si influente funky , progressive , oricum genuri accesibile si usor de cantat:) nu cerem metale goth groh si alte nebunii :)

vreau ca bassistul sa aibe catusi de putina experienta de scena sa fie serios cand trebuie sa aibe multa energie sa fie nonconformist pe scena si sociabil :) plus sa invete si sa studieze :D nu suntem profesionisti dar doar asa se poate face performanta , invatand:)

 

daca cineva este interesat... dati add pascaru _raluca91 si lista melodiilor

deep purple - smoke on the water

deep purple - black night

neil young - keep on rocking

black sabbath - paranoid

bon jovi - it's my life

rey charles - hit the road jack

thin lizzy - dancing in the moon light

pink floyd - another brick in the wall

james brown - i feel good

cargo - calare pe motoare

guns'n' roses - knocking on heavens door

tracy chapman - give me one reason

si multe altele deci la alegere ce iti place din acea lista , inveti si ne vedem desigur la un repeteu

 

ardem si jam session nu e stressss ... plus ca avem si o melodie inregistrata.. mel noastra http://www.myspace.com/warryhihat (melodia din pop-out player ... black stain - insane ) vocile le-am pe parcurs..

deci fratilor pentru ce interesati si chitara si bass hai ... nu ratati ocazia.. :D e pacat!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest String Jacker

nu am auzit in viata mea atata lipsa de inspiratie, sunteti groaznici mai bine numai cautati nimic:P si in piesa voastra insane, oficial, am auzit cel mai prost solo din viata mea

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

pai da...soloul era facut de chitaristul care nu mai e :) . eu am fost chitara ritm .

 

chiar nu inteleg de ce trebuia sa comentezi tu un pic . noi doar cautam un bassist , nu critici :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest pascaru raluca

deci melodia aia e un demo... nu a fost nimik stabilit la solou.. etcetc... discutii polemice in legatura cu un demo.. doar ca sa va faceti o idee la ceea ce cantam.. si ma refeream.. la tempou.. si cum fiecare stie sa asculte.. la modu ca se poate face treaba si nu pierdere de timp.... nu de solo.. ala a fost pus de umplutura.. be more nicer next time..

Link to comment
Share on other sites

Asa la capitolul genuri noi pana in momentul de fata am cantat coveruri :) ca gen abordat rockul anilor 80' un fel de blues rock, avem si influente funky , progressive , oricum genuri accesibile si usor de cantat:) nu cerem metale goth groh si alte nebunii :)

 

N-am nimic cu faptul ca abordati un gen foarte simplu si accesibil, dar iti recomand calduros sa iti imbogatesti cultura muzicala, pentru a nu baga in aceasi oala genuri muzicale total diferite.

Link to comment
Share on other sites

up .. ...

come on .. duds numai comentatul e de voi .. si rautacisme..

anuntul inca mai e valabil..

 

Tu nu intelegi ca ai gresit sectiunea?Vrei sa iti deseneze cineva? :) Anuntul tau nu are mare succes aici,incearca la "cautam instrumentist"

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
Tu nu intelegi ca ai gresit sectiunea?Vrei sa iti deseneze cineva? :) Anuntul tau nu are mare succes aici,incearca la "cautam instrumentist"

 

e tobosara...nu prea are ea treaba cu forumul asta...

 

Rog ca acest topic sa fie inchis..vom deschide altul in sectiunea "Cautam Instrumentist" .

Link to comment
Share on other sites

Guest DufsonHotel
up .. ...

come on .. duds numai comentatul e de voi .. si rautacisme..

anuntul inca mai e valabil..

 

 

dak anuntul mai e sunati-ma; stiu vreo 4 basisti, 5 cu mn :) rock on

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest pascaru raluca
N-am nimic cu faptul ca abordati un gen foarte simplu si accesibil, dar iti recomand calduros sa iti imbogatesti cultura muzicala, pentru a nu baga in aceasi oala genuri muzicale total diferite.

 

eu am postat acele melodii.. pentru a putea repeta ceva cu eventualii candidati la locurile dispuse in trupa:) daca.. tu crezi .. ca doar atat putem asta este problema ta.. ca asa.. o dam pe funk .. grav.. asta te intereseaza.. putem mai mult.. :) asta e problema toti se lauda.. si cand e de muncit.. se da inapoi... eu am propus anumite melodii ca nu doar din genuri complexe iti dai seama de un instrumentist bun..

lume rea pe acest site.. n-am vazut asa ceva :) next time be nicer..:) atata timp cat nu stii cu cine vorbesti. In rest toate cele bune:)

 

haideti fratilor.. nu se baga nimeni.. va luam la pachet:) cererea e inca valabila.. bassist si chitarist.. cel putin doi ani de experienta.::D cred ca am pretentii decente.. rog seriozitate..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.