www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cablu Pentru Doza Cu 4 Fire


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

Am o doza humbucker Shadows (foarte veche ) care avea 4 fire. In urma unor evenimente de care nu mai vreau sa imi amintesc, dozei i s-au anulat doua dintre aceste fire. Vreau sa cumpar un cablu ce circa 20 cm care sa fie special pentru aceste doze cu 4 fire. Cablul trebuie sa fie extrem de subtire pentru ca doza are o cutie si un capac. Daca acest cablu e prea gros , nu mai pot sa pun capacul in spatele dozei.

 

 

Sa gasesc eu oare un raspuns aici? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Salut Andrei. Uite aici :)

 

 

Multumesc... oamenii astia sunt din Canada...speram sa reusesc sa aduc 15-20 de cm de cablu din Romania de undeva.... :)

 

Probabil am sa incerc prin ei pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

Mai e o varianta: iei cablu obisnuit, de preferat litat, nu solid (dintr-un cablu UTP de ex., ca ai si diverse culori) si il ecranezi singur infasurand peste manunchi o folie (gasesti si autoadeziva) pe care o legi apoi la masa. Pentru cativa cm intr-adevar e cam ridicol sa comanzi cablu special. Inca o posibilitate e sa iei cablu S/UTP sau FTP si sa folosesti doar 4 fire din el.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
un EMG QuickConnect nu ti-ar conveni ? il poti monta si inauntru si pe exteriorul dozei.

 

 

da...asta ar fi o idee buna ... nu prea inteleg cum montez mufa aia cu 4-5 pini la capetele litelor din doza... sa ma mai uit pe net...

 

Mai e o varianta: iei cablu obisnuit, de preferat litat, nu solid (dintr-un cablu UTP de ex., ca ai si diverse culori) si il ecranezi singur infasurand peste manunchi o folie (gasesti si autoadeziva) pe care o legi apoi la masa. Pentru cativa cm intr-adevar e cam ridicol sa comanzi cablu special. Inca o posibilitate e sa iei cablu S/UTP sau FTP si sa folosesti doar 4 fire din el.

 

 

nu stiu ce e cablul utp s/up ftp...dar intreb netu acum

 

 

 

ok am vazut...da ar fi o idee .... nu stiu ce sa mai zic .... probabil ca asa am sa fac daca nu gasesc acel cablu special (traiesc cu impresia ca ala special e mai cu mot .... poate nu e asa dar...)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Sigur nu e mai cu mot, e practic identic. E posibil chiar sa gasesti cu 4 conductori, pt. telefon, in locul celor cu 8 pt. Ethernet.

 

Multumesc de sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.