www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Addictive Drums


Guest Juninio
 Share

Recommended Posts

Guest cormoran
As avea nevoie de addictive drums pt. nuendo4 de unde las putea descarca? :) Ma puteti ajuta pls!!

 

www.xlnaudio.com ---> download

 

prietene, vezi ca e pe bani...

Link to comment
Share on other sites

Ba da. Daca esti din Bucuresti, atunci 317.50.80 /Dl. Popescu. E posibil sa mai aiba niste CD-uri cu kituri audio nedistruse inca. Sa nu suni mai tarziu de ora 17 ca la ORDA, find de stat, nu se lucreaza pana tarziu. Si daca nu dai de el incearca cu un manual de gramatica, pirat retard. In locul tau, eu m-as bana singur. Cel mai probabil din greseala.

Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran

@Juninio

 

Intr-adevar ai putea sa incerci la http://www.orda.ro/ .

Sa nu uiti sa iti dai si datele de identificare ca altfel nu au cum sa te ajute oamenii aia.

 

Succes! :)

Edited by cormoran
Link to comment
Share on other sites

Cand o faceti toti in particular(piratare) nu va doare nicaieri dar daca cineva recunoaste, e decapitat. Intradevar postul contravine regulilor dar puteti da report in liniste fara sa fiti ipocriti si sa faceti tam tam ca si cum ati avea toate programele cu licienta. Iar autorului nu-i zic decat: aici nu gasesti ajutor, dar internetul e plin.

Link to comment
Share on other sites

[injuraturi editate] mea nu mergeti la http://www.orda.ro/ si zicetile sa ne dea alocatii mai mari!!!

 

GANDITI INAINTE DE A VB! REALIZATI K SUNTEM IN ROMANIA TARA TUTOROR POSIBILITATIOR!!!!!

Te asigur ca, spre deosebire de fotbalisti, majoritatea celor care scriu aici macar incearca sa gandeasca putin inainte sa scrie ceva.

 

 

Vrei Cubase sau Nuendo sau whatever pe bani de alocatie ? Fa-ti singur unul. Sau doua.

Sau mai nou statul ofera alocatii studiourilor profesionale ?

Link to comment
Share on other sites

comanele, io zic sa iti vezi tu de centii tai la tine in calculator. asta e un spatiu public, in cazul in care nu ai inteles. si terminati cu legaturile subtile cu morala din Biblie ca nu tine. Comunitatea asta tocmai de aia de duce dracu pt ca se permit si incurajeaza si astfel de subiecte. Vrei, tati, un programel, ceva, un film, o aia, o maslina, no problemo. Ai Google, ai alte mijloace, nu vine nea' fanul de fotbal cu nume de brazilian sa faca pe prostul in public, ai inteles? Fiecare o face pe barba lui, cu propriul lui Googal, daca o face. Da nu vii tu si imi spui mie si altora care au sarit aici ca suntem la fel, ai inteles, micutule? Ca nu stii tu cati bani sau cate alea am dat eu si altii ca sa fim legali, ai inteles?

Acum, reformuleaza, te rog.

Link to comment
Share on other sites

Guest Juninio

domnule eu o simpla intrebare am pus, de unde pot face rost d addivtive drums...trebuia sa imi spuneti aici nu nici de cum! nu sa ma criticati...va mutumesc de ajutor!

 

eu numi permiti ca si alti sa scot atatia bani din buzunar k sami iau un nuendo 4 la caa 2000$ si vst-uri.

Edited by Juninio
Link to comment
Share on other sites

Juninio: REAPER e free si e OK. Pt VST-uri gratuite si extrem de bune ai www.kvraudio.com sau Google (free vst) si esti rezolvat. Am gasit VST-uri free mult mai bune decat cele pe care am dat bani si acum le vand, intelegi? Sper sa te ajute. Si iti mai vand un pont, daca nu ai cum face rost de ADD sau BFD sau SD2: alege-ti tu, fa-ti tu o librarie de sample-uri de toba. De ex, cauta Snare-uri cu divese batai, de la mai incet la f tare si la fel si cu restul. Apoi cauta pe kvraudio VSt-ul Apptriga (free). Scrii niste track-uri MIDi pt fiecare element de toba in parte si pui Apptriga asta pe fiecare track MIDI si incarci in fiecare cate un set de sample-uri de care am vb mai devreme. Asta e principiul trigger-ingului, in mare. In fct de cat de mult te joci cu Velocity pe fiecare nota MIDI, Apptriga stie sa iti aleaga sample-ul de toba potrivit.

 

Asta e o varianta. Alta, mai simpla, ar fi sa pui tu pe grid cu mana cate un sample to toba. De ex, ai o masura de 4/4. Ai 4 track-uri audio de toba: crash, kick, snare si hihat. Pe fiecare track pui un sunet in ordinea in care sunt batute, pe grid. E simplu. Trebuie numai sa cauti solutiile cle mai bune. Si cum ziceam si nu ziceam la misto: google e sfant. Trebuie numai sa bagi la cautare cuvintele potrivite. O sa fii surprins cate gasesti. Ah, si Youtube. Chiar asa, caute pe youtube "drum sampling", "Midi drums", etc. Succes.

Edited by Razvan Alexandru
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.