www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Heavy Metal, Cautam Vocal


ShiverMeSideways
 Share

Recommended Posts

Salutare!

 

Well, dupa indelungi cautari de tobari, basisti si altii, am reusit sa ne stabilim un line-up cu tobe, bass si doua chitare. Nu prea avem un gen specific de metal pe care vrem sa-l cantam, stim doar ca vrem sa fim pe acolo si sa fie mai modern (asta nu inseamna neaparat metalcore, nu metal, etc. ci ca vrem sa incercam sa fim mai originali). Ne axam pe compozitii proprii, (avem deja o piesa gata-o balada) dar mai in gluma, mai in serios, cantam si cateva coveruri la repetitii.

 

Asa deci, este momentul sa ne cautam un vocalist. Nu suntem decisi pe un stil anume, cert este ca nu vrem un vocal prea agresiv, (Corpsegrinder, imi pare rau...) ci unul versatil, cu multa melodicitate, dar capabil sa "duca" si piese mai dure un pic.

 

Piesele pe care eventualul vocalist trebuie sa le aibe in vedere, ca sa si incercam sa cantam ceva, sa vedem cum merge treaba, sunt:

* Bleeding Me (Metallica)

* Wheels of Fire (Judas Priest)

* Paranoid (Black Sabbath)

* Ziua Vrajitoarelor (Cargo)

* T.N.T. si/sau Highway to Hell (AC/DC)

(primele trei sunt de preferat)

 

Daca cineva este interesat, imi poate da PM sau un mesaj pe mess (shivermesideways) sau, desigur, mail (shivermesideways AT yahoo.com).

 

PS: tineti in minte ca noi repetam in principiu in week-end, 3-4 ore, de regula duminica pe la pranz/dupa-amiaza!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.