www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rock'em All Fest


dani
 Share

Recommended Posts

DP studio in colaborare cu Casa de Cultura a Studentilor Galati va invita sa fiti prezenti în data de 16.10.2009 la festivalul Rock?em All Fest.

 

Evenimentul va avea loc la Club S, cu începere de la ora 18:00.

 

Festivalul se va desfasura în cadrul Galelor Studentesti 2009 si va da ocazia publicului galatean sa urmareasca pe scena atât trupe tinere, dornice de afirmare cât si trupe locale deja cunoscute cu ani buni de experienta si nenumarate aparitii live. Pretul unui billet va fi de 10 lei.

 

Line Up:

 

Greenish

Y-grec

Over

789Art

Akantyss

Grafic Do(tecuci)

Idea(braila)

Crin

Rebel Fara Puls

Andrei si Alex

 

va asteptam cu mare placere

post-1491-1255184071_thumb.jpg

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

pt cei care nu vor sa vina(din galati si nu numai) va spun ca va fi un eveniment foarte tare:) a fost o organizare foarte buna si va fi totul la punct.Sunt trupe bunicele si chiar bune pe afish(vezi y-grec,over,798art, akantyss...si chiar cele din braila si tecuci ce se vor misca bine)

 

Sunetul va fi oferit de DPstudio (organizatorul evenimentului de altfel) si cred ca veti fi placut surprinshi de calitatea sa:)

 

nu ramane decat sa ajungeti la eveniment si sa sustineti trupele ce vor presta:P

 

cu drag...Dani

Link to comment
Share on other sites

...am reusit sa ajung dar ceva mai tarziu...de la Y-Grec(am vazut doar 3 piese de la ei...) apoi restul trupelor pana la ultima Greenish :D

 

Y-Grec. Dupa o foarte mare absenta de pe scena muzicala chiar si din viata Galatiului, s-au urcat pe scena cu numai 4 repetitii la activ si au rupt ;) cu micile scapari de ordin tehnic. Cristi, tot respectul,imi era dor sa te vad cantand si nu imi pare deloc rau ca am venit.Ti-am vazut si chitara,e superba,sa o stapanesti cu placere si nu in ultimul rand,sanatos. Pe tobaci il stiu si cred ca nu mai e nevoie de felicitari,bate in tot ce misca.Movila,bass-man de exceptie,felicitari! Piticu,cred ca ar trebuii sa ai interdictie la peste 200dB...nu mai urla asa,numai gura ta se auzea(glumesc,desigur,super tare,bravo)Super,baieti!

 

Imi pare rau ca nu am retinut numele trupei din Braila care a facut ceva cover-uri,felicitari si lor au sunat chiar bine, pacat ca sunetistul trupei nu a vrut sa scoata chitara/chitarile mai in fatza. Niste copii care promit,mai ales tobarul,super tare tipul Merita vazuti cu alte ocazii (sper sa ma corecteze Dani si sa scrie el cum se numeau) Eu eram foarte obosit dupa un drum de 500km si dupa o zi intreaga de hoinarit prin tara asa ca imi cer mii de scuze acestei trupe ca nu i-am retinut numele.

 

Akantyss. O trupa deja cunoscuta pe plan local,sper sa faca mai multe deplasari sa fie cunoscuta si in tara. Tipa,de vocalista vorbesc, e o draguta dar sa trecem peste asta :D Vocea s-a auzit destul de incet la prima piesa dar pe la a 2-a piesa a fost scoasa mai in fatza.Piesele deaj cunoscute de publicul galatean, asa ca a facut un show super cu refrene cantate de public si tot tacamul.Felicitari baieti(si fete)

 

 

 

GREENISH...Dani acu tre sa te fac cu oua si cu otzet,nu? :)

Trupa deja inchegata,se cunostea experienta si prestatia lor a fost una foarte buna (cu micile defectiuni ale imensului pedalier al lui Dani :D )dar claparul a reusit foarte bine sa acopere lipsa lui Dani la una din piese.(daca nu se vedea pe fata ta ca are ceva pedalierul...bat la pareu ca am crezut ca asa e piesa) Femeile care au dansat la stativ(ca nu aveau bara)...UUUUUUUUUUUU :) BAI, VOI SUNTETI SANATOSI LA CAP?!!! :) Super show,cu dansatoare si tot tacamul! ;)

 

Felicitari la toate trupele participante!

 

P.S.Ne veden deseara in Abyss Rock Bar..se anunta iar o seara incendiara, de Metal extrem!!! :D

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

trupa se cheama addiction daca nu ma inshel:)si mie mi-au placut:)tehnica la greu.felicitari lor:)

 

La mine nu era problema din pedalier:(cu toate ca acolo ar fi trebuit sa se intample ceva...ci exact la cablul care da semnal din statie catre cabinet:((((((((((((( m-am umplut de draci:)

 

cred ca a fost ceva de magie neagra prin zona caci si basistului i s-a dus sunetul de vreo 2 ori:(.Nu s-a intamplat asta la nici o alta trupa(deshi toate cele 12 au cantat si pe statia de bas..si pe statia mea) dar exact la noi ultimii s-a intamplat sa se intrerupa.

Sincer imi pare incredibil de rau ca s-a intamplat asta:(inca si acum in momentul asta imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii(pt cei care nu stiu s-a intamplat asta la una din piese de la mijlocul cantarii...si-a revenit statia...apoi s-a intrerupt iar la ultima piesa pe care trebuia sa o cantam...si din pacate am parasit scena cu chitara "moarta" si obrajii roshii:((((

 

Hai ma ca n-au dansat rau fetele:)da..pacat ca nu aveam bara dar un stativ de microfon intotdeauna rezolva situatia:)))))Ma bucur ca ai ajuns la concert adi.Respect.

 

imi pare rau totushi ca a cam plecat lumea dupa o anumita ora( ca noi am intrat undeva pe la ora 12...destul de tarziu).Dar cu toate astea a fost mistoc.

 

a mai fost careva?ceva pareri?

 

trupa se cheama addiction daca nu ma inshel:)si mie mi-au placut:)tehnica la greu.felicitari lor:)

 

La mine nu era problema din pedalier:(cu toate ca acolo ar fi trebuit sa se intample ceva...ci exact la cablul care da semnal din statie catre cabinet:((((((((((((( m-am umplut de draci:)

 

cred ca a fost ceva de magie neagra prin zona caci si basistului i s-a dus sunetul de vreo 2 ori:(.Nu s-a intamplat asta la nici o alta trupa(deshi toate cele 12 au cantat si pe statia de bas..si pe statia mea) dar exact la noi ultimii s-a intamplat sa se intrerupa.

Sincer imi pare incredibil de rau ca s-a intamplat asta:(inca si acum in momentul asta imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii(pt cei care nu stiu s-a intamplat asta la una din piese de la mijlocul cantarii...si-a revenit statia...apoi s-a intrerupt iar la ultima piesa pe care trebuia sa o cantam...si din pacate am parasit scena cu chitara "moarta" si obrajii roshii:((((

 

Hai ma ca n-au dansat rau fetele:)da..pacat ca nu aveam bara dar un stativ de microfon intotdeauna rezolva situatia:)))))Ma bucur ca ai ajuns la concert adi.Respect.

 

imi pare rau totushi ca a cam plecat lumea dupa o anumita ora( ca noi am intrat undeva pe la ora 12...destul de tarziu).Dar cu toate astea a fost mistoc.

 

a mai fost careva?ceva pareri?

 

PS:mi-au placut enorm de mult(adica incredibil de mult) trupa OVER.Au facut baietzii coveruri foarte frumoase si au cantat ca niste adevarati profesionisti.Stiam ca o sa cante exemplar si ca o sa fie bine...insa m-au uimit tare de tot.aveam zambetul pana la urechi:)dupa parerea mea, ne-au cam dat lectie la toti:)

 

iarashi...in mod special mi-au placut si baietii de la idea(braila) cu un atmosferic jazz(care mie imi aducea a dub step).incredibil de relaxant.foarte tare.

 

tin sa multumesc echipei de sunet DPstudio ce au avut grija de sunet(si ce sunet) si lumini.Sunet exemplar ce de mult nu am mai auzit in club s pe la concerte.

 

sunt multe de comentat si multi de felicitat dincei ce au participat dar din pacate nu prea am timp acum:)

 

multumim celor ce au participat:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.