www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Imi Cumpar O Chitara Electrica


Guest fNe
 Share

Recommended Posts

Ce ti-as recomanda eu este urmatoarea chitara - Hohner HRG Deluxe - eu am incercat chitara si e foarte ok, mai ales ca e si la reducere, de la 832 ron, la 474 ron. :) E foarte bun la funk, blues-rock si rock. Sustain-ul e foarte bun si merita toti banii. It's a good deal! :)

Ce iti mai pot sugera e modelul Invader, de la Epihone, care vine cu husa, CD cu lectii de chitara, 2 seturi de corzi, pene, cablu - si e la reducere, de la 620 ron, la 533 ron.

 

Have a nice day! :)

Link to comment
Share on other sites

cand am luat eu chitara expertii au zis ca pt inceput pe bani putini sa nu iau in nici un caz chitara (ieftina) cu tremolo ca se deregleaza usor ... in magazin am pus o chitara ieftina cu tremolo langa unul de peste 3000 euro :) pai , aia ieftin arata ca o chitara iar aia scump ca un instrument in care poti avea incredere ...

Link to comment
Share on other sites

Squire strat e ff ok, depinde si cati bani vrei sa investesti in acest "proiect". Depinde si ce gen de muzica ai vrea sa canti. pt blues rock e ok strat pt alte genuri mai "dure" e ok si un jackson - sunt si jackson fara tremolo, cu bridge fix.

Link to comment
Share on other sites

Squire strat e ff ok, depinde si cati bani vrei sa investesti in acest "proiect". Depinde si ce gen de muzica ai vrea sa canti. pt blues rock e ok strat pt alte genuri mai "dure" e ok si un jackson - sunt si jackson fara tremolo, cu bridge fix.

 

 

+1

Daca vrei sa canti metal atunci un Jackson ar fi ideal.

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

care-i diferenta intre Squier Affinity Stratocaster si Squier Affinity Fat Stratocaster?

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

iti sugerez sa incepi cu inceputul... i-ati o clasica sau o acustica si invatza pe ea... decat sa dai banii pe o electrica, si dupa aia s-o lasi balta, mai bine iti iei o acustica si poti sa te si distrezi cu ea (gen: mergi pe munte si canti sau in tabere....) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.