www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aberatii Friedmanistice


Recommended Posts

hallebeck was bad for you :) interesanta incercarea... dar raman la parerea ca frazarea trebuie gandita. bendurile in sine suna bine, mie imi induc o stare de... frustrare, de... ma rog.. chestii poetice :) mecca and stuff like that :) dar ies din stare foarte repede ca apare o disonanta la schimbarea acordului.

Link to comment
Share on other sites

hallebeck was bad for you :) interesanta incercarea... dar raman la parerea ca frazarea trebuie gandita. bendurile in sine suna bine, mie imi induc o stare de... frustrare, de... ma rog.. chestii poetice :) mecca and stuff like that :D dar ies din stare foarte repede ca apare o disonanta la schimbarea acordului.

 

n-are legatura cu hallebeeck :)

ma jucam in chestia asta cu mai mult timp in urma, si lickul ala de la sfarsit e pe format (LE.. aah) e pe format 5 notes, tot printr-un dvd de la friedman vazusem, dar incercasem eu.. altfel.)

 

si eu sunt de aceeasi parere cu frazarea, timp sa stau sa inregistrez totul gandit dinainte nu prea am insa, desi mi-as fi dorit :D

 

dar nu inteleg asta cu schimbarea si disonanta.... nu-ti plac gamele folosite pe acorduri?

nici mie nu-mi place ca mereu am folosit diminished la sfarsitul fiecarei progresii, cred ca ar fi fost indicat sa mai schimb si sa-l bag doar in "momente speciale"

 

thanks for the reply

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

n-are legatura cu hallebeeck :)

ma jucam in chestia asta cu mai mult timp in urma, si lickul ala de la sfarsit e pe format (LE.. aah) e pe format 5 notes, tot printr-un dvd de la friedman vazusem, dar incercasem eu.. altfel.)

 

si eu sunt de aceeasi parere cu frazarea, timp sa stau sa inregistrez totul gandit dinainte nu prea am insa, desi mi-as fi dorit :)

 

dar nu inteleg asta cu schimbarea si disonanta.... nu-ti plac gamele folosite pe acorduri?

nici mie nu-mi place ca mereu am folosit diminished la sfarsitul fiecarei progresii, cred ca ar fi fost indicat sa mai schimb si sa-l bag doar in "momente speciale"

 

thanks for the reply

Ar fi fost interesant sa fi adaugat niste secvente de shred la finalul melodiei, in aceasi gama care sa incheie brutal melodia.Ultima nota sa fie practic cea mai inalta din toata piesa si sa contina un vibrato rapid si puternic.

Oricum, ti-a iesit bine, numai ca ceva mai mult sustain ar fi accentuat ideea de depresie pe care o da melodia.Nice work, overall :)

Link to comment
Share on other sites

Ar fi fost interesant sa fi adaugat niste secvente de shred la finalul melodiei, in aceasi gama care sa incheie brutal melodia.Ultima nota sa fie practic cea mai inalta din toata piesa si sa contina un vibrato rapid si puternic.

Oricum, ti-a iesit bine, numai ca ceva mai mult sustain ar fi accentuat ideea de depresie pe care o da melodia.Nice work, overall :)

 

am sa pun o varianta lucrata cand o veni doza gfs si pun pickguardul pe peavey...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
m-am mai jucat azi pe tema asta...

nu e o varianta "pregatita" dar a iesit mai bine decat celalalta...

it's a work in progress...

 

Este buna ca soundtrack pentru "De veghe in lanul de secara", si CD-ul sa fie vandut impreuna cu cartea. :)

 

la momentul 1:14 e o mica disconcordanta intre tempouri...in fine e super misto sa o asculti intr-o gara veche toamna cand astepti un personal obosit si te-a parasit maimuta...

Good Job!

 

LE:suna a tele... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.