www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[troc Cu Gp5] Vama Veche - Hotel Cismigiu


Gorel
 Share

Recommended Posts

Am facut tab la Hotel Cismigiu, insa nu il dau moca, as dori la schimb ceva Vita de Vie, preferabil Un om cu o chitara, Vina, Incep sa pierd, tot in format Guitar Pro. Merge si Pink Floyd, Fearless sau Summer '68, Vama Veche, Zmeul, numa' gp sa fie. O sa mai adaug si alte cantece in lista mea de dorinte.

 

PS. Sa mute/redenumeasca un moderator topicul asta daca nu e facut cum ar cere principiile logicii.

Link to comment
Share on other sites

Am facut tab la Hotel Cismigiu, insa nu il dau moca, as dori la schimb ceva Vita de Vie, preferabil Un om cu o chitara, Vina, Incep sa pierd, tot in format Guitar Pro. Merge si Pink Floyd, Fearless sau Summer '68, Vama Veche, Zmeul, numa' gp sa fie. O sa mai adaug si alte cantece in lista mea de dorinte.

 

PS. Sa mute/redenumeasca un moderator topicul asta daca nu e facut cum ar cere principiile logicii.

 

nu le-ai vrea pe toate pt hotel cismigiu? :) get a life dude

 

uhm... dude... you do realize that Hotel Cismifuck is a total rip-off, right?... so uhm, people don't really need that... they just download the hotel california tab and... uhm... you know...

 

taci acolo, ca asta ii piesa romaneasca :) ii altcumva, ii mai grea..sti tu.. :)

Link to comment
Share on other sites

Am facut tab la Hotel Cismigiu, insa nu il dau moca, as dori la schimb ceva Vita de Vie, preferabil Un om cu o chitara, Vina, Incep sa pierd, tot in format Guitar Pro. Merge si Pink Floyd, Fearless sau Summer '68, Vama Veche, Zmeul, numa' gp sa fie. O sa mai adaug si alte cantece in lista mea de dorinte.

 

PS. Sa mute/redenumeasca un moderator topicul asta daca nu e facut cum ar cere principiile logicii.

 

 

mwhahahaha. da-mi si iti dau eu un link... www.google.com si dai acolo numele melodiei pentru care vrei tab...

 

auzi si.. ai facut si partea aia cu clapa?

Link to comment
Share on other sites

pai da mai multe detalii ... cate intrumente ? ce intrumente ? cat de aproape este de adevar este? asa toata lumea stie ca armonia este cea de la Hotel Califonia si se gaseste pe net ( gp5)

 

un om mai sus te-a intrebat daca are si clapa .

oricum sunt sigur ca daca ai facut acest tab perfect cu tot ce se aude pe piesa ( la note si intrumente ma refer) , nu ai avea nici o problema sa scoti tabul piesele cerute de tine ... dar poate vrei sa castigi timp :)

Link to comment
Share on other sites

pai da mai multe detalii ... cate intrumente ? ce intrumente ? cat de aproape este de adevar este? asa toata lumea stie ca armonia este cea de la Hotel Califonia si se gaseste pe net ( gp5)

 

un om mai sus te-a intrebat daca are si clapa .

oricum sunt sigur ca daca ai facut acest tab perfect cu tot ce se aude pe piesa ( la note si intrumente ma refer) , nu ai avea nici o problema sa scoti tabul piesele cerute de tine ... dar poate vrei sa castigi timp :)

 

poate credeai ca incerc sa pacalesc pe cineva.

cat despre bietul om de mai sus, melodia e cantata la clapa, la ce altceva as fi putut face tab, la fluierul de la picior?!

hotel.mp3

Link to comment
Share on other sites

nu ma gandeam ca pacalesti pe cineva. doar ca ma asteptam sa fie un tab cu un singur instrument ( inafara de voce ) .

de aceea tot intrebam ce intrumente are... melodia are tobe , bas , pian, 1 chitara ( sau 2 , dar eu nu le disting ) .. iar la voce , cel putin pe refren sunt 2 voci una bariton si una tenor ... or mai fi si altele ... dar... na

 

acum din punctul meu de vedere , daca faceai tabul cu intrumentele enuntate mai sus , putea fi folosit de o trupa completa , si atunci , cred eu ca ai fi indreptatit sa ceri alte taburi la schimb, sau bani sau orice vrei tu ... altfel , daca faci un tab simplu poti sa faci un lucru bun, sa il postezi gratis si sa ajuti comunitatea RGC si sigur efertul tau nu va trece neobservat :) .

 

succes si la cat mai multe taburi ...

Link to comment
Share on other sites

melodia are tobe , bas , pian, 1 chitara ( sau 2 , dar eu nu le disting ) .. iar la voce , cel putin pe refren sunt 2 voci una bariton si una tenor ... or mai fi si altele ... dar... na

 

bre nene, nu stiu ce ai fumat, da' hotel cismigiu n-are nici pe dracu chitara.. nici macar n-aveau chitarist in trupa la vremea aia :)

bass si tobe.. le-am adaugat la partitura, n-avea grija.

 

topicul se poate inchide, pentru ca oricum cei interesati pot primi tabul si prin pm, mail, orice altceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.