www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

1 Concert Blues, 2 Formatii:straight Shot & Old News


Sebi Jack
 Share

Recommended Posts

Bafta multa, baieti! si mai ales lui Valentin de la Old News (pacientul care a scapat viu din mainile mele, hi hi hi!). :) Pacat ca nu sunt in Bucuresti si ca nu pot veni acolo, as fi vrut sa va vad! :)

Poate o sa primesc vreun clip ceva de la Valentin...

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

vazut old news.. good job kids :)

(mi-e mult prea lene sa mai zic altceva..prea de dimineata :) all in all - mi-a placut.. si ati avut ce e cel mai important la un concert - atmosfera misto si multa energie)

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru concertul de aseara. Imi cer scuze trupei Old News dar nu am facut poze ... a fost multa lume si am stat foarte in spate ... v-am ascultat cu multa placere iar trupa a sunat foarte bine .. inclusiv sunetul a fost neasteptat de bun. Succes si concerte bune si de acum incolo!

 

Straight Shot .. este al doi-lea concert vazut de mine cu voi .. a sunat mult mai legat de data asta .. iar sunetul a fost mult mai bun. As vrea sa remarc faptul ca instrumentul folosit de claparul si solistul vostru suna cam aiurea .. inteleg lucrul asta .. nici eu nu am avut multa vreme bani de scule .. am cantat chiar la inceput pe un penar de Yamaha (avea clape mici, al naibi de mici ... o tineam intr-o cutie mai mare sa nu se prinda lumea pe ce cant :) ) ... totusi sa incerce sa-si faca un upgrade ... merita! Putin neplacut incidentul cu Jam-ul .. era un chitarist bun tipul .. pacat insa ca nu prea avea "echilibru" :) Chitara lui Seb a sunat super ... bass-istul, "miky" parca, foarte talentat ... tobarul vostru a cantat mai lejer si mai bine ca data trecuta... chitaristii (nu stiu cum il cheama pe al 2-lea chitarist) au facut o partida buna impreuna ... Burb a cantat tot timpul .. si foarte bine!

 

Am facut cateva poze la voi ... am folosit blitz si au iesit cam multi ochi rosii din pacate ... nu am timp sa rectific pozele. Am sa pun si cateva secvente filmate ...

 

Bafta si voua ... concerte multe!

post-241-1140784193_thumb.jpg

Straight_Shot.zip

Straight_Shot_Concert_23Feb_2006_in_Big_Mamou_A.WMV

Straight_Shot_Concert_23Feb_2006_in_Big_Mamou_B.WMV

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.