www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri Tobe


Guest JeeFo

Recommended Posts

stie cineva daca acest set de tobe millenium este bun, sau stiti ceva mai bun in categoria asta de bani(sa nu fie acustice)?

ma intereseaza mai mult pentru exersat.

Link to comment
Share on other sites

stie cineva daca acest set de tobe millenium este bun, sau stiti ceva mai bun in categoria asta de bani(sa nu fie acustice)?

ma intereseaza mai mult pentru exersat.

 

Vei regreta daca iti vei cumpara tobe electrice.Uitate pe guitarshop.ro si vei gasi tobe acustice la 13 sau 14 milioane cu tot cu cinele si sunt numa bune pentru incepatori.

Link to comment
Share on other sites

Vei regreta daca iti vei cumpara tobe electrice.Uitate pe guitarshop.ro si vei gasi tobe acustice la 13 sau 14 milioane cu tot cu cinele si sunt numa bune pentru incepatori.

 

am acustice..dar nu pot exersa mereu din cauza zgomotului..de asta vreau sa-mi iau un set de electrice sa nu fie probleme ca e prea devreme/tarziu

Link to comment
Share on other sites

Mare diferenta intre tobele electronice in sine nu este, decat daca au avantaje tehnologice gen mai multe triggere pe un pad (multi-zone). Modulul (sintetizatorul) face toata treaba. Sample-urile de pe thomann nu-s foarte convingatoare dar pan' la urma tu decizi daca merita, mai ales daca zici ca-s pt. exersat. Daca are iesire MIDI poti folosi un sampler de pe calculator (gen EZ Drummer) sau eventual alt modul.

Presupun ca n-ai unde sa incerci un set...

Link to comment
Share on other sites

Daca tot vrei electronice nu iti lua milenium, mai strange si ia-ti un roland caci nu merita setul ala, e infiorator. Sau la un pret mai accesibil Yamaha DTXplorer

dar e dublu la pret.....probabil ca n-are.....

oricum pt repetitie...cred ca sunt ok.....

intr-adevar...roland rules.....am cantat pe ele....super

Link to comment
Share on other sites

dar e dublu la pret.....probabil ca n-are.....

oricum pt repetitie...cred ca sunt ok.....

intr-adevar...roland rules.....am cantat pe ele....super

 

nu cred ca merita sa investesc prea mult pentru un set doar sa exersez acasa...daca luam ceva pentru scena..da..se schimba treaba..merita o investitie mai mare..dar asa..pentru exersat acasa..cred ca ajunge

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Am avut un set Millenium MPS 200. Ce pot spune e ca e un set foarte rezistent si nu am avut vreo problema cu el. Sample-urile de sunet sunt intr-adevar excesiv de proaste, insa odata trecut sunetul prin EZ Drummer, n-am mai folosit altceva. Mare atentie la specificatiile tehnice. De exemplu senzitivitatea padurilor. La mine kick-padul avea capacitatea de a prelua fast double kicks, dar modulului ii lipsea capacitatea asta. All in all...atat dai pe el, atat face. Repet, per ansamblu nu am avut nicio problema cu setul in 2ani de batut la el ca la hotii de cai.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.