www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bassist - Caut Trupa


Guest miky
 Share

Recommended Posts

Salut! Am 20 de ani. Sunt din Bucuresti. Cant la chitara bass de 4-5 ani. Principalele trupe in care am activat sunt Old News(si in prezent) - blues, southern rock si Voodoo - rock alternativ. Am mai avut diferite colaborari cu Cyfer, Teamsters etc. Ca experienta de scena pot sa zic ca am cantat la mai multe evenimente mari precum Peninsula, Stufstock, Coke Live, Bluzau si alte concerte in aer liber, cluburi (White Horse, Silver Church, Club A, Tessance etc.). Am cantat cu Voodoo in deschidere la Iris intr-un turneu acum 2 ani, au fost 10 concerte prin toata tara. Am avut si aparitii televizate (Tonomatul, Danutz srl) si la radio. Am tras in studio demo-uri cu ambele trupe.

 

Dpdv muzical, imi plac foarte multe genuri. Ascult si cant cu placere funk, blues, rock. Am cantat majoritatea coverurilor care se canta in cluburi de obicei si invat repede piese noi. Trebuie sa recunosc ca imi plac slappul si piesele care iti ofera libertate de improvizat.

 

Acum cant pe un Spector Legend Custom 4 si folosesc un amp Ashdown Mag C410T-300 EVO II.

 

Imi doresc o trupa cu activitate sau care sa aiba perspectiva unor concerte.

 

Contact: ID mess (sau mail): mihaidonos@yahoo.com tel: 0726338644

Edited by miky
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

salut !

 

Avem nevoie de un basist. Trupa se cheama Boneyard, media de varsta 20, experienta de inceput, nu am cantat nicaieri deocamdata, lucram la piesele proprii, avem una gata insa nu e inregistrata inca pt ca ne cautam si vocal. Cantam o data pe saptamana si avem perspective de concerte pe viitor. Genul abordat este Hard Rock, ca influente rockul vechi (acdc, black sabbath, deep purple, g'n'r etc). Daca mai vrei alte detalii pls contact me.

Link to comment
Share on other sites

Salut daca vrei si te intereseaza trupa noastra doreste sa faca un cover la dark side of the moon te intereseaza? cu totii am mai cantat undeva (baruri/stuff)

Uite id Razvanpinkfloyd daca te intereseaza add si vb.

p.s. am pus pt ca ai spus ca ai timp liber si m-am gandit ca 1-2 ori pe saptamana undeva am putea canta si apoi prin baruri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.