www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mac Debate


felix
 Share

Recommended Posts

Guest RipperC

nu trebuie sa astepti ca sa ai the real thing.... exista MAC OS tiger pentru PC sau mai bine zis, Mac Os Tiger 10.x X86.... bafta la cautat ! :)

 

E cu dus si intors chestia cu MacOS X pe PC... nu functioneaza decat cu anumite placi de baza/procesoare Intel. Si cum eu am AMD, ma multumesc sa visez. Oricum, nimic nu se compara cu un Mac adevarat.

Link to comment
Share on other sites

E cu dus si intors chestia cu MacOS X pe PC... nu functioneaza decat cu anumite placi de baza/procesoare Intel. Si cum eu am AMD, ma multumesc sa visez. Oricum, nimic nu se compara cu un Mac adevarat.

 

Bre, merge si pe AMD :) E aceeasi arhitecura.

 

Ce ai tu acum e shell de OS 9 pe Win? Arata destul de bine. Pe mine m-ai pacalit :)

Link to comment
Share on other sites

Merge si pe AMD 64 fara probleme. In curand Apple va trece pe procesoare Intel deci Mac Os va fii oarecum full compatibil cu PC-urile. Am pus si eu shell de OS 10 tiger pe PC dar mi s-a parut obositor.

Oricum, planuiesc sa instalez in curand MAC OS tiger 10.4 si probabil ca voi pune atunci nishte screenshot-uri. :)

 

PS: procesorul trebuie sa stie SSE2 si SSE3 ca sa poti rula mac os tiger x86 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

Sa nu ne facem acum iluzii cu MacOS pe PC. Va functiona, insa mai mult ca sigur cu probleme. Va lipsi suportul pentru o gama imensa de produse hardware, deci nu are rost. Si, in conditiile in care un Mac Mini costa 499$, in curand Mac-urile vor deveni o solutie alternativa accesibila si romanilor.

 

Prevad ca viitorul nu mai e al PC-ului ci a unui duet Mac + PlayStation... no more windows :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.