www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara Sami Iau?


Guest blackmetalfever
 Share

Recommended Posts

Guest blackmetalfever

Dispun de niste bani.SI voiam sami cumpar o chitara.1500-2000 de euro.Prefer ibanez pt k ma inteleg bn cu ele.Orice recomandare e bine venita.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
1500-2000 de euro

 

Prefera un Fender sau Gibson :) vorbesc serios, la banii aia nici nu as ezita. Daca vrei ceva cu floyd un Ibanez s prestige sau un Jackson :) Si desigur cum zice Alex depinde ce vrei sa canti :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest SkullpturA

daca as avea 2000 de euro si as fi in situatia tipului astuia ,mi-as cumpara un ABECEDAR!

ia-ti Gibson

Edited by SkullpturA
Link to comment
Share on other sites

In primul rand spune-ne ce vrei sa canti, iti putem recomanda un fender telecaster si tu sa vrei o chitara buna de metale grele. Cateva caracteristici, ori ceva cu doze mai curate pentru cleanuri, ori cu doze agresive cu mult output, ori ceva mai versatil care intr-o oarecare masura sa impace ambele extreme... doar cateva detalii in plus te rog.

Si totusi ca tot ai pomenit de Ibanez, nu sunt prea multe editii stralucite... ar cam fi Ibanez RG3520Z sau Ibanez JEM555

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto
In primul rand spune-ne ce vrei sa canti, iti putem recomanda un fender telecaster si tu sa vrei o chitara buna de metale grele. Cateva caracteristici, ori ceva cu doze mai curate pentru cleanuri, ori cu doze agresive cu mult output, ori ceva mai versatil care intr-o oarecare masura sa impace ambele extreme... doar cateva detalii in plus te rog.

Si totusi ca tot ai pomenit de Ibanez, nu sunt prea multe editii stralucite... ar cam fi Ibanez RG3520Z sau Ibanez JEM555

 

JEMurile nu sunt tocmai "value for money" (si nu zic eu asta, intreaba tot jemsite.com si iti vor spune acelasi lucru);

Ca alternativa la JEM, RG 1570 cu alte doze mereu mi s-a parut mai "best of both worlds" - gen tremolo de la JEMu 7V (ala de 100 de bulioane) si dozele am impresia ca sunt aceleasi si la 555 si la 7V. Singura chestie e banuiesc ca difera lemnul folosit, si RGu ala arata... neutru. Fara tree of life inlays si vrajeli. :)

 

Gandesc cu voce tare, poate ma insel teribil si or sa-mi sara toti in cap. :)

Link to comment
Share on other sites

o carte de gramatica

bine punctat. apoi te duci la magazinele de muzica si incerci mai multe pana iti place una. degeaba iti recomandam fender,gipson,ibanez si altele daca nu ti se potrivesc tie.bafta si mai cauta si alte topicuri despre problema ta... ca is o gramada..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.