www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lautarie


Guest Gratisyahu
 Share

Recommended Posts

Guest Gratisyahu

Desi ma indoiesc de ceea ce urmeaza sa zic, exista vreo metoda pentru lautarie, sau e cineva dispus sa invete cateva chestii legate de muzica lautareasca? macar niste game. Pana acum am reusit sa scot partea de la acordeon de la maneaua constantenilor(fratii gore).

Link to comment
Share on other sites

nu exista...din cate stiu eu nici o metoda de lautarie.

am eu o metoda de acordeon...si am s-o caut....sunt cateva paragrafe acolo...am sa le scanez...sa le pun pe site.

dar...

maneaua...nu e lautarie....

daca vrei...o sa-ti dau cateva progresii...

 

mi-ar folosi si mie metoda de acordeon. pls share. Mersi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multi lautari folosesc chitara pe post de orga sau pe clean cu ceva delay, e folosit des si basul, se folosesc si tobe (electronice sau acustice) :) ... la naiba, am zis eu asta?!

Poti fi lautar si cu chitara. Am vazut la o nunta ca intre lautari era unul si cu o chitara electrica.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest mikkaael
nu exista...din cate stiu eu nici o metoda de lautarie.

am eu o metoda de acordeon...si am s-o caut....sunt cateva paragrafe acolo...am sa le scanez...sa le pun pe site.

dar...

maneaua...nu e lautarie....

daca vrei...o sa-ti dau cateva progresii...

 

 

Salut. Mai scaneaza si tu cate ceva din metoda de acordeon pls ca vreau si eu sa mai invat cate ceva.

Link to comment
Share on other sites

Multi lautari folosesc chitara pe post de orga sau pe clean cu ceva delay, e folosit des si basul, se folosesc si tobe (electronice sau acustice) :) ... la naiba, am zis eu asta?!

 

Folosita pe post de orga sa faca ce?

 

La lautari este doar un instrument ritmic (ca si la big band-urile de jazz). Si firesc ca e folosit si bass-ul. Unii lautari folosesc o a 2-a orga ca si instrument ritmic (bas si percutie).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.