www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reclamele De Pe Net


maur
 Share

Reclame Internet vs Reclame Tv  

36 members have voted

  1. 1. Care va deranjeaza mai tare?

    • Reclama de pe Internet
      19
    • Reclama de la TV
      17


Recommended Posts

Ce parere aveti despre reclamele ce invadeaza Internetul.

Aproape orice pagina deschizi...brusc apare o reclama..

...care de cele mai multe ori iti blocheaza accesul la materialul din pagina respectiva.

material care pt tine are un deosebit interes.

...si de cele mai multe ori...are un x mic...aproape invizibil ...de la care trebuie sa o inchizi.

Comparativ cu cele de la televizor.

 

Ps:

Imi aduc aminte...prin 96-98...nu mai tin minte...oricum demult...:) ..nu era una...puteai naviga cat vroiai....fara sa fii deranjat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

reclamele fac parte din cele 99,(9) motive pentru care nu ma mai uit la T.V.

cele de pe internet le mai poti bloca, dupa cum a spus tipul cu lup in brate de mai sus...:)

Link to comment
Share on other sites

Nu ma uit la TV si cele de pe internet nu ma deranjeaza pentru ca realizez ca sunt sursa de venit a unor oameni, si sunt perfect ok. E greu si apesi pe "X" si sa inchizi? Dureaza o secunda. Pariu ca aceeasi oameni care se enerveaza de la reclame pe pagini web nu ar ezita sa-si faca reclame asemanatoare daca ar avea ocazia.

 

Daca sunt pop-ups care deschid pagini separate sau baga ad-ware sau spyware atunci e alta treaba.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

si la tv,reclamele pe bani is,din aia is castiga unii banii,si bani multi;unele is chiar haioase,si unele chiar incredibil de stupide (cele la detergenti.... :) ),poti schimba canalu si vezi altceva (sau alte reclame)...pe net ma inerveaza cele care iti sar in fata cand dai cu mausu peste un cuvant,si pagina ii plina de cuvinte care iti arunca reclame;te apuci sa citesti un articol si nu poti ca iti apar tot felu de kkturi...nu am nimic cu alea care stau cuminte intr-un colt,si daca dai click pe ele te duc la un anumit sait...is chiar folositoare

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Alea de la televizor sunt naspa pentru ca tre sa le vezi sau sa schimbi canalu' ... alea in net unele nu ma deranjeaza popuppurile ma deranjeaza forte tale ...

Link to comment
Share on other sites

si la tv,reclamele pe bani is,din aia is castiga unii banii,si bani multi;unele is chiar haioase,si unele chiar incredibil de stupide (cele la detergenti.... :) ),poti schimba canalu si vezi altceva (sau alte reclame)...pe net ma inerveaza cele care iti sar in fata cand dai cu mausu peste un cuvant,si pagina ii plina de cuvinte care iti arunca reclame;te apuci sa citesti un articol si nu poti ca iti apar tot felu de kkturi...nu am nimic cu alea care stau cuminte intr-un colt,si daca dai click pe ele te duc la un anumit sait...is chiar folositoare

 

Ar trebui cineva sa faca o reclama honesta. Toate reclamele la chestii super triviale gen detergenti sau suc-uri sunt cu explozii si efecte si oameni care sar de pe stanci yeaaaaahh detergent fucking awesome look at how awesome we are cause we use drink Pepsi, yeaaaah extreeemee awesomejuice. Si pe urma il cumperi si e naspa si nu are gust chiar asa bun, nu mai e acidulat, e calda, etc.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma deranjeaza atat timp cat nu-mi impieteaza accesul la informatie.

 

De obicei daca intru pe un site unde sunt reclame care se deschid la trecerea mausului peste o portiune si-mi acopera textul (sau ce ma intereseaza), avand un x mic de tot, il parasesc imediat si nici nu mai intru pe el.

 

Pe mine ma enerveaza publicitatea stradala : in loc de semne de circulatie vezi : XXXXXX => 100m si alte tampenii. Bannere intinse peste tot, afisate oriunde, obsesiv si obositor, halucinant si dezgustator. Sper sa nu intre si in casele noastre cu bannerele sa ne trezim zilnic cu ele pe tavan/perete...

 

Unele din cele de la TV sunt interesante, altele jenante (cum ar fi cea cu pufuletii si cu tipul feliat ca la market).

 

In fine, e si asta o industrie si e castiga bani seriosi.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma deranjeaza atat timp cat nu-mi impieteaza accesul la informatie.

 

De obicei daca intru pe un site unde sunt reclame care se deschid la trecerea mausului peste o portiune si-mi acopera textul (sau ce ma intereseaza), avand un x mic de tot, il parasesc imediat si nici nu mai intru pe el.

 

Pe mine ma enerveaza publicitatea stradala : in loc de semne de circulatie vezi : XXXXXX => 100m si alte tampenii. Bannere intinse peste tot, afisate oriunde, obsesiv si obositor, halucinant si dezgustator. Sper sa nu intre si in casele noastre cu bannerele sa ne trezim zilnic cu ele pe tavan/perete...

 

Unele din cele de la TV sunt interesante, altele jenante (cum ar fi cea cu pufuletii si cu tipul feliat ca la market).

 

In fine, e si asta o industrie si e castiga bani seriosi.

 

Pentru mine cea mai enervanat reclama este "IA LA PEPENIIIIII".

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop
mai enervante mi se par alea de pe internet cand imi apar pe cate jumate de pagina si nu gasesc butonul sa o inchid... >_> sau cand sunt din alea care iti mananca toata memoria si pagina se incarca in 5 minute

 

dar pe de alta parte pe alea de la tv nu poti sa le inchizi...

 

si nu tin 15 minute :)

Link to comment
Share on other sites

Guest a_punker

in afara ce ceea ce a spus vektor , topicul m ise pare o prostie, parerea mea :) , facut din lipsa de ocupatie, dude , ia chitara si mai termina cu astfel de topicuri

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

nu trebuia sa zici asta, ca sar astia pe tine...am facut-o si eu odata si am iesit cu ochiul vanat :)

Link to comment
Share on other sites

mie reclamele mi se cam par inutile. de ex alea. un viitor calduros pt casa ta. ingroapa-te in datorii. mai alb mai stralucitor cu acid sulfuric. suc de portocale natural 100% cu e-uri. etc. reclamele arata cat de retardati sunt aia care le fac si mai ales cat de inofensivi sunt cei care le inghit.

Link to comment
Share on other sites

in afara ce ceea ce a spus vektor , topicul m ise pare o prostie, parerea mea :) , facut din lipsa de ocupatie, dude , ia chitara si mai termina cu astfel de topicuri

apropos de luat chitara in mana.....ti-am cautat galeria muzicala....oops...nu exista...

te cred ca ai 18 ani...n-ai avut timp sa stai prea mult cu chitara in mana....asa ca nu mai comenta aiurea.

si oricum esti off topic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop
apropos de luat chitara in mana.....ti-am cautat galeria muzicala....oops...nu exista...

te cred ca ai 18 ani...n-ai avut timp sa stai prea mult cu chitara in mana....asa ca nu mai comenta aiurea.

si oricum esti off topic.

 

eu i-am zis sa nu zica asa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.