www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sali De Repetitie Chiar La Piata Universitatii


Guest musicamp
 Share

Recommended Posts

Guest musicamp

Musicamp va pune la dispozitie 2 sali de repetitie chiar la piata Universitatii.Atmosfera este noua pentru Romania totul fiind creat pentru a sprijini artistii. Pentru mai multe detalii accesati www.musicamp.ro sau telefonic la: 07342 418 601 / 0768 257 878 / 0751 525 781. Deoarece dorim sa va simtiti cat mai bine, prima repetitie(90minute)este gratuita;lasand la alegerea voastra daca ne vizitati si pe viitor.De mentionat ca inregistrarea needitata a fiecarei repetitii este oferita gratuit, petul repetitiei este de 35ron ora sau 30ron abonament lunar(sala 1) / 20ron ora 15ron abonament(sala2).

 

Acustica:

Sala de repetitie este conceputa ca o camera flotanta, cu cat mai putine unghiuri mici beneficiind de tratament acustic inca din constructie.

Echipamente sala 1:

 

guitar

-Marshall DSL100 x 2

-Marshall 1960A x 2

drums

-tobe Pearl custom made

bass:

-SWR WorkingPro 700

-warwick WCA 611 Pro (1600watts)

PA

-Peavey PV® 1500

-Peavey PR® 15

 

-Peavey PRO Sub

-sure sm 58

......and much more

25.jpg">4.jpg">20.jpg">14.jpg">17.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp
Care este programul, adica intre ce ore se poate repeta? :)

 

PS: Se pare ca site-ul este inca in constructie.

 

 

Repetitiile incep la ora 10 dimineata pana la ultimul client.

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp
Inca o intrebare: ce echipament aveti in sala 2? :)

 

 

Fender Rumble 100 (100 W)

Fender FM 212DSP x2

tobe sonor

Squier 4 Sound System

 

sala 2 v-a avea in curand acelasi echipament ca si sala 1

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp
Fender Rumble 100 (100 W)

Fender FM 212DSP x2

tobe sonor

Squier 4 Sound System

 

sala 2 v-a avea in curand acelasi echipament ca si sala 1

 

 

 

 

PRIMA REPETITIE ESTE GRATIS IN ORICARE DINTRE SALI

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp
Excelenta sala, conditiile si baietii care se ocupa de toate astea. :)

 

 

MULTUMIM PENTRU APRECIERI

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp

Astazi am avut placerea de ai gazduii pe Luiza Zan ,Marcel Moldovan,Eddie Neumann si Florin Barbu .Ve-ti avea ocazia sa-i auziti in concert in data de 16 iulie 2009 la hanul lui manuc Festival’39, nu ratati acest concert.

Link to comment
Share on other sites

Astazi am avut placerea de ai gazduii pe Luiza Zan ,Marcel Moldovan,Eddie Neumann si Florin Barbu .Ve-ti avea ocazia sa-i auziti in concert in data de 16 iulie 2009 la hanul lui manuc Festival’39, nu ratati acest concert.

 

 

doamne... la schimb cu lectii de gramatica limbii romane inchiriati? si nu mai e ca as fi carcotas sau rautacios, acum, pe bune...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest musicamp

Am efectuat cateva schimbari la cele 2 sali de repetitii.

Ambele sali dispun de aer conditionat, acces la internet (wireless) si board magnetic

Asadar, aceasta este sala 1:

1.jpg

11.jpg

4.jpg

 

7.jpg

 

10.jpg

WWW.MUSICAMP.RO

Edited by musicamp
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest musicamp

Avem placerea sa va anuntam ca MusicAmp a semnat un acord cu studioul de inregistrari Psst-aufnahme(www.psst-aufnahme.de) din KOLN.Incepand din aceasta luna toate inregistrarile care se fac la MusicAmp se pot mixa sau masteriza in Germania, optional . Pentru a va face o idee despre acest studio voi enumera cativa clienti ai studioului: RTL-Television ; Vox ; Viva ; SAT 1.

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp

Avem placerea sa va anuntam ca MusicAmp a semnat un acord cu studioul de inregistrari Psst-aufnahme(www.psst-aufnahme.de) din KOLN.

 

Incepand din aceasta luna toate inregistrarile care se fac la MusicAmp se pot mixa sau masteriza in Germania, optional .

 

Pentru a va face o idee despre acest studio voi enumera cativa clienti ai studioului: RTL-Television ; Vox ; Viva ; SAT 1.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Din experienta personala:

 

- Salile sunt foarte bine utilate, suna bine, toate sculele sunt in stare perfecta

- Mirko (profesorul de tobe) e un geniu si reuseste sa te invete intr-o luna cat inveti la altii in multi ani

- Echipa foarte de treaba

 

Deci curaj tuturor care vor sa cante sau sa inregistreze la Musicamp.

 

 

Pablo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Din experienta personala:

 

- Salile sunt foarte bine utilate, suna bine, toate sculele sunt in stare perfecta

- Mirko (profesorul de tobe) e profesionist

- Echipa foarte de treaba

 

Dupa ce am cantat acolo si am batut cu Mirko, sustin parerea precedenta, si mentionez ca, spre deosebire de alte hrube, la ei e curat si ingrijit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest musicamp

Musicamp vrea sa multumeasca formatilor pentru colaborarea frumoasa din anul ce tocmai se termina.Ne bucuram ca am reusit sa devenim prieteni foarte buni cu multi dintre cei care canta pe la noi si speram ca nu am suparat pe nimeni si daca din pacate am mai si gresit stiti ca ne pare rau.

Vrem sa multumim :

-tuturor trupelor participante la The Rock Battle !!!!!! A FOST BESTIAL. Urmeaza foarte curand Editia II asa ca bagati repetitiiiiiiii

-patenerilor nostri RGC, METALFAN, XBASS, FIRE CLUB, P&P network solutions, Tvr, Cristi Iancu, Matei Caramitru,

 

si

 

vrem sa va uram Sarbatori Fericite si un An Nou plin de concerte!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest musicamp

Salut Roger,

 

fiecare dintre salile noastre de repetitie este camera flotanta.In plus am modificat si anumite unghiuri de imbinare ale peretilor (incaperile nu au o forma obisnuita dupa cum se observa) dupa proiectul unui inginer acustician, de aceea nu a fost nevoie sa montam mai multi bureti (poate din cauza aceasta se creaza nedumeriri).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
Guest musicamp

Astazi am lansat noul site www.musicamp.ro dedicat salilor noastre de repetitii.

Am facut un sistem nou de rezervari, simplu si care functioneaza smile.gif. vezi cand este liber/ocupat si trimiti o cerere de rezervare. Nu mai trebuie sa ne suni sau sa ne trimiti un email.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest musicamp

HAPPY HOUR STUFF

 

Intre 1 decembrie si 1 ianuarie , in fiecare zi, oferim o repetitie la nici jumatate de pret. Pentru o repetitie de 3 ore platesti 50 lei in loc de 105 (in sala 1) si 30 lei in loc de 75 (in sala 2)!!!

 

*fa o rezervare online pe www.musicamp.ro in sectiunea dedicata salilor de repetitie si adauga in formularul de rezervare comentariul "happy hour" (nu uitati inainte de a rezerva sa aruncati o privire peste calendarul repetitiilor.)

 

Repetitiile scoase la oferta :

 

SALA 1:

 

LUNI......16:00-19:00 MIERCURI....16:00-19:00 VINERI........16:00-19:00 DUMINICA..16:00-19:00

 

MARTI....16:00-19:00 JOI..............16:00-19:00 SAMBATA....18:00-21:00

 

SALA 2 :

 

LUNI......16:00-19:00 MIERCURI....16:00-19:00 VINERI........16:00-19:00 DUMINICA..19:00-22:00

 

MARTI....14:00-17:00 JOI.............14:00-17:00 SAMBATA....20:00-22:00

 

Link to comment
Share on other sites

Guest musicamp

  • ABONAMENT ADDICT
    • Platesti un numar de ore pe care trebuie sa le folosesti pe parcursul unei luni de abonament.
    • Iti alegi bineinteles o zi si un interval orar insa daca anulezi repetitia in conditiile stabilite te poti reprograma oricand este disponibila sala. Acest lucru este valabil numai pe perioada abonamentului.
    • Abonatii au prioritate la reprogramari fata de rezervarile obisnuite.

     

 

 

addict_site.jpg

Edited by musicamp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.