www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Rp250-255-350-355..?


Recommended Posts

Vreau sa-mi iau un procesor Digitech Rp250 cred dar am vazut ca e si Rp255 sau Rp 350 Rp 355 si altele. Care are fi mai bine sa-l aleg? M-am uitat la specificatii pe site dar toate seamana f mult intre ele. Vreau unu care sa merite banii, as da un pic mai mult pt ceva mai bun dar nu vreau sa trec de 7-8 mil.

 

Si a doua chestie, procesoru e folosit doar la inregistrat sau poate fi folosit live?

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish

Am un Digitech RP 500,costa ceva mai mult decat ti-ai propus sa cheltuiesti,dar eu sunt foarte incantat de el,made in USA,poare fi folosit si ca pedalboard,are o gramada de efecte si emuleaza o "plenitudine"de statii si cabinete. Setarile lui originale sunt acceptabile,dar poti scoate mult mai mult de la el!

In plus e foarte solid,construit din metal.Alte procesoare de la Digitech,nu am incercat,dar consider ca RP 500 isi merita banii!!!

http://www.guitarshop.ro/produse.php?scid=30&pg=2

 

anyway, am vazut ca astea digitech nus populare

 

 

Pentru ca incep cu:DIGI :)

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa-mi iau un procesor Digitech Rp250 cred dar am vazut ca e si Rp255 sau Rp 350 Rp 355 si altele. Care are fi mai bine sa-l aleg? M-am uitat la specificatii pe site dar toate seamana f mult intre ele. Vreau unu care sa merite banii, as da un pic mai mult pt ceva mai bun dar nu vreau sa trec de 7-8 mil.

 

Si a doua chestie, procesoru e folosit doar la inregistrat sau poate fi folosit live?

Cumperi ultimul tip / cel mai scump .

 

I-l folosesti la ce vrei tu !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest mi_sa_rupt_miu

ma. acu ceva ani digitechu era praf si lumea ica a ramas blocata pe faza asta. eu am RP 350 si e o diferenta ENORMA fata de digitech RP 300 si am vazut si niste review-uri la RP 355 si iar l-am imbunatatit mult. Ca sa nu mai spun k ai si looper intr-un multiefect de 700 RON. recomand cu toata caldura.

 

a da . si astia de la digitech au si un program pentru PC. conectezi pedala la calc, si faci efectul las PC. e mult mai ok maiales ca vezi toti parametrii procesrului in orice meniu ai fii.

 

pe scurt foarte tare. Daca vrei, eu am de vanzare un RP 350 dar totusi iti recomand sa mai strangi sa-ti iei Rp355. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.