www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Putin Ajutor


Recommended Posts

mie imi plac digitecurile cum se comporta din cate am vazut; si am auzit ca si Zoom-ul de care zicea @vector e bun; urmeaza-i sfatul :)

 

eu am unul din acesta, care poti sa auzi cum suna aca te uiti in galeria mea, la piesele inregistrate ceva mai vechi (nu foarte vechi) : ex. la Rejected v2.0

caci mai recent trag prin amp; in fine

 

deci, acesta e :

http://www.thomann.de/gb/toneworks_ax3g.htm

si se pare ca exista varianta cu pedala incorporata;

http://www.thomann.de/gb/toneworks_ax5g.htm

 

il gasesti la muzica

bafta :)

Link to comment
Share on other sites

Korg AX e deja cu 2 generatii de procesoare/softuri/convertoare [si ce-or mai fi schimbat prin ele] in urma.

 

Pocket POD de la line6 ar mai merita mentionat, dar momentan parerea mea e ca cele mai bune procesoare sunt cele din seriile Digitech RP [cea noua] si Zoom G*.*

 

Digitech seria noua.. adica ? 150..250.. 500 ?

Link to comment
Share on other sites

Cand compari procesoare din aproximativ aceeasi generatie (i.e. aceeasi viteza/calitate a sunetului) e aproape imposibil sa gasesti o parere unanima, decat daca unul e prin minune complet ratat sau dimpotriva, exceptional. Dar nu e cazul: va trebui sa decizi singur care ofera sunetele pe care le cauti si care prezinta un raport cat mai bun intre versatilitate si pret. In sensul asta probabil KORG-ul e mai potrivit pt. cantat live (acces rapid la parametri), pe cand Digitech-ul are ceva mai multe optiuni de conectare si poate mai multa "traditie" sau "experienta". Dar s-ar putea sa nu-ti placa deloc tonurile din el, so... cauta sa incerci cat mai multe si nu doar superficial. Demo-uri pe YouTube iar sunt un punct de plecare dar sa nu-ti formezi opinia doar pe baza lor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.