www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri Ce Chitara Sa Imi Cumpar


Guest Kreator969
 Share

Recommended Posts

Guest Kreator969

buna , as dori si eu niste pareri :

vreau sa imi iau o chitara mai eftina si nu prea stiu ce sa cumpar , m-am gandit la Epiphone SG Special si la Ibanez GAX30 . Ambele chitari par ft bune la pretul lor si din filmuletele de pe youtube nu prea pot sa imi dau seama de calitatea sound-ului . Daca aveti asa ceva pe acasa , vreau si mie niste detalii/pareri/sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

buna , as dori si eu niste pareri :

vreau sa imi iau o chitara mai eftina si nu prea stiu ce sa cumpar , m-am gandit la Epiphone SG Special si la Ibanez GAX30 . Ambele chitari par ft bune la pretul lor si din filmuletele de pe youtube nu prea pot sa imi dau seama de calitatea sound-ului . Daca aveti asa ceva pe acasa , vreau si mie niste detalii/pareri/sfaturi :)

cati bani ai? renunta de-acuma la ibanez gax30..ca nu-s cum trebe. deci ce buget ai?

Link to comment
Share on other sites

Topicul asta va degenera foarte repede intr-un razboi Gibson versus Ibanez. Si ca sa raspund omului - Ibanez evident.

nu ma intelege gresit..is fan ibanez si asa o sa raman mult timp de-acum...dar mai bine si-ar lua ceva second hand de pe forum care suna mai bine decat plutele care le-a zis el... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kreator969
cati bani ai? renunta de-acuma la ibanez gax30..ca nu-s cum trebe. deci ce buget ai?

 

pai bugetu e de 10 mil , mi-au mai zis cativa de ibanez ca astea eftine is cam slabe si nu prea se merita , da pe siteuri la reviews toti spun ca rupe :) .

Link to comment
Share on other sites

Ibanez RG320MH. Bridge fix, corp din mahon si gat foarte comod. E cea mai buna alegere pentru bugetul pe care il ai.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

Pune mana pe s320-u de care-ti zice Mosh Craciun... trust me :)

GAX-u suge, si special-u ala SG, la fel.... S-ul, e pana acum ceea mai buna afacere, dar verifica bine inainte.... pretul mi se pare suspect de mic

 

numai bine!

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.