www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stie Cineva Cum Pot Da De Amedeo Bolohoi ?


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Salutare !

 

Amedeo are si o emisiune pe TVR si cantat si cu Quartz, sau ma rog, canta cu Geanina Corondan apoi cu Olivia. Candva ne-am cunoscut personal, insa au trecut prea multi ani de atunci... Ultima data l-am vazut "live" pe la mine prin cartier, ne-am uitat unul la altul, ne-am salutat... dar ne-am vazut apoi de treburile noastre. Motivul pentru care vreau sa iau legatura cu el il aveti mai jos...

 

Teapa cu vanzarea unei motociclete in leasing..

 

Mai exact, cineva pe un forum cu specific moto se plange ca ar fi fost tepuit / tepuita de Amedeo Bolohoi. :)

 

Poate este cineva pe forum care are un ID de msenger sau un nr. de telefon... nu stiu, sa-i dea linkul de mai sus unde Amedeo sa intre si sa lamureasca problema, pentru ca din partea mea, ce se intampla este destul de grav, intr-un fel si cusut cu ata alba in alt fel...

 

Scuze pentru topic, sper sa nu fie considerat off din start, insa Amedeo este si el chitarist si m-am gandit ca aici este locul cel mai potrivit sa pun anuntul...

 

Catalin.

Link to comment
Share on other sites

De ce e dobitoc ? C-a avut incredere in Amedeo ? Cumva gandesti ca un "bun" roman ? Nu ti s-a intamplat niciodata sa faci afaceri cu prieteni buni/vechi sau cu oameni recomandati, fara sa te intereseze prea tare pe moment daca o sa iei sau nu teapa ? Asa si aici... In fine...

 

Eu totusi cred ca ceva e in neregula in toata povestea aia. In primul rand e vorba de o tipa, deci nu un el... asta apropo de tipul "tzapit" si-n alta doilea rand, repet... cam pare cusuta cu ata alba toata treaba, mirosind pe ici pe colo urme de razbunare feminina, pentru ca la capitolul asta, nimeni nu le intrece..

Link to comment
Share on other sites

Guest omuletzu verde

penibil...iar tu draga prietene care ai postat aici de ce te implici:)) ca romanul sa se bage si el in treburile tarii nu?

Link to comment
Share on other sites

De ce e dobitoc ? C-a avut incredere in Amedeo ? Cumva gandesti ca un "bun" roman ? Nu ti s-a intamplat niciodata sa faci afaceri cu prieteni buni/vechi sau cu oameni recomandati, fara sa te intereseze prea tare pe moment daca o sa iei sau nu teapa ? Asa si aici... In fine...

 

exact.ca a avut incredere sa dea atatia bani fara sa ceara un act ceva.si NU, n-am facut astlfe de afaceri fara un act.iar partea cu prietenii..sti ca este o vorba ''doamne ferestema de prieteni ca de dusmani ma feresc singur''

Link to comment
Share on other sites

Din ce scrie pe topicul respectiv, nu prea reiese ca motorul s-a vandut cu sau fara acte, deoarece pagubita lasa la un moment dat totul in coada de peste. Este foarte posibil ca toata treaba sa sune a razbunare (vreo ex girl friend, who knows)... Deci pana atunci, nu are rost sa ne lansam in speculatii. De acord ?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

@Catalin ... si tu vrei recompensa sau sa lamuresti treaba? :)

Personal nu asi fi dat atatea bani pe un motor :) dar mai fara acte :)

Link to comment
Share on other sites

penibil...iar tu draga prietene care ai postat aici de ce te implici:)) ca romanul sa se bage si el in treburile tarii nu?

 

Ma implic ca fraierul care a fost patit sa piarda sau sa i se fure niste scule la un moment dat. O data o chitara bas si o data o chitara electrica. Daca ti se va intampla vreodata sa intri intr-un necaz de acest gen, te rog nu te baza pe mine. M-ai convins.

 

Edit:

Topciul se poate inchide. Intre timp Amedeo si-a facut aparitia pe acel forum gratie sau nu mie... dar asta e mai putin important. Bafta si s-auzim de bine. :)

 

Interventia lui Amedeo.

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.