www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Greenish


dani
 Share

Recommended Posts

salutare:)

 

in sfarshit am putut intra in studio sa tragem primul nostru material.

 

Toba este trasa acustic.

 

Piesa este trasa cu ajutorul bunului nostru prieten Vali de la DP STUDIO care a fost un om de milioane si cu care ne-am inteles de minune(recomand cu caldura dp studio).Multumim lui pe aceasta cale :)

 

Componenta actuala(si definitiva :) ) a trupei este:

 

1.Andrei(voce)

2.Dani(chitara)

3.Dragos(clapa)

4.Stefan(bas)

5.Alex(tobe).

 

Cuvinte se numeste piesa.Speram sa va placa si am aprecia ceva feedback(pozitiv sau negativ).

 

Tot cu ocazia asta va invit vinerea asta(15 mai, cred ca pe la ora 20:00 nu stim exact) la casa de cultura a studentilor in club S pt un concert Greenish si Recycle bin.

 

numai bine..dani

GREENISH___CUVINTE.mp3

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

noh.. acum sa nu te superi pe mine :) si sa imi faci in continuare case-ul :-", dar:

- vocea la primul refren imi pare nesigura

- premierul pare orice, dar nu linistitor :)

- solo-ul mi se pare 'sarac' si tonul clapelor nu ma incanta prea tare (m-as fi asteptat la ceva mai rezonant)

- orchestratia nu mi se pare ca sustine cresterea intensitatii vocii spre final.

 

acum, stii ca sunt incepator :) dar vroiai critica :D

evident, keep up!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salutare din nou:)

 

ne-am intors din studio cu inca o piesa proaspata:) Se cheama 'Iluzia' si e trasa in acelashi studio ca si "Cuvinte".

 

De data aceasta e o piesa ceva mai soft:)o balada(aviz domnishoarelor)

 

Ascultare placuta si daca e posibil astept pareri bune, rele sau cum or fi ele:)

 

multumesc ... Dani

Greenish___Iluzia.mp3

Link to comment
Share on other sites

Sunt ok piesele, nu pot spune ca m-au dat pe spate dar merg ... bine nici nu agreez prea mult genul.

O sa te superi dar ca idee mi se pare cam nepotrivita asocierea tipului de riff si drive de la prima piesa cu felul cum canta vocea, parerea mea e ca trebuie sa va hotarati, metal sau pop?

Refrenul la "Iluzia" seamana cu ceva de pe la Directia 5.

Link to comment
Share on other sites

la prima piesa:

pianul suna rau...zici ca-i metronom....sau poate e facut midi...si a uitat sa umble la velocitate

e enervant tare.

 

la piesa a 2-a:

ati schimbat pianistul? :) nota 10.

...si seamana izbitor de mult cu Directia5 (mult prea mult) ...cred ca e si aceeasi armonie....

suna mult mai bine decat piesa 1.

 

in rest ...tot inainte...

bravo

 

PS:

era sa uit...imi place foarte foarte mult numele formatiei

Edited by maur
Link to comment
Share on other sites

am ascultat acum Obsesia d ela directia 5 si chiar nu are nici o treaba piesa noastra cu piesa aia.Nici la armonie...nici la compozitie la nimic:)Doar ca Obsesia rimeaza cu Iluzia si ca sunt apropiate ca stil.

 

Maur@...ma bucur ca-ti place numele.E acelashi pianist/clapar in ambele piese(nu e tras nimic midi).Asta era ideea ca pianu sa fie gen metronom.E ciudatzica piesa si vad ca nu place decat la anumiti oameni.

 

Recunoastem ca iluzia a ieshit mai bine decat Cuvinte si speram ca, cu fiecare piesa pe care o tragem sa se simta si o evolutie:)

 

multumesc pt ascultare si pt pareri:)

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salutare din nou:)

 

am mai tras o piesa. Se cheama "Asta e" si e trasa in acelashi loc si anume DP Studio din galati.Pe aceasta cale ai multumesc mult lui Vali si echipei lui pt ajutor, sprijin si inghetata:)oameni foarte de treaba.

 

as fi recunoscator daca ati da cu parerea despre ea:)de bine de rau...nu conteaza...sa fie constructiv.

 

multumesc si ascultare placuta

Greenish___Asta_e.mp3

Link to comment
Share on other sites

care este programul dupa care cantati in place? v'am auzit (pentru ca nu am putut intra) ieri si niciodata nu nimeresc cand trebuie.bafta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

ce ai auzit in place ieri a fost doar clapa si vocea(serata folk) acolo am cantat acum cateva saptamani cu toata trupa si o sa mai cantam pe viitorul apropiat:)

 

in principiu(sper sa nu fie socotit drept reclama)in fiecare miercuri dupa ora 20:00.

 

numai bine....cu respect si mare placere...Dani

Link to comment
Share on other sites

nu conteaza cat si cati canta.ne vedem miercuri.nuami bine.

bianca

 

daa stiu am fost pe 13, prima oara si dupa nu am mai nimerit bine.multumesc de informatii*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.