www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De Unde Iau?


Guest COMA
 Share

Recommended Posts

Pai sa zicem ca peste 4 luni o sa am 400-450$pt chitara.

Si as dori un ibanez. De unde il cumpar? stiu ca pare stupida intrebarea

Dar ce magazin ,ca la muzica cred ca o chitara la 200 ajunge aici la 500$

DIn "pacate" (sau nu) la inceput o sa cant clean pt ca nu am bani si de procesor si prefer sa imi iau o chitara bunicica si fara procesor inca vreo 3 luni si atunci sa iau ceva in juru la 250$) si dupa iar 3 luni un ampl tot pe la 300$ .Mama ce de luni au trecut:))).

Eu am ochit un IBANEZ SA220FMTL pe un site din state pe la 350$

 

http://guitartrader.com/itempg.icl?orderid...=22&numitems=30

Dar aici cred ca nu am sanse sa il gasesc sau il gasesc la 500$.Si clar prefer ceva nou decat sh.

Astept pareri.Mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Nu stiu cat merge cu comanda din State,eu am incercat si abia au reusit sa trimita si ei o doza pe care in final am refuzat-o,eu stiu,poate depinde de site!In principiu,daca nu vrei de la Muzica,poti sa cauti sh,sunt unele super tari(adica foarte bine intretinute de unii care au mai multe si mai vand din ele).Eu am vazut chiar si pe forum aici unele chitare bestiale!(recomandabil ar fi sa ai pe cineva care iese afara sa iti aduca ceva,dar asa nu o poti proba,o aduci pe barba ta)

Bafta la cumparaturi!

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ai ochit bine!

Iti dau o veste proasta, nu se mai fabrica modelul asta! Asta nu inseamna ca nu ar fi o chitara buna, dar asta e! probabil americanii nu au fost innebuniti dupa modelul asta! Stii cum e, toate chestiile se fac pentru piata americana, inclusiv masinile, daca ei cumpara e ok, daca nu schimba macazul!!!!!

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat peste chitara pe care o vrei tu. E cam greu la noi sa iei asa ceva. Daca te orientezi spre second Am eu un Jackson JX10, o chitara buna . Am luat-o anul trecut cu 15 500 000 si eu dau cu 11 900 000. Am avut mare grija de ea. E ca din magazin. Daca vrei mai multe detalii despre ea sau de ce o dau poti sa ma cauti pe dantanasiev@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat peste chitara pe care o vrei tu. E cam greu la noi sa iei asa ceva. Daca te orientezi spre second Am eu un Jackson JX10, o chitara buna . Am luat-o anul trecut cu 15 500 000 si eu dau cu 11 900 000. Am avut mare grija de ea. E ca din magazin. Daca vrei mai multe detalii despre ea sau de ce o dau poti sa ma cauti pe dantanasiev@yahoo.com

 

Nu m-as orienta spre sh,e o chestie a mea,dar e dvreme sa spun acum,cand voi avea banii stransi atunci ma pot "lauda" :cumpar chitara.

Nu stiu ce sa zic,sper sa gasesc ibanez,adica am un fix cu marca asta.DAca omu e nebun,tre sa isi ia nu?

sPer sa o pot procura intr-un fel,dar nu exista nici un magazin pe la noi de chitari care s fie bun?si sa nu adauge 200$ pe chitarA? si sa gasesti si multe produse sa alegi?

Scuze dar nu am habar de magazine. Intreb si eu :-".

Eu sper s fie:-ss

Link to comment
Share on other sites

Ai incercat la MCMusic??Au sedii prin cateva orase mai mari..Nu cred ca au modelul pe care il doresti tu, dar parca aduc chitari si la comanda... :) Vezi pe site mai multe detalii..

Link to comment
Share on other sites

No problem. Stiu ca de vreo 2- 3 luni m&c music aduc importuri Ibanez dar cred ca poti sa alegi numai dintre chitarile pe care le au pe stoc. Una ca amea adica s470 e 640 E, Un model satriani fara dimarzio e pe la 900E un model Steve vai e pe la 1250E da are dimarzio.

Gasesti cred ca ceva rg uri mai ieftime . Gio sper ca nu vrei sa iti iei

 

Daca vrei sa faci comanda eu stiu ca dureaza foarte mult pentru Ibanez . Acum incearca si tu.

 

Daca vrei sa faci comanda eu stiu ca dureaza foarte mult pentru Ibanez . Acum incearca si tu.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ochit un IBANEZ SA220FMTL pe un site din state pe la 350$

Mishto bestia, model asemanator am eu SA120 Charcoal Brown luata cu 240 euro din germania. Ii drept ca am prins oferta si am mers eu insumi dupa ea pana acolo. E un model low end dar la banii astia se descurca de minune. Gatul subtire, luneca bine, taste joase, forma comoda, lemn bun.

Cel mai bine astepti pana ai de facut (daca ai de facut) un drum in afara sa o cumperi ca economisesti o gramada de bani.

La McMusic preturile incep de la 360 euro dar mi se pare ca au ceva superoferte lunile astea. Ori asa ori mergi tu sa o iei, in comanda din afara eu nu am incredere...cum s-a spus si mai sus. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Mishto bestia, model asemanator am eu SA120 Charcoal Brown luata cu 240 euro din germania. Ii drept ca am prins oferta si am mers eu insumi dupa ea pana acolo. E un model low end dar la banii astia se descurca de minune. Gatul subtire, luneca bine, taste joase, forma comoda, lemn bun.

Cel mai bine astepti pana ai de facut (daca ai de facut) un drum in afara sa o cumperi ca economisesti o gramada de bani.

La McMusic preturile incep de la 360 euro dar mi se pare ca au ceva superoferte lunile astea. Ori asa ori mergi tu sa o iei, in comanda din afara eu nu am incredere...cum s-a spus si mai sus. Bafta!

ehh drum nu am planificat asa ca tot din romania noastra mioritica o iau,daca au super oferte luna asta sunt rai:)),eu nu am banii luna asta,strag si eu salariu pe salariu,si itzi dai seama ca prefer un ibanez low end decat o firma fantoma :).Si pt inceput (sunt neinitziat) cred ca e f buna adica nu o sa o fortzez eu la maxim la inceput itzi dai seama

Asa ca daca o sa am noroc de mai multzi bani o sa optez pt ceva mai scump.DAr nu cred si mcmusic parre tentant.Ms pt sfaturi

Link to comment
Share on other sites

Guest Wickerman

Salutare la toata lumea. Sunt, relativ, un incepator in domeniu. Cunosc cateva modele de chitare, dar nu pot sa spun ca sunt expert cu o chitara in brate. Detin un fond destul de mic, si vreau sa-mi cumpar o Hora Iris Solo, asa ca pt incepatori :) . Sculele bune ar trebui sa stea in mainile unuor experti. Doar nu vreti sa vedeti un Fender de mai mare frumusetea in mainile unui incepator... ar fi pacat de chitara :) . Am boxe de 80W, deci nu vreau amplificator, dar vreau sa stiu daca gasesc un "Reghincaster" undeva la 3 milioane lei vechi, si unde pot gasi in Bucuresti. Am fost la "Muzica" si n-am gasit mare lucru. Erau in renovare :) ... Sau daca are cineva un "Reghincaster" de vanzare sub 3 milioane... Va multumesc mult.

Edited by Wickerman
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

http://www.thomann.de/ro/ibanez_grg150dxbbkf.htm

http://www.thomann.de/ro/ibanez_grg170dx_bkn_bundle_2.htm

Pe thomann sunt mult mai ieftine .Si te costa 30 de euro transportul.Nu stiu dc vrei neaparat ibanez .Chitarele Ibanez care sunt bune incep de la 1500 ron .E ok si grg170dx.

Amp:

Poti sa iei ceva cu efecte incorporate.

 

http://www.thomann.de/ro/line6_spider_iv_75112.htm la ista nu prea iti mai trebuie procesor .

http://www.thomann.de/ro/line6_spider_iv_30.htm poti sa te joci cu efectele pana iti iei procesor .Sunt ok efectele de pe el.

Procesor :

http://www.thomann.de/ro/line6_pod_hd.htm

http://www.thomann.de/ro/zoom_g3x.htm

 

AHHHHH iar nu m-am uitat la data . Ohooooo 2006 suntem in 2014.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.