www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dean Vendetta 2.0 W/floyd Camo


 Share

Recommended Posts

nu-ti lua cu floyd la banii astia..se dezacordeaza..

 

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=706

 

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=27

 

sau ceva ibanez cu punte fixa, vezi ca e oferta pana la sfarsitu lunii

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1028

 

sau iei rg321mh-u lu skeleton, pret super bun si doza din bridge Seymour Duncan vad... f tare la pretu asta

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

multumesc pt. opinii

stiu ca floyd-ul dezacordeaza chitara, dar asta doar cand e chitara noua si nefolosita, nu?

ma gandesc ca dupa ce e folosita mai mult timp se dezacordeaza mai greu. Plus ca dean-ul are niste suruburi prinse de neck, pt. a nu dezacorda chitara cand folosesti tremolo-ul ( caracteristica asta am vazut ca apare la chitarile mai scumpe ). Poate e un moft, dar mi-ar placea sa am si tremolo :) (chiar daca nu sunt S.Vai)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
Salutare oameni buni !!!

Intentionez sa trec pe electrica si sa cumpar o chitara in jurul sumei de 10 milioane.

A probat cineva chitara asta Dean

Ce parere aveti? sau despre asta Jackson JS 20 Dinky

ESP LTD

 

Jacksonul e okay, probabil are cel mai caracteristic sunet de metal dintre cele trei.

Deanul, e doar paintjob-ul de el.

Devreme ce toate trei gasesc la acelasi magazin, ar fi util sa mergi sa le probezi sa vezi pe viu cum suna si cum se comporta.

Link to comment
Share on other sites

da, am probat, in afara de jackson ca nu are menghina si nu vreau sa se dezacordeze. Dean-ul suna bine, e foarte ok, e o chitara grea, arata f frumos, gatul nu e gros si ajungi lejer la toate cel 24 d taste. Insa servirea la guitar shop e groaznica :D:D:D , ca si la muzica. Saracii de ei,ce sa le faci?, asta e.

Insa la Senia, baietii sunt super. :):):) Oameni adevarati, iti explica, au si interes sa isi vanda marfa, restu sunt niste "......" . Nu ma intereseaza dak supar niste forumisti. M-am dus doar sa ma interesez de amplificator. Mi-a aratat, mi-a explicat, au vrut sa imi arate cum suna, am zis ca nu e nevoie, dar tot mi-au aratat, mi-au adus chitara(B.C. Rich ASSASSIN-o chitara tare misto), am cantat vreo 15 minute , uitat parca intr-un colt, nu m-a deranjat nimeni, nu s-a uitat nimeni dupa mine de parca as vrea sa le fur ceva, ba chiar mi-au dat si pana( ala la guitarshop cantase cu pana si cand mi-a dat sa probez, nu mi-a lasat pana, nu ca ar fi ceva grav, dar asa de .......) mai puteam sa mai stau sa probez, dar n-am mai stat:D. Plus ca trecerea de la acustica la electrica e importanta, tre sa te acomodezi. La muzica si guitarshop se tot uita dup tine, de park le iei amplificatoru in ghiozdan si dupa 10 minute te intreaba dak e chitara buna si ti-o ia si ti-o scoate din amp. Acum ziceti si voi, tare chef sa mai ai sa te duci sa cumperi de la ei, nu?

Link to comment
Share on other sites

si Floyd-urile se pot dezacorda, dar asta nu vine de la faptul ca ar aluneca coarda de pe menghina, etc, ci nu isi revin la pozitia lor exacta. Asta poate fi si din cauza reglajului prost, dar daca ar fi numai asta, nu cred ca ar da lumea 8 mil pe un floyd original, ci si-ar lua china-made stuff la 3 mil :)

 

P.S.: Edge III e okay, dar am avut si experiente neplacute cu el, sincer consider Floyd-ul licentiat facut de Peavey mult mi bun.

Link to comment
Share on other sites

Merci mult oameni, am luat Esp-ul si in banii astia chiar ca nu se merita una cu floyd, mai ales deanu-ul.

:)

Acum am o problema, pana imi iau amplificator o sa cant la calculator, am luat cablu si convertor si am bagat in linia de microfon, dar nu se intampla nimim, nu se aude. De ce? mai trebuie instalat ceva? o fi de la calculator(mentionez ca placa de sunet nu e grozava):)

Link to comment
Share on other sites

Merci mult oameni, am luat Esp-ul si in banii astia chiar ca nu se merita una cu floyd, mai ales deanu-ul.

:)

Acum am o problema, pana imi iau amplificator o sa cant la calculator, am luat cablu si convertor si am bagat in linia de microfon, dar nu se intampla nimim, nu se aude. De ce? mai trebuie instalat ceva? o fi de la calculator(mentionez ca placa de sunet nu e grozava) :)

 

Nu e cumva mic-ul pe mute? intra in audio controler si vezi sau din programul placii de sunet....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.