www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ac Dc La Bucharest Rock Arena?


Cursedone
 Share

Recommended Posts

Organizatorii au anuntat ca pana pe data de 15 aprilie vor anunta cele doua trupe ce urmeaza sa incheie concertele din data de 30 si 31 mai.

 

Deja AC/DC apare pe site-ul oficial http://www.bucharestrockarena.ro/concept_ziua_1.html

 

Offtopic: ma bucur mult ca vad pe Celelalte Cuvinte, chiar inainte de AC/DC.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Nu inteleg de ce nu vin la Timisoara ... nu se gandesc si astea ca nu pot sa merg pana la Bucuresti ... ofof :)

Link to comment
Share on other sites

e deja confirmat ca ac/dc va concerta :) astept cu nerabdare ziua de 15 aprilie cand va fi anuntata si cealalta trupa. dar am o mica nedumerire :)

cele doua trupe care vor incheia zilele de 30 si 31 mai sunt alese dupa numarul de voturi primite pe site?

 

as fi vrut sa vina guns [desi nu imi place trupa asa cum e ea acum] dar sunt abea pe locul 4 sau 5. pe 2 e aerosmith. sau cel putin era aseara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
daca stai la vreo 200 de metri de scena da

 

eu mi-am luat la 200 de lei, si ma mai gandesc daca sa sar sau nu gardu in timpu concertului :)

 

mi-am luat azi din diverta :X ... la 100 lei :)...abea am facut rost si de aia :))) .

 

abea astept concertul :X:X:X::X:X: !

Link to comment
Share on other sites

Lista de votare a artistilor parca e alcatuita la mishto: Green Day, RHCP, Pink Floyd, Queen, U2, Muse, Aerosmith, GNR etc. Trupele astea au turnee programate in 2009? :D Nici nu cred ca ar veni Pink Floyd sau U2 sa cante la kilometrul 15 pe instalatiile de pocnitori din Romania. :) Sunt curios daca cei de la AC/DC vin cu instalatia lor. :) Deocamdata ii astept sa confirme: https://tickets.acdc.com/index.php?location=eu E stupid sistemul cu abonament pe 2 zile. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt sceptic. Nu AC/DC au confirmat, din cate stiu, ci organizatorii. Si, daca o trupa confirmata nu mai vine sa cante, dar festivalul se tine, nu iti da nimeni banii inapoi pe bilet. De ce sunt deocamdata sceptic:

1. concertul nu e apare pe site-ul oficial

2. din toate datele turneului acdc, nici una nu e in cadrul vreunui festival

3. daca ati fost la vreun concert acdc, scena e una cat se poate de personalizata. mi e greu sa cred ca pe scena aia cu o zi inainte vor canta 7-8 trupe romanesti PLUS HEADLINE MARE TRUPA DE AFARA, si a doua zi sa cante AC/DC. Doar daca va fi o scena separata pt ei ceea ce, ma rog, nu e tocmai imposibil, dar parca nici foarte credibil, la cat de mare e chestia aia.

4. am vazut afise in bucuresti care nu sunt cele oficiale ale turneului Black Ice. Sigur, nu e neaparat un argument, dar si asta parca face nitel sa miroasa a lucratura romaneasca

5. din cate am vazut, biletul oficial al turneului nicaieri nu costa sub 50 euro. Chiar daca ar veni fara productia lor, tot e dubios. Or aici preturile incep de la 100 ron pt 2 zile. E adevarat, exista si pachete vip de 800, dar, din nou zic, toate adunate, parca miros intr un fel.

 

Cred ca, daca e sa vina, ar fi singura data a turneului cand ar veni fara scena si productia lor, doar cu sculele de pe scena (backline).

 

Ca sa nu ma fac gresit inteles, imi doresc din tot sufletul sa ma insel si sa i vedem cu totii aici. Doar ca nu imi iau bilet pana nu vad confirmare pe site-ul oficial

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt sceptic. Nu AC/DC au confirmat, din cate stiu, ci organizatorii. Si, daca o trupa confirmata nu mai vine sa cante, dar festivalul se tine, nu iti da nimeni banii inapoi pe bilet. De ce sunt deocamdata sceptic:

1. concertul nu e apare pe site-ul oficial

2. din toate datele turneului acdc, nici una nu e in cadrul vreunui festival

3. daca ati fost la vreun concert acdc, scena e una cat se poate de personalizata. mi e greu sa cred ca pe scena aia cu o zi inainte vor canta 7-8 trupe romanesti PLUS HEADLINE MARE TRUPA DE AFARA, si a doua zi sa cante AC/DC. Doar daca va fi o scena separata pt ei ceea ce, ma rog, nu e tocmai imposibil, dar parca nici foarte credibil, la cat de mare e chestia aia.

4. am vazut afise in bucuresti care nu sunt cele oficiale ale turneului Black Ice. Sigur, nu e neaparat un argument, dar si asta parca face nitel sa miroasa a lucratura romaneasca

5. din cate am vazut, biletul oficial al turneului nicaieri nu costa sub 50 euro. Chiar daca ar veni fara productia lor, tot e dubios. Or aici preturile incep de la 100 ron pt 2 zile. E adevarat, exista si pachete vip de 800, dar, din nou zic, toate adunate, parca miros intr un fel.

 

Cred ca, daca e sa vina, ar fi singura data a turneului cand ar veni fara scena si productia lor, doar cu sculele de pe scena (backline).

 

Ca sa nu ma fac gresit inteles, imi doresc din tot sufletul sa ma insel si sa i vedem cu totii aici. Doar ca nu imi iau bilet pana nu vad confirmare pe site-ul oficial

+1 :)

si eu imi doresc mult ca stirea sa fie adevarata...ca m-am cam saturat de tzepe made in romania!

asa ca hai cu confirmarea oficiala!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

#1 This site is not the official site of AC/DC. Acest site este un fel de Blabbermouth.net unde poti trimite stiri despre AC/DC. La sursa anuntului este mentionat site-ul romanesc (deci tot zero). :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Pana nu vom vedea confirmarea pe site-ul oficial al trupei, concertul practic nu exista!

E simplu sa anunti ca vine AC/DC si chiar sa pui si afise....

andreias are mare dreptate. Daca in cadrul unui festival o trupa confirmata nu mai vine sa cante, dar festivalul se tine, nu mai vezi banii inapoi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.