www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Idei De Joburi Parttime...


maur
 Share

Recommended Posts

Stiu ca e criza....si ca treaba e nasoala privind locurile de munca...

Faza e ca am deja 2 joburi (sau mai bine zis 1 si jumate)...dar as mai avea ceva timp liber (vreo 4 ore/zi...si weekendurile).

 

Aveti idei de joburi (in special part time, colaborator, handy man...)...din care se mai pot scoate ceva bani....???

...Nu stiu...ceva de lucru acasa...goblen.. :) ..pe computer...sau bricolaj...habar n-am.

 

Stiu sa fac cam de toate (adica n-am 2 maini stangi)...eventual ma reprofilez :))

 

Orice idee viabila...e bine venita.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Hmmm ... poi poti sa fi distribuitor de fluturashi sau ziara (in casute postale) se castiga cam 300 lei 400 ....

Poti fi cv instructor de sala de fortza ... faci un curs scurt si te-ai scos :)

Poti sa faci masaj ... se castiga bine mai ales la alea cu happy end :)

Baby sitter nu prea merge la baietzi ...

Daca vrei bani calumea poti merge in constructii ... 4 ore / zi = 60 lei x 25 zile = 1500 lei x 8 luni = 12000 lei = un Gibson

Sau la spalatorie auto ... te-ai minuna cat castigi din bacsis ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest chromeandsteel

call center, se castiga bine daca stii o limba mai rara. eu am lucrat 3 luni cu spaniola si faceam 1000 si ceva de lei. 850 +21/21 bonuri de masa. problema e ca se poarta aia naspa cu tine. eu eram sa imi ucid sefa de vreo 3 ori.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Barkeeper. Roadie la vreo trupa de manelari (ma gandesc ca aia platesc mai bine decat roackerii :) ), taximetrist, ceva job unde sa primesti bacsis... aia cu spalatoria auto e una buna. Eu totdeauna las bacsis cel putin 10% din pret... Just go for it, dude

Link to comment
Share on other sites

Roadie la vreo trupa de manelari (ma gandesc ca aia platesc mai bine decat roackerii :D

:) asta chiara e tare... :)

dar iti spun sigur ca nu platesc mai bine....eventual sa le dai tu...:)

 

idei vad ca sunt. multe viabile.

chestia e ca multe dintre ele...nu exista intr-un orasel de 25.000 locuitori.

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
idei vad ca sunt. multe viabile.

chestia e ca multe dintre ele...nu exista intr-un orasel de 25.000 locuitori.

 

satul de langa satul meu avea 34.000 de locuitori in 2002

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salut! ai putea sa iti gasesti pe net o duma de genu tehnoredactor (transcrii conferinte de pe caseta in word) - comod si felxibil.

mai sunt faze din alea cu chestionare: primesti prin posta tot felu de chestionare de la firme mari si mergi din usa-n usa sa interoghezi oameni. interesant dar mult de umblat si umilinta mare ca multa lume iti inchide usa-n nas.

Link to comment
Share on other sites

Cum adica lucrezi pentru mama ta in constructii :) ?

Te plateste :) ?

Iti da bonuri de masa sau ce :) ?

Banuiesc ca ceea ce faci, faci pentru tine si parinti tai, nu ca sa ii storci de bani...

am mai intalnit chestii de genu, un prieten s-a pus pe ajutat muncitorii zidari care construiau casa in care sta el pentru 500 de mii pe zi(acum vreo 4-5 ani)

 

nu mi se pare insa ceva imoral asta, e munca grea si nu cred ca ar fi acceptat la rugamintile lu tacsu sa faca pe gratis

Link to comment
Share on other sites

am mai intalnit chestii de genu, un prieten s-a pus pe ajutat muncitorii zidari care construiau casa in care sta el pentru 500 de mii pe zi(acum vreo 4-5 ani)

 

nu mi se pare insa ceva imoral asta, e munca grea si nu cred ca ar fi acceptat la rugamintile lu tacsu sa faca pe gratis

 

Eu anul trecut m-am apucat cu Tata sa renovam camera mea, si lucram in fiecare zi la camera, dar nu i-am cerut nici-un ban, si nici el nu mi-a dat, fiindca doar faceam pentru familie, pentru mine faceam.

Link to comment
Share on other sites

Eu anul trecut m-am apucat cu Tata sa renovam camera mea, si lucram in fiecare zi la camera, dar nu i-am cerut nici-un ban, si nici el nu mi-a dat, fiindca doar faceam pentru familie, pentru mine faceam.

da, nu zic ca nu e frumos asa, poate ca asa vor sa ii obisnuiasca de la varste mici de 14-15 ani cu ideea de muncit pentru bani, sau nu stiu..

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Vor sa ma faca sa vad cum se castiga banii , ca sa ii cheltui mai cu prudenta ... lucrez numa dupa-masa , insa nu lucrez pentru mine , is la fel ca oricare alt angajat insa io ma duc numa dupa-masa si iau salariu mai mic . astazi o inceput si fratele meu vitreg si lucreaza si dimineata ... io iau 10 euro pentru dupa-masa si el ia 3 euro pe euro ... da cam la fel ... ca dupa-masa se lucreaza putin aici ...(4ore)

 

Si sunt ajutor de zidar.... insa mai incolo daca pot si sunt aici si nu in romania... si daca totul e ok o sa lucrez pentru un prieten de familie la cules de fructe ca (it doesn't takes any skill) si voi lua salariu la fel ca toata lumea 5 euro , si voi lucra si dimineata... si o sami iau ceva alt amp , alta chitara , piano , pc , motor (daca fac rost de carnet) cine stie ....

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

nu inseamna ca nu inveti... e vacanta daca nu stiai,,,, in vacanta nu se face scoala ... nai de sa inveti,,,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.