www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri De O Chitara Dean


Guest JeeFo

Recommended Posts

a, Dean EVo;

Am pus si io mana pe ea; avea un prieten;

 

E o chitara bunicica;

Intradevar, am auzit si eu ca DEAN fac chitari bune( de aceea mi-am luat si eu una :) ); dar gandeste-te ca aceasta chitara, la acest pret, nu este o chitara pentru un viitor indelungat;

Adik, oricum, are nevoie de nishte reglari dupa ce ai cumparat-o... m... mi se parea ca potentiometrele de exemplu nu sunt asha de stabile;

plus... la mana e putin incomoda la stanga; poate o doar parerea mea; pur si simplu nu prea mi-a placut griful;

 

In fine, e oricum bunicica;

dar,

asha cum au spus colegii mei, dute si probeaz-o, inainte sa cumperi;

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo

da...din pacate..sunt din Focsani :) ...si trec foarte rar prin alte oras...dar..oricum...am intrebat de curiozitate...nu ca as planifica sa o cumpar...

 

si..mersi pentru raspunsuri :)

Link to comment
Share on other sites

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=618

 

este buna de ceva aceasta chitara? :D ...in general stiu ca Dean au chitari bune...

 

nu planuiesc sa o cumpar...am doar curiozitatea sa aflu daca e buna :)

 

 

:)

asta ca sa mai faci un topic? :)

 

Fiecare chitara e buna..depinde cum privesti problema...e buna pentru banii aia...pentru o suma mai mare nu mai e buna. :D

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

am avut eu un dean din asta si merge suoer bine dupa parerea mea. Are un sunte acceptabil pentru n stil mai agresiv. Nu incerca sa canti brit-rock sau indie cu ea ca nu merge :) ...sunetul e mai de rock mai heavy. Are doze bune si la a mea nu intra in rezonanta... dar asta e de la chit la chit, ca la astea sub 10 mil nu e sigur nimic. Dar daca vrei in viitor sa iti iei asa ceva nu ezita ca e o chitara buna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.