www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone In Bucuresti


Guest Mignon
 Share

Recommended Posts

Guest Mignon

Acum vreo luna cei de la GuitarShop au renuntat la chitarile Epiphone.Eu as vrea sa imi cumpar un Epiphone SG G-400, dar pe net nu am gasit nimic in Bucuresti(m-am gandit sa imi iau una din Germania, dar mi-e frica sa nu se strice si sa trebuiasca sa ma duc acolo pentru garantie).Aveti idee daca am vreo sansa sa gasesc in Bucuresti un magazin care vinde produse Epiphone?

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei260293

In magazinul Muzica din Bucuresti am inteles ca e un tip care aduce chitare Epiphone. www.magazinuldemuzica.ro au pe site atat modele Les Paul cat si SG, numai ca magazinul propriu-zis se afla in Ploiesti nu in Bucuresti. :)

Link to comment
Share on other sites

am cautat si eu dar nimic nu am gasit in romania!din germania daca iti iei poti pati ca mine,adik sa te trezesti ca iti ajunge chitara cu gatul rupt acasa...este greu acum sa dai vina pe cineva pt asta,ca sunt prea muti factori,mai ales ca iti cumperi o chitara pe care nu o vezi.daca te hotarasti sa iei de la Thomann,atunci poti sa te bizui pe garantia lor ca este de incredere.au o clauza cu 30 day money back guarantee pe care o respecta se pare,astfel ca eu doar am dat telefon la ei si mi-au trimis curierii la usa(UPS),chiar daca nu eram eu destinatarul din contul de la thomann(luasem pe alt cont,mai multi),in doua saptamani alta chitara ,NOUA,a ajuns la mine la usa tot prin UPS,fara nici un fel de intrebari sau investigatii.auzisem chiar ca si simplu motiv ca nu iti place culoarea este de ajuns pentru a trimite instrumentul inapoi.trebuie doar sa fii atent sa o cauti de toate hibele ca sa poti sa te misti in intervalul celor 30 de zile,dupa asta ei tot iti inlocuiesc/repara/dau banii inapoi pe chitara,doar daca ajung la concluzia ca problema nu ai cauzat-o tu(caz in care te taxeaza pentru drum,dar iti repara totusi instrumentul).norocul este singurul lucru pe care poti sa ti0l doresti cand iti cumperi de pe net

Link to comment
Share on other sites

Guest Mignon

Multumesc pentru sfaturi.Da, pe site la guitarshop apare epiphone, asa ca le-am trimis un mail sa vad daca aduc sau nu si se pare ca au renuntat, insa mi-au recomandat un set Squier :) ...buni baieti!

Link to comment
Share on other sites

Guest GuitarShop
Dar pe guitarshop.ro vad ca au si Epiphone ca firma pe care o reprezinta, chiar si Gibson, insa pe site pauza...

 

Dupa 15 aprilie, GS va oferi un sortiment bogat de chitare Epiphone.

In cazul Gibson, cel putin pentru inceput, stocul va fii destul de limitat (6-7 modele Studio & Standard).

 

Multumesc pentru sfaturi.Da, pe site la guitarshop apare epiphone, asa ca le-am trimis un mail sa vad daca aduc sau nu si se pare ca au renuntat, insa mi-au recomandat un set Squier :) ...buni baieti!

 

La un moment dat, din cauza schimbarii de politica si a reorganizarii distributiei Gibson in Europa, importul in Romania devenise practic imposibil (si, in raspunsul la mail, cu siguranta v-am explicat acest lucru). Ne cerem scuze pentru faptul ca am indraznit sa va recomandam o alternativa. Oricum, afirmatia Dvs. este tendentioasa si inexacta - ati omis sa mentionati ca vi s-a recomandat un SET deoarece ati solicitat un SET (Epiphone SG Special) si NU o chitara SG-400.

Edited by GuitarShop
Link to comment
Share on other sites

Guest Mignon
Dupa 15 aprilie, GS va oferi un sortiment bogat de chitare Epiphone.

In cazul Gibson, cel putin pentru inceput, stocul va fii destul de limitat (6-7 modele Studio & Standard).

 

 

 

La un moment dat, din cauza schimbarii de politica si a reorganizarii distributiei Gibson in Europa, importul in Romania devenise practic imposibil (si, in raspunsul la mail, cu siguranta v-am explicat acest lucru). Ne cerem scuze pentru faptul ca am indraznit sa va recomandam o alternativa. Oricum, afirmatia Dvs. este tendentioasa si inexacta - ati omis sa mentionati ca vi s-a recomandat un SET deoarece ati solicitat un SET (Epiphone SG Special) si NU o chitara SG-400.

 

Nu pot decat sa va felicit.De mult speram sa aduca cineva Gibson in Romania.Imi pare rau daca v-am stricat cumva imaginea(nu asta era scopul acestui topic), in fine.Aveti idee daca pretul Epiphone SG G-400 va fi acelasi ca pe site-ul oficial?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.