www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri Chitara


Guest Un10n
 Share

Recommended Posts

Guest Un10n

acum mai am o intrebare..ce lemn este mai bun?? mahon sau placaj tei

sry de intrebarile de noob... eu ma gandesc ca orice lemn este mai bun decat placajul de tei..sau ma insel?

Link to comment
Share on other sites

daca vrei o chitara buna si ieftina iti recomand tot hohner.eu am una si e de vanzare ca mai am 2-a acustice f bune acasa si asta ii cam nefolosita. e vb de chitara http://www.muzikia.ro/index.php?page=shop....op&Itemid=1 .suna bine.pretu e 400ron.o sa postez si un demo putin mai incolo

 

trasa cu un sm58

demo.mp3

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest Un10n
acum mai am o intrebare..ce lemn este mai bun?? mahon sau placaj tei

sry de intrebarile de noob... eu ma gandesc ca orice lemn este mai bun decat placajul de tei..sau ma insel?

 

 

 

 

 

 

daca vrei o chitara buna si ieftina iti recomand tot hohner.eu am una si e de vanzare ca mai am 2-a acustice f bune acasa si asta ii cam nefolosita. e vb de chitara http://www.muzikia.ro/index.php?page=shop....op&Itemid=1 .suna bine.pretu e 400ron.o sa postez si un demo putin mai incolo

 

trasa cu un sm58

 

perefer sa imi cumpar o chitara noua...si din craiova...nu vreausa ma complic cu transportul...

 

ps: chitara behringer de care am zis eu are trus rod??

Link to comment
Share on other sites

perefer sa imi cumpar o chitara noua...si din craiova...nu vreausa ma complic cu transportul...

 

ps: chitara behringer de care am zis eu are trus rod??

 

Da toate chitarile au truss rod

 

Si eu am sa iti dau acelasi sfat.Mai de graba iati o chitara mai buna ca Hohnerul ala, pe mine unul m-a uimit

cand am ascultat demoul postat de Mosh Craciun.

 

Chitarile Beringher sunt de rahat.

 

Nu vrea nimeni de aici sa te indrume rau.

 

Pararea mea este sa mai astepti putin si sa iti iei o chitara mai decenta, pt ca asa am facut si eu la inceput, exact ca tine, nu aveam rabdare si cu chestia asta nu ajungi decat sa zici mai incolo "Bah ce prost am fost ca m-am grabit", si in plus daca acum inveti sa canti, daca chitara ii proasta numa te vei chinui si vei ajunge sa o dai dracu de chitara si sa te apuci de pescuit.

Link to comment
Share on other sites

scuze..credeam ca e numai chitara... eu ma feresc de behringer..iar ca chitari nush..cu siguranta nu m-as duce pe behringer. ia-ti un taylor sau un martin ca alea cu siguranta is bune. la 16mil am cantat pe hohner de am crezut ca ii chitara de 2000$ . eu unu m-am convins de calitatea instrumentelor facute de hohner. daca ar fi sa-mi iau o chitara (chiar si electrica) iefinta si buna as merge pe hohner. NU incerc sa te conving sa imi cumperi chitara. eu ti-am zis parerea mea. inca un demo numai cu chitara si putin reverb din cubase

demo_01.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.