www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aria Pe - Std + Schimbare De Doze


lightfrets
 Share

Recommended Posts

Vreau sa-mi cumpar un les paul. Nu am bani nici de gibson, nici de epiphone. Asa ca vreau sa-mi cumpar o aria, mai exact Aria PE - STD de la mc music. http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=969 . Asta costa 750 de ron. Si vroiam sa-i schimb dozele cu 2 alnico II pro de la seymor duncan. Ce parerea aveti? Sa fac asta? Sau sa strang bani sa-mi cumpar macar un Epiphone dala standard. Hmmmmm... astept pareri.

 

Orice idee este bine venita.

A si nu imi dati sfaturi cu Ibanez, ESP, LTD, Dean, chitari ascutite cu diferite forme, cu tot felu de dastea.

Edited by Cosu
schimbat titlul topicului
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Toate firmele care le-ai enumerat acolo ca nu vrei sa auzi de ele fac si chitari cu forma de LP, asa ca nu te lua doar dupa numele firmei. Daca ai cum, mergi si testeaza, poate ai surprize placute. Nu am testat decat modelul LP de la Ibanez (nu mai tin minte exact numele modelului) si suna foarte bine si e comoda, singurul dezavantaj (si e doar parerea mea) e ca are doze active. Dar daca vrei rock, metal, etc. iti prinde bine, desi iti depaseste bugetul cu vreo 500 ron. Oricum, nu te limita la doua-trei firme, cauta si probeaza cat mai mult.

 

P.S.: Arunca un ochi si la firma Vintage, fac LP-uri foarte faine si destul de accesibile ca pret.

Edited by Geliraden
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Chiar astept si eu sa imi vina comanda, un Vintage V100 Ice Tea :)

Bafta la cumparaturi si indiferent ce chitara iei, s-o stapanesti sanatos :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Review urmeaza cand imi primesc chitara, ca deja stau de vreo 5 saptamani dupa ea si am inteles ca mai dureaza o saptamana :)

Anyway, can't wait :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.