www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Zoom G1 Sau Korg Ax5g ?


Guest maephisto
 Share

Recommended Posts

 

Eu am KorgAx5G, si sunt multumit de el, plus ca are si pedala care o poti folosi pentru volum, si wha-wha :)

Link to comment
Share on other sites

dude decat sa iei asa ceva....mai bine iei o pedala de distors.. Alea chiar suna deplorabil, fara suparare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Torque1981

Eu am un Zoom G1X 350 ron - cu pedala ca si Korg - sunt multumit de el.

Mentionez ca nu sunt cine stie ce expert in procesoare si un novice pe chitara electrica dar pentru mine deocamdata e suficient.

Si la asta ai Wah pe pedala, poti sa-ti faci singur setari in modul edit, are drum machine, tunner (acordor) si o groaza de preseturi - printre care sound gen Kurt Cobain, Kirk Hammet, Clapton - perioada Cream.

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=992

 

:)

Link to comment
Share on other sites

... are drum machine, tunner (acordor) si o groaza de preseturi - printre care sound gen Kurt Cobain, Kirk Hammet, Clapton - perioada Cream.

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=992

 

:)

 

si suna extraordinar ,nu? :) mai bine o pedala de distors misto decat un procesor belit.. parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Guest Torque1981
si suna extraordinar ,nu? :) mai bine o pedala de distors misto decat un procesor belit.. parerea mea

 

Am mentionat ca sunt incepator pe partea de chitara electrica si am zis ca sunt multumit ca nu cant pe Wembley cant acasa.

Nu inteleg de ce trebuie sa dati in cap altui user - cred ca ideea era sa lamuresti omul la intrebarea pe care a pus-o.

 

Da nu ma mir ca de-aia o ducem cum o ducem in tara asta ca ne dam in cap unul la altul.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

desi suna deplorabil nu cred ca e mai rentabil un distors bun decat un procesor belit,,, fiind incepator va putea experimenta, proba si toate alea cu procesoru' ,,, insa probabil nici nu ar face diferenta intre u distors bun si unu mai putin bun ,,,

Link to comment
Share on other sites

Am mentionat ca sunt incepator pe partea de chitara electrica si am zis ca sunt multumit ca nu cant pe Wembley cant acasa.

Nu inteleg de ce trebuie sa dati in cap altui user - cred ca ideea era sa lamuresti omul la intrebarea pe care a pus-o.

 

Da nu ma mir ca de-aia o ducem cum o ducem in tara asta ca ne dam in cap unul la altul.

:)

 

poate tu esti multumit..dar nu inseamna ca si el o sa fie multumit. daca scrie nush ce nume de artist, nu inseamna ca si suna sau nici macar sa se apropie de soundu lu X

Link to comment
Share on other sites

hai fratilor, pentru un novice un procesor bate la fund orice pedala din simplu motiv ca omu probabil o sa cante prin calculator/boxe. Si pentru asta ii trebuie neaparat cab simulator. Ca o pedala stand alone de distors, pe un amp SS sau direct prin boxe(si mai rau) o sa sune ca un rahat in ploaie fatza de un procesor. Plus ca pentru un pret mizer, poate sa testeze o tona de effecte si cu timpu ishi da seama ce ii trebui. Si asa isi ia un delay, un reverb etc.

 

Si hai in pana mea toata lumea analog sus si-n jos /:) Puneti pe vacile de la blaxi girls sau la un concert puneti oricare dobitoc si o sa va zica ca suna la fel.

 

La mcmusic in iasi, la deschidere, era un tip care l-a intrebat pe Totu Rares daca poate sa puna chitara pe un halfstack marshall. Solid state. Inainte canta pe un JCM - 2000. Omu a zis : "pfff suna fix la fel" :|.

 

Deci omul e incepator, deci e bine sa-si ia un procesor si cu timpul daca chiar are nevoie se poate baga pe niste pedale calumea.

Procesorul tine pe post de tutor.

A da si daca vrei sa asculti un zoom g2 care suna la fel ca zoom g1 , incearca-mi galeria de pe profil.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.