www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Mica Intrebare Legata De Firme D Echitari


Guest Lestat
 Share

Recommended Posts

Sal, am si eu mai multe intrebari. In primul rand, firma Grossman este de incedere? :)

Apoi, ar merita un Ibanez rg321mhk la 12 milioane si ceva noua, si daca nu, ce chitara electrica ar fi mai buna intre 10-12 milioane?

Multumesc :)

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Valentin\My Documents\My Pictures\PicturePack\KINGC117.jpg

Edited by Lestat
Link to comment
Share on other sites

Sal, am si eu mai multe intrebari. In primul rand, firma Grossman este de incedere? :)

Apoi, ar merita un Ibanez rg321mhk la 12 milioane si ceva noua, si daca nu, ce chitara electrica ar fi mai buna intre 10-12 milioane?

Multumesc :)

C:\Documents and Settings\Valentin\My Documents\My Pictures\PicturePack\KINGC117.jpg

Am cantat si eu pe o chitara Grossman.. PR10 sau 15 nu stiu exact. Suna bine, sustai destul. Totusi mi s-a parut ca avea prea multe chestii pe ea care nu vor rezista in timp..

RG321 e aia cu bridge tremolo daca nu ma insel... E o chitara buna pentru inceput, dar mai bine iti iei una 2nd pentru ca la una noua pierzi destui bani.

Intre 10-12 milioane ai putea sa apelezi la Grossman sau la ceva 2nd. Ibanez, Jackson. Sau, ai putea opta pentru un Squier Strat Standard (8 mil parca).

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

La banii astia iti recomand un Squier nou,gasesti ceva chiar bunisor,dar nu te astepta sa aiba cine-stie-ce Boashe!Poti schimba dozele mai tarziu pe masura ce ti se formeaza gustul!

 

Sau un Ibanez la sh,dar tre sa ai noroc sa nu iei ceva naspa!

 

Bafta la cumparaturi!

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Bai, e un Ibanez rg370DX parca de generatie mai veche la zapada la doar 12 mil care arata bine. Merita mers pana acolo.

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Poate ca multi or sa-mi sara in cap dar eu iti recomand chiar si o Yamaha,sunt bine lucrate si la pretul asta sigur gasesti noi,mai slabute dar...o tunezi tu dupa.Desi mi-ar fi cam scarba sa merg la aia la Divertas,nu e prea placut si au un aer de invechit.Dar cu putin noroc,chiar si ei iti pot aduce ceva la comanda!

Link to comment
Share on other sites

ce tara de rahat, in State un Special II este $150, deja la $400 poti sa te gandesti la chitari mult mai bune... unde naiba s-a mai vazut adaos de mai mult de 100% ?!

Link to comment
Share on other sites

Am cantat si eu pe o chitara Grossman.. PR10 sau 15 nu stiu exact. Suna bine, sustai destul. Totusi mi s-a parut ca avea prea multe chestii pe ea care nu vor rezista in timp..

RG321 e aia cu bridge tremolo daca nu ma insel... E o chitara buna pentru inceput, dar mai bine iti iei una 2nd pentru ca la una noua pierzi destui bani.

Intre 10-12 milioane ai putea sa apelezi la Grossman sau la ceva 2nd. Ibanez, Jackson. Sau, ai putea opta pentru un Squier Strat Standard (8 mil parca).

Pai rg321 e fara trem. Am zis Ibanez pentru ca stiu ca sunt de incredere. Ok...ms mult guys. Daca mai e Ibanezu ala la 300 cred ca am sa-l iau. Squire-urile suck..am cantat pe unu si se auzea rau da tot. Ideea cu Rg-ul 370Dx ar fi inca o varianta. Ms again.

Edited by Lestat
Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Squier-ul nu e de rahat cum crezi tu,eu am cantat pe una nu chiar de top si era chiar misto,constructie sanatoasa,finisaj misto,in schimb doze de *****!!!Dar astea se pot schimba!Totusi iti recomand Ibanez daca te tine buzunarul!

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Squier-ul nu e de rahat cum crezi tu,eu am cantat pe una nu chiar de top si era chiar misto,constructie sanatoasa,finisaj misto,in schimb doze de *****!!!Dar astea se pot schimba!Totusi iti recomand Ibanez daca te tine buzunarul!

:)

Am vazut si rg-ul 170 dx. Depre acela ce parere aveti baieti? La banii aia zic ca merita? si imi raman bani de inca o pedala, pe lanaga cea actuala :):)

Link to comment
Share on other sites

Ar merge... si pe harmony central are note destul de bune. Parerea mea e: te duci, le testezi, le asculti si care-ti place o iei. Simplu :)

Pai...asta am mai si facut dar am o deviza :( :cand nu stii un lucru sigur intreaba pe altii care se pricep mai bine :). Simplu nu? :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ibanez-ul e cea mai buna alegere la banii astia! Si io am vrut sa-mi iau un rg321mhk de Craciun, dar nu mai aveau in stoc :)) ! Asa ca am facut o tampenie si am dat toti banii pe un Jackson js30 care, desi nu suna deloc rau, nu ma incanta precum ar fi facut-o Ibanezu!

 

Sau daca cunosti pe cineva care mai merge pe afara, te-as sfatui sa-ti iei de acolo ceva mai k lumea de banii astia. Singura faza naspa e ca nu poti s-o incerci ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Mai sunt si chitarele Stagg,nu stiu cat sunt de bune,nu am cantat niciodata la asa ceva...

 

In fond iti alegi ce iti place,cu parerea ne-am dat destui,ai de unde...

 

PS: am cantat la bass Stagg si nu pot sa zic ca m-a impresionat.Fara legatura cu topicul!!!

Link to comment
Share on other sites

Mai sunt si chitarele Stagg,nu stiu cat sunt de bune,nu am cantat niciodata la asa ceva...

Sa dai 10-12 milioane pe un Stagg e nebunie curata...La banii astia mergi pe un Ibanez sau un Jackson...

Link to comment
Share on other sites

Poate ca multi or sa-mi sara in cap dar eu iti recomand chiar si o Yamaha,sunt bine lucrate si la pretul asta sigur gasesti noi,mai slabute dar...o tunezi tu dupa.Desi mi-ar fi cam scarba sa merg la aia la Divertas,nu e prea placut si au un aer de invechit.Dar cu putin noroc,chiar si ei iti pot aduce ceva la comanda!

 

mai bine nu face comanda la ei! :)

 

 

Mai sunt si chitarele Stagg,nu stiu cat sunt de bune,nu am cantat niciodata la asa ceva...

 

In fond iti alegi ce iti place,cu parerea ne-am dat destui,ai de unde...

 

PS: am cantat la bass Stagg si nu pot sa zic ca m-a impresionat.Fara legatura cu topicul!!!

 

Mai bine, nu! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.