www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Geaca/pantaloni De Piele


Zack Fair
 Share

Recommended Posts

Deci in afara de magazinul asta ?

daca nu gasesti la preturi umane nicaieri altundeva, ai putea sa incerci la un atelier.. era unu pe mihai bravu daca imi aduc aminte bine, pe undeva pe stanga cum vii din intersectia aia mare care nu mai stiu cum se numeste, intre intersectie si magazinu SH Mania(pe aceeasi parte cu el) si facea la preturi f "pamantesti".. de ex pt un sacou cerea 270 si pt un pantalon 100-150, ceva de genu.. ai putea sa faci la comanda ceva de genu Rob Halford da nu stiu cat te-ar costa extra

 

+ ca omu ala (e unu cu un ochi "cas") stiu sigur ca acum 2 luni cel putin mai lucra, nu stiu de antilopa in schimb. e chiar de treaba omu in tot cazu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mariusescu

Io mi-am facut geaca la comanda ("moama.... cat ai dat pe ea..." probabil ziceti). In Buzau la 10 minute de mers pe jos de la Gara (cine vrea) foarte usor de ajuns. Au site acilea: http://www.rompiele.ro/

Lucreaza si sambata/duminica. Va fac geaca cum vreti voi, ce model vreti cu ce elemente vreti (puteti sa veniti si cu accesorii/fermoare).

M-a costat o geaca de motor 400 ron, platiti in 2 rate: 200 dupa ce mi-au luat masurile, 200 la final cand am luat geaca. A fost gata in 10 zile. Prima oara am vrut sa imi fac la Lorman, desi e aproape dublu, dar la data aia mi-au zis ca au nu stiu ce probleme si ca in abia 2 luni vor putea sa imi trimita geaca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Io mi-am facut geaca la comanda ("moama.... cat ai dat pe ea..." probabil ziceti). In Buzau la 10 minute de mers pe jos de la Gara (cine vrea) foarte usor de ajuns. Au site acilea: http://www.rompiele.ro/

Lucreaza si sambata/duminica. Va fac geaca cum vreti voi, ce model vreti cu ce elemente vreti (puteti sa veniti si cu accesorii/fermoare).

M-a costat o geaca de motor 400 ron, platiti in 2 rate: 200 dupa ce mi-au luat masurile, 200 la final cand am luat geaca. A fost gata in 10 zile. Prima oara am vrut sa imi fac la Lorman, desi e aproape dublu, dar la data aia mi-au zis ca au nu stiu ce probleme si ca in abia 2 luni vor putea sa imi trimita geaca.

 

Ms dar as vrea din bucuresti daca se poate...10x :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest satanik

am eu o geaca de piele ...stil Indian...marimea M purtata 3 luni.....stare foarte buna...o dau cu 350 ron...negociabil...sunt din sibiu...dar circul mult prin tara...deci...pot ajunge si prin bucuresti...daca e ceva...da`ti un call: 0749/340915....say liberty_x666@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest chromeandsteel

cum zicea colegu mai sus exista varianta gecii de motocicleta, daca ai motocicleta. daca n-ai, sunt facute din piele foarte groasa si sunt grele. eu am una pe care mi-am luat-o pt motor si nu prea o port pt ca e incomoda. ebay.com gasesti la preturi bune.

Link to comment
Share on other sites

Guest chromeandsteel

tare, daca ai nevoie de un camarad de drum, ai date de contact la profil. rata de mortalitate e 20% pt ca iq-ul multor motociclisti e mult sub 100.

Link to comment
Share on other sites

Eu am o geaca de piele, de mai de mult, dar atat am de zis... este GREA. Iti rupe spatele. Am luat-o in ideea de a o purta dar acum mi se pare prea de tot.

 

Mi-as lua una subtire si comoda si caut de ceva timp, dar nu mai imi iau chestii de biker. :) Niste pantaloni ar fi cool, dar nu dinaia... ahem... revealing. Ceva tot subtire si comod.

Link to comment
Share on other sites

Guest gaxel

port foarte des piele. zilnic. o haina de piele sanatoasa este GREA. cand spun grea inseamna ca nu o poti agata in cuier. depinde si de calitatea/grosimea pieii (piele de vaca? cangur?)

daca iti cumperi second vezi sa nu fie putreda si sa ai surpriza ca in 2-3 luni, cand o sa iti intinzi coatele sa nu plesneasca.

 

 

eu mi-am luat o geaca de piele din vitan cu 700.000 vechi si vreau sa spun ca si-a facut toti banii dar nu are nimic special. am si o a doua geaca mult mai scumpa (250e) si dupa ce am inceput sa o port am inteles de ce femeilor le place luxul.

 

pantalonii de piele in schimb mi se par foarte naspa.

 

cauta la magazinele moto cand au reducere la echipamentul de chopper (www.louis.de sau )

un alt magazin unde mai poti gasi este hein gericke

geaca asta http://www.hein-gericke.co.uk/shop/product...roducts_id/2646 mi se pare acceptabila pentru ca ii poti scoate protectiile si daca te duci in bar gagicile vor fi sigure ca ai si motoru dupa colt.

 

o alta solutie demna de luat in seama este o vesta de piele.. mai ieftina si peste o geaca de blugi arata bine. sunt avantaje ca daca e cald in geaca de blugi nu transpiri ca in piele..

uite inca un magazin moto care are geci chooper

http://www.polo-motorrad.de/shop/-/group/1...tdetails.0.html

 

daca te hotarasti la ceva si nu poti sa comazin singur sunt baieti pe forumu moto care aduc orice.

 

un alt sfat pe care eu l-as urma e urmatorul: imi zicea sora mea ca sunt magazine second hand care vand haine de piele de kg. lumea care cumpara din second nu se inghesuie la geci cu aspect de chopper.. asa ca poate merita incercat..

bafta multa..

 

si nu in ultimul rand.. pielea de cangur e net superioara celei de vaca, si rezista mult mai bine in timp , este mai subtire, mai usoara etc.. dar putin mai scumpa.

 

si siturile mai sus mentionate au si ciocate/cizme piele misto, cine stie, poate e cineva interesat.

 

 

a propos de geci de piele, e careva motociclist pe aici?

 

io ma dau pe mobra infinit mai bine decat pe fretborad, pe care nu ma dau de loc. si am si mai multe mobre decat chitare (poate daca am noroc maine ma bucur de prima acutica):).

 

nu. dar poate in curand... problema e cu rata de mortalitate de 20%....

 

primul offtopoic:

ai 18 ani, iti iei motoreta, repari la ea, cazi de cateva ori, asa e viata...

 

ai 16 ani canti la chitara.. gagici multe, petreceri multe te apuci de baut. cum canti la chitara atragi gagici bete , sasele sa te bucuri de un sifilis sunt mult mai mari ...

progresezi in motociclism, iti trebuie o conditie fizica buna, trebuie sa dormi, sa te mentii in forma...

progresezi in chitara, in multe cazuri bei din ce in ce mai mult, ca sa faci fata la concerte tragi pe nas..

 

e.. acum cati dintre marii muzicieni au murit cu nasul infundat, cu somnifere si alcool, din cauza depresiei, si cati campioni de motociclism ai auzit ca au murit?

 

acesta nu e un post rautacios, este o varianta hazlie de a vedea viata.. revenind la moto, totul e in minte ta. e adevarat ca e mai periculos dar daca esti o fire echilibrata nu vad de ce ai avea probleme.

Link to comment
Share on other sites

primul offtopoic:

ai 18 ani, iti iei motoreta, repari la ea, cazi de cateva ori, asa e viata...

 

ai 16 ani canti la chitara.. gagici multe, petreceri multe te apuci de baut. cum canti la chitara atragi gagici bete , sasele sa te bucuri de un sifilis sunt mult mai mari ...

progresezi in motociclism, iti trebuie o conditie fizica buna, trebuie sa dormi, sa te mentii in forma...

progresezi in chitara, in multe cazuri bei din ce in ce mai mult, ca sa faci fata la concerte tragi pe nas..

 

e.. acum cati dintre marii muzicieni au murit cu nasul infundat, cu somnifere si alcool, din cauza depresiei, si cati campioni de motociclism ai auzit ca au murit?

 

acesta nu e un post rautacios, este o varianta hazlie de a vedea viata.. revenind la moto, totul e in minte ta. e adevarat ca e mai periculos dar daca esti o fire echilibrata nu vad de ce ai avea probleme.

 

Lol wut? :)

 

Nu este o varianta hazlie de a vedea viata, si nu faci decat sa incurajezi un stereotip idiot. Deci ce incerci sa spui este ca e mai sigur sa conduci pe o bucata de metal cu doua roti, la 100 de mile pe ora decat sa canti la chitara, pentru ca "in general" chitaristii sunt niste hedonisti care mor de la bautura si droguri? Tu auzi ce spui? Crezi ca e mai usor sa progresezi la motociclism decat la chitara? Domnule (si cu greu iti spun asa pentru ca un "domn" matur in general stie sa scrie un post cu conventiile de sintaxa si punctuatie), poate ca ar trebui sa arunci o privire la chitaristii care studiaza arta de ani de zile, si atunci sa spui ca e usor. Nu toti chitaristii invata doua acorduri si merg pe calea lui Kurt Cobain.

 

Imi pare rau, dar mi s-a parut foarte aiurea post-ul. Poate ca ar trebui sa ma las si sa ma apuc de motociclism, inainte sa mor intr-o balta de voma. Oh God, deja simt ca mi se face greata. Chemati o salvare inainte sa devin faimos. Nuuuu, blaarghh...

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest gaxel

credeam ca se tocesc doar varfurile degetelor, nu si simtul umorului. mai am multe de invatat.

ultima linie a postului meu spunea, inca o data, ca este o gluma. o gluma, venita ca replica la un post cel putin la fel de aberant (mortalitate 20%). ceea ce am scris inainte, despre haine de piele mi se pare ontopic.

inca ceva: numarul de motorete, la fel ca si preocuparea oamenilor pentru muzica (la nivel national daca ii pot spune asa) arata cat de civilizata este o tara. cum se numesc tipii aia care nu au motor dar fac orice pentru imaginea pe care nu pot sa o aiba (cel putin inca?). era o gluma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Lol wut? :)

 

Nu este o varianta hazlie de a vedea viata, si nu faci decat sa incurajezi un stereotip idiot. Deci ce incerci sa spui este ca e mai sigur sa conduci pe o bucata de metal cu doua roti, la 100 de mile pe ora decat sa canti la chitara, pentru ca "in general" chitaristii sunt niste hedonisti care mor de la bautura si droguri? Tu auzi ce spui? Crezi ca e mai usor sa progresezi la motociclism decat la chitara? Domnule (si cu greu iti spun asa pentru ca un "domn" matur in general stie sa scrie un post cu conventiile de sintaxa si punctuatie), poate ca ar trebui sa arunci o privire la chitaristii care studiaza arta de ani de zile, si atunci sa spui ca e usor. Nu toti chitaristii invata doua acorduri si merg pe calea lui Kurt Cobain.

 

Imi pare rau, dar mi s-a parut foarte aiurea post-ul. Poate ca ar trebui sa ma las si sa ma apuc de motociclism, inainte sa mor intr-o balta de voma. Oh God, deja simt ca mi se face greata. Chemati o salvare inainte sa devin faimos. Nuuuu, blaarghh...

cand te vei opri din vorbit anglo-romana?

 

pe forumurile straine folosesti fraze de genul "the sound was awsome fratica", adica "sunetul a fost fenomenal bro ?

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.

eu pe a mea am luat-o de la un Second Hand, e adevarat ca nu e noua, doar ca am dat 100 roni pe ea si da, e grea:|

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.