www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

I Hate Fenders . Com


kad
 Share

Recommended Posts

ihatefenders.com

 

Salutare,

 

Uite un subiect de descretire a fruntilor... Toti cei ce urasc stratul si pe fratele lui castrat (tele), iubesc Gibsonul, LesPaul, ES335 sau alte modele pline de cojones sunt liberi sa isi exprime aici in cuvinte sau in imagini sentimentele fata de scripca din straturi de traforaj cu sunet de sarma, lipsit de sustain. *

 

Deci bagati mare! Aici puteti aduce abuzuri unui stratocaster fara sa va usture buzunarul!

* Autorul acestui topic respecta factul ca fenderele au un sound deneinlocuit si au scris pagini peste pagini de istorie a muzicii moderne :) ... DAR NU VREA SA RECUNOASCA !

Edited by kad
Link to comment
Share on other sites

mi se pare ca ai deschis un topic de-am pixu.stratocaster e cea mai vanduta chitara din lume.e de o calitate extraordinara, la un pret foarte mic, fata de cel al les paul-ului sa zicem.nu cred ca exista chitarist care sa urasca fender-u stratocaster.ii chiar bengos, mai ales modelu lui david gilmour.mult mai multi artisti au modelu lor semnatura, un stratocaster.les paul au..cati?..slash..gary moore....angus young are sg..nu multi au gibson..de ce?..cred ca pentru ca fender is mai tari.si gibson au dat-o-n bara rau de tot cu dark fire..deja au chitare digitale, cu grif de carbon...ce-i asta?..deja nu mai fac chitare.fac roboti cu corzi, care suna ca niste sarme.

 

Cheers! :)

Link to comment
Share on other sites

Interesant... nici nu se incarcase bine topicul ca ati si sarit ! Marfa. Treaba cu ura fata de o chitara (sau un tip de chitara) e relativa, la fel ca si gustul, iar faprul ca fender e cea mai vanduta chitara nu o face cea mai buna. Realitatea e ca FENDER NU FACE NICI MACAR CELE MAI BUNE STRATURI DIN LUME, deci na... dupa cum si Gibson o da in bara la greu.

 

Toate aceste realitati nu pot inlatura libertatea de expresie a celor ce urasc fenderul. Lor le e dedicat topicul, care e un topic de bascalie deci nu pocniti vreo jugulara fratilor.

 

By the way... multi il injura p Grosu (care si-o merita din plin). Dar fabricile Fender construiesc muuuuulte Grosmaneli la bani multi chiar in USA. Si despre asta merita sa scrieti p topic... nu vrajala ca nustiucine are Fender semnatura :) ... alea le stim.

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtr3m3

Am avut norocul sa pot canta pe un telecaster "American Vintage ‘52"...am cantat-o cam o ora si pot sa zic ca aveam ganduri gen sa fug cu ea sa nu o mai dau inapoi :) ...singurul "minus"care il vad la chitarile astea e faptul ca nu am si eu una :)

 

rock on dudes :)

 

nota: parerea mea e bazata doar pe experienta cu telecasterul respectiv deci nu e prea mare;dar mi-a lasat o impresie FOARTE buna.

Edited by eXtr3m3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.