www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Trupe Mai Canta Rock In Tara Asta?


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Mai e un topic despre trupe(tu ai adaugat rock)...aici trebuie sa postam sa ne laudam...nu? :)

 

Sa nu o iei ca pe o mustrare...si vorbesc in general cu toti...

Mai mergeti pe la concerte si o sa aflati ce trupe canta rock in tara asta :)

In LMC Buc ...a fost maraton trupe Rock(3zile ,parca)...si in Bucuresti in general mereu sunt cantari...deci se poate afla rapid cine canta rock si cine nu .

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

...ele sunt multe, saracele(si la propriu si la figurat) sustinerea e zero...asta e problema la noi...

A organizat,fratele meu, un concert in Galati cu Ancient Rites,2 trupe din Italia(super buni,mi-au placut) si una din USA(mai incepatori ei) si noi-10lei(100.000lei vechi) intrarea....pe langa faptul ca a iesit in gaura(asta trec cu vederea) dar spectatori au fost undeva la 50 de persoane...intr-o sala de peste 2000de locuri.

O sa spuneti de reclama...s-a facut destula si cu mult timp inainte.

Stai si te gandesti...mai exista miscare rock in romania?

La fel si cu trupele,ele exista,repeta,canta pentru placerea lor ca nu prea au la cine canta...

(nu vorbesc de trupele mele,daca e unul singur in fata mea care ma asculta din toata sala,eu sunt multumit ca am realizat ceva)

 

 

Iar o trupa buna fara bani, e egal cu zero. Pentru ca nu ii plateste nimeni de la primul concert.Ei trebuie sa scoata din buzunar bani de cazare si masa sa nu mai zic de transport

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Si daca sunt multe trupe ce se intampla? Creste calitatea? :)

Trupele sunt pe masura publicului (si viceversa). :)

 

da cu cat sunt mai multe cu atat creste calitatea aritmetic sau logaritmic dar creste. trupele nu sunt pe masura publicului. ci invers. mai bine te faceai producator pt ca asa gandesc si cei care produc. love :)

Link to comment
Share on other sites

1. in viziunea ta care e rostul artistului, prestatorului de act?

 

masele nu au creier ci indivizii. "Pe Poirot nu il intereseaza masele ci indivizii" un citat aproximativ. muzica e o kestie tare personala si intima fiecare o intelegem altfel. ne place sa merem sa vedem pe cineva cantand nu pentru ca se adreseaza celor 200 de indivizi intre care esti/sunt, ci pentru ceva din ce face ne/ma/te atinge...

 

de aici si pana la filosofia de abordare a pietei e un singur pas insa decisiv...

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.